Skocz do zawartości

Quadro 4000 vs GTX 480


Winoo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zastanawia mnie pewna kwestia dotycząca kart opisanych w temacie watku. W pracy mam quadro 4000, w domu na swoim komputerze mam GTX 480. Okazuje się, że bardziej wydajna w MAX'ie w viewportach jest moja karta, pomimo, że mam zainstalowane dedykowane do maxa sterowniki. Mało tego - zwykłe przeglądanie internetu na quadro jest udręką, bo prawie zawsze odpalenie dwóch stron w firefoxie powoduje zawieszenie na kilka minut przegladarki. Przeglądanie pojedynczej strony to prawdziwy pokaz slajdów, a płynne jej przewijanie to mission impossible.

Na czym ma polegać przewaga quadro, która tak szeroko jest opisywana w mediach, jeśli ja jej zupełnie nie zauważam? Nie widzę ani jednej zalety tej karty, która przemawiałaby na jej korzyść, a na niekorzyść GTX 480. Czy ktoś mógłby mi opisać praktyczne zalety quadro przemawiające za tym, żeby te karty kupować? Praktyczne, czyli realne, a nie ze statystyk producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Proponuję nie zakładać tego typu wątków jeśli ktoś ma dostęp do obu kart i może je porządnie przetestować pod kątem konkretnych aplikacji. Jak w paru miejscach zadałem konkretne pytania, to jakoś nikt jeszcze nie odpowiedział. Chodzi o OpenGL bo tu trzeba testować Quadro i ewentualnie szukać zalet lub braków do GeForców. Max to krowa o niezbadanych do końca ułomnościach i bez przemyślanych testów powstaje tylko coraz większe zamieszanie na linii Quadro-GeForce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest czas, żeby usiąść i poświęcić kilka godzin na rzetelne testy "laboratoryjne". A takie wątki moim zdaniem są jak najbardziej na miejscu. Dużo bardziej rzetelne dla mnie na przykład są informacje skonfrontowane z innymi osobami, które miały podobną styczność z kartami jak ja, w praktyce, niż wyniki testów. Dlaczego? Bo tak, jak w przypadku użytkowników samochodów ważne dla mnie byłoby przykładowo zużycie paliwa zmierzone metoda obserwacji w różnych sytuacjach "życiowych", w praktyce, a nie opierające się na danych producenta, czy też zasłyszanych gdzieś. Jeden powie, że spalanie powinno być takie, bo gdzieś o tym słyszał, albo sprawdził na rolkach na hamowni, a inny to podważy i powie, że jest inne, bo przejeździł ileś tysięcy kilometrów w różnych warunkach, z różną dynamiką i uzyskał odmienny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje porównania są trochę bez sensu bo Quadro to wyspecjalizowany produkt i to trochę jak porównanie samochodu ciężarowego z osobowym. Słyszałem że Nvidia celowo spowalnia GeForca w OpenGL i pytanie po co to robi. Jest masa różnych testów dla Quadro w odniesieniu do konkretnych aplikacji np. Adobe i nie chodzi tam o ogólny komfort na PC. Dlatego nie ma sensu zadawać zbyt ogólnych pytań tak jak ty to zrobiłeś, ale mocno skupić się na konkretnej aplikacji i wykazać za i przeciw ponieważ w innym wypadku jedynie wprowadzasz jeszcze większy chaos. Mnie konkretnie interesuje czy w pewnym przypadkach tanie Quadro nie poradzi sobie jednak lepiej niż drogi GeForce. Z kolei przepłacanie za drogie Quadro w pewnych przypadkach nie ma sensu ale to trzeba uściślić. Wszyscy tu mają hopla na punkcie FPS w Viewportach, to trzeba Quadro pomęczyć ale na OpenGL vs. Nitrous itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie chodzi o ogólny komfort użytkowania komputera, bo przecież logicznym jest, że komputer jest urządzeniem wielozadaniowym. Zupełnie mija się z celem kupno jednej maszyny/karty pod pakiet adobe, innego komputera/karty pod 3d studio, innego do celów internetowych... Interesuje mnie uogólniona wydajność całej stacji, nie tylko w poszczególnej aplikacji. Komuś, kto jest zupełnie zielony, kto składa swoją pierwszą stację graficzną bo mu na przykład starzy dadzą masę pieniędzy i może wybrać sobie dowolne komponenty dostępne na rynku nie będzie wiedział, czy warto pompować kasę w quadro, czy też to jest zupełnie urojony pomysł. A Twoje posty tej odpowiedzi nie dają. Ogólna wydajność mnie interesuje.

Pamiętajmy, że nie tylko starzy wyjadacze zaglądają na to forum. A forum jest po to, żeby dawać jak najwięcej informacji tym, którzy o nie proszą bądź też ich potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że takie ogólne wymagania wobec produktu który ma przeważać w bardzo konkretnym zastosowaniu profesjonalnym są bez sensu bo stajemy w takim rozkroku że nie sposób nic sensownego wydedukować. Jak pracuję to pracuję i nie będę się wdawał w analizę jak Quadro zachowuje się w przeglądarce albo na grze w którą chcę sobie zagrać. Jak masz ogólne priorytety to po cholerę brać Quadro. Być może na linii 3ds i zastosowania ogólne Quadro nie jest optymalnym wyborem ale dalej konkretnie nie wiem co Quadro potrafi.. bo chyba nikt tego odpowiednio i do końca nie przetestował. Był tu test na scenie Konana i Quadro 4000 nie wypadła chyba tak źle pod Nitrous, ale jakie wyniki w OpenGl nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ogólne priorytety to po cholerę brać Quadro

I właśnie do tego odnosiło się moje pytanie i dlatego założyłem wątek, bo nie jestem pewien, czy w stacji graficznej nie dedykowanej tylko do 3d, ale także do 2d i compositingu jest sens montować quadro, nie widząc jawnej przewagi nad GTX. Być może quadro ma jakieś ukryte zalety, ale pracując w 3d jak i w 2d na tej karcie nie zauważyłem żadnej przewagi nad dużo tańszą GTX. Do tego miedzy innymi odnosiło się moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: swego czasu miałem gtx'a 480 i zupełnie nie dało rady pracować na tej karcie w 3ds max'ie. Cała reszta była spoko - ogólna praca kompa, After Effects, PS, Premiere Pro itd. Ale praca w maxie to jakas porażka. Moge się założyć, że wredne strucle z nvidii specjalnie spowalniają te karty. Wymieniłem tą kartę na quadro 4000 i jest niebo lepiej. Autentycznie aż takiej różnicy się nie spodziewalem (w Max'ie bo cała reszta działa tak samo mniej wiecej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności