Skocz do zawartości

Zwis kompa (sygnal diagnostyczny MB)


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co ja tam wziolem ustawienia biosu na standard FSB tez na fabrycznie tylko pamiec na expert i jakos teraz juz mi niepodskakuje.....

>u mnie tez tak sie to objawialo ze niby pracowal tylko zasilacz ale byl czarny ekran i tam power przez 5 sek. potrzymac i restart eh mi sos sie zdaje ze to wina RAMu albo MoBo......sam niewiem....musze sie z tym przespac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

batou zasilacz raczej nie, ja mam tez chiefteca360W i ciagnie bez problemu pradozernego Radka9800, 2xhdd, dvd + cdrw, podkrecony P4 HT i 2 kosci ramu, do tego kilka wentylatorow... no ale moze masz jakis trefny model :)

takie restarty moga byc przez ram (tzn moga byc przez wiele rzeczy ale w pierwszej chwili stawialbym na ram)...

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sumie sprawa się zwaliła i naprawiła na tym samym zasilaczu - a swoją drogą też miałem takie zwisy, że wszystko się wyłączało, tylko wiatraki tak wolniej chodziły... ale samo się skończyło w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin - Ciebie to akurat nie dotyczy. Ty masz Abita NF7 - to masz nForce\'a. Wszystkie sterowniki podejrzewam, że musiałeś wgrać, skoro w necie siedzisz. Batou miał płytę na VIA - a to się często zdarza, że sie zapomni o 4 in 1 - sam długo pracowałem nad tym, żeby pamiętać. W każdym razie spróbuj zdjąć procka i nową pastę mu założyć - mówię, że mi pomogło i działa bez zarzutów. (a mam tą samą mobo i prawie tego samego procka i MIAŁEM tak samo objawiający się problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stery nie pomogły. Domyślałem się tego. Miałem wczoraj po prostu fart i się nie zrestartował. Dziwne bo pracował całą noc + cały dzień + dużo renderingów i chodził stabilnie. Dziś go rano włączyłem i po 1h restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dosyć tego. Myślę że jest to albo wina płyty głównej, albo - tak jak niektórzy sugerowali - ramu. Znacie może jakiś program do diagnozowania pamięci?

 

Ok. Już znalazłem sam :)

http://cpu.rightmark.org/download.shtml

 

Oczywiście jak zawsze d**a.

Najpierw mi pisze że mostek północny jest nie wspierany przez program, a przy teście pamięci wyskakuje jakiś błąd programu... coś z \"local policy\".

 

Może znacie jakiś inny...

 

 

[Wyedytowany dnia 4-7-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby test rightmarka dzialal musisz dodac w narzedziach administracyjnych, zarzadzanie komputerem, i jest tam cos takiego wlasnie jak policy, ni epamietam teraz dokladnie bo pisze z kafejki ale masz mniej wiecej opisane w readme od rightmarka jak to zrobic...

a jak robisz memtestem to wlacz pelny test, klawisz c jak configure i potem chyba 2 i 3 dla leniwych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tez na abicie i P4 3.0 raz na jakiś czas mam całkowity reset systemu podczas renderingu większej sceny , klikam render i tak jak by ktoś

wyłączył zasilanie z kontaktu.....

 

prubowałem też przeturbić go na 3,4 ghz ,

proste sceny czasem policzył a wzrost był znaczny ,

te 0,4 ghz dało ok 30 % !!! w renderingu , niestety

wieksze sceny odrazu robiły reset kompa , troche mnie to dziwi bo w 3dmarku chodził bez zarzutu ,

 

czy te resety moze powodować wzrost mocy podczas renderingu , mam zasilacz mam 400W powinno wystarczyć..,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ramy i wszystko jest ok. Dla pewności zamieniłem porty na 2 inne oraz poprawiłem kabelki gdyż okazało się że część z nich dość mocno ociera się o pamięci (z tego co wiem ramy są dość wrażliwe na tego typu sprawy). Na razie działa dobrze, ale jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności