Skocz do zawartości

Zwis kompa (sygnal diagnostyczny MB)


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra chakiery pomocy wzywam i tym razem kapitan planeta raczej mi niepomoze...a oto problem :

......pracuje sobie w maxie i tak z 2h no i sobie siedze .... nagle komp mi sie tak jakby wylaczyl i z pc-speeker wylania sie przerazajacy dzwiek (2 tonowy 1 ton wyzszy okolo 200 Hz 2 nizszy okolo 87 Hz o czestotliwosci 2 okresow na sek.)

no i sam niewiem czego to przyczyna przelozylem RAM do innego slotu procka raczej do innego nieprzeloze :P i nic dalej to samo.....

1 raz stalo sie to wczoraj okolo 8pm i sie zdygalem al emyslalem ze to tak tylko kapitan planeta robi se jaja ok wiec odpalilem sobie bakupa z maxa i robie dalej i tu nagle po 1h znowu,mysle sobie ze teraz to juz nie przelewki .... pomyslalem ze jutro juz bedzie dobrze ..... zostawilem sobie jednak kompa na noc wlaczonego ale juz bez obciazenia....i jakos mi niezgasl ale teraz przed chwila znowu kapitan planeta :P:P:P zrobil mi jajco i sie zwisl.....dlamnie to strange.....moze ktos wie gdzie moge dostac opis sygnalow diagnostycznych plyty glownej abita NF7 ? bo w manualu niema bo szukalem eh

dodam ze mam obudowe MODE-COM Fine II z zasilaczem 300 W model : ESP-300ATXSP4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe. Ja mam to samo, stary. Skręć procka z powrotem. Nic innego się nie zrobi (ta sama płyta główna, procek prawie ten sam). Jeszcze nie odkryłem dlaczego tak się dzieje, walczę z tym od hohoho i nie wiem co się dzieje. Po prostu system przestał wyrabiać jak napęcie na core\'a jest powyżej nominalnego. Zasiłkę wymieniałem, próbowałem na 3 różnych, nic nie dało. Stało się to nagle, tak jak u Ciebie. Jedyne, co, to to, że mi się wyłącza od razu po odpaleniu 3dmaxa. Narazie spróbuj zrobić procka na nominalne, jak coś więcej uda mi się zrobić w tym kierunku, napewno da Ci znać :D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beep Codes for ABIT AWARD BIOS Motherboards

 

1. No beep at all - this means your motherboard is dead, either due to a defective or underpowered power supply, poorly seated CPU or RAM, or a dead-on-arrival board

2. One beep - board is working fine

3. One long beep then machine shuts down - faulty, improperly installed or missing CPU

4. 1 short(Beep) System booting is normally

5. 2 short(Beep) CMOS setting error

6. 1 long - 1 short(Beep) DRAM ERROR

7. 1 long - 2 short(Beep) Display card or monitor connected error

8. 1 long - 3 short(Beep) Keyboard Error

9. 1 long - 9 short(Beep) ROM Error

10. Long(Beep) continuous DRAM isn\'t inserted correctly

11. Short(Beep) continuous POWER supply has a problem

12. A two-tone siren, generally caused by overheating or out of specification voltages

 

Four beeps then machine shuts down. This is because this version of the BIOS will shut down your machine if no fan tachometer signal is detected on the fan header. Make sure you attach a fan to the FAN1 or FAN4 header or clear CMOS to reset to default (no checking).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam procka podkraceconego odkad go kupilem i zazwyczaj max to sie do 53 C grzeje a w stanie wolnosci umyslu to 44 C ma napiecia sa jakie byly (tego nieruszalem przy overclocku) wiec sam niewiem.....

Dirty> to sa diagnostyki na starcie kompa a mi to w czasie pracy wywala i raczej ten sygnal niepasuje do w.w. ...... pozatym zobaczymy co powie chakier inny :D moze pomoze...... a jak nie to z kumplami złaczymy pierscienie i przyleci kapitan planeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz konkretnei jakie masz czestotliwosci, timingi pamieci etc, jakie konketnie pamieci, napiecia etc

 

na pierwszy rzut ucha to pamiec

 

na poczatek radzilbym ci ustawic w advaced chipset settings czy jakos tam timingi nie \'by spd\' ani nie optimal tylko expert i ustaw cl 2,5 4-4-11

te sa juz wolne jezeli to ram to to powinno pomoc,

i zwieksz napiecie na ramy (na bierzaco sprawdzaj czy sie nie grzeja) ja mialem twinmosy i na 2,9 volta byly conajwyzej cieple ale to zalezy od konkretnego modelu

 

no to tyle na poczatek

na 90% stawiam na pamiec ale moge sie mysli

 

armia: jak skrecasz procka to automatycznie skrecasz pamiec, proponuje metest albo goldmem i zapuscic pelny test, wiem troche to potrwa ale sprawdzisz czy to pamiec czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Mam płytę Abita vt7 i intela 2.8 i codziennie raz wyłącza mi się komp w najmniej spodziewanych momentach. Dziś mi się np. wyłączył podczas pisania tego posta :D, wczoraj podczas pracy w Zbrush`u a przed wczoraj podczas grania w tibie. Chyba nigdy mi się dwa razy w ciągu dnia nie wyłączył, ale mogę się mylić. Wkurza mnie to :). Zasilacz mam dobry ? chieftec 360W... poza tym mam tylko jeden dysk ibm 40 gb, jeden cd rom lg 52, karte gf 5900 xt i 2*512ddr. Czyli stosunkowo mało prądożerna bestia :). Wie ktoś co to może być?

Może to wirus... zaraz przelecę antywirem dysk.

 

ps. Sorry Marcin za zaśmiecanie tematu ;)

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batou wylacza ci sie czy resetuje?

tak sobie mysle, moze w biosie macie poustawiane zeby wam wylaczal komputer jak \'CPUfan fail\' albo jak przekroczy jakas temperature

 

zainstalujcie sobie MotherBoardMonitor (MBM) jak sie wam zawiesi to sprawdzcie w logach czy napiecie nagle wam nie siadlo albo temperatura nie skoczyla, moze wskazania obrotow wentylatoara spadly (bios rozpoznal to jako CPU FAN fail i wylaczyl kompa)

 

moze to jeszcze wina ACPI power management czy cos takiego....

aczkolwiek nigdy nie mialem z tym problemow wiec i nie mam doswiadczenia w zwiazku z tym

 

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry... chodziło mi o restart. Już kiedyś tak miałem ale nie pamiętam co rozwiązało ten problem (chyba chodziło o wadliwego athlona.. ale teraz mam intela co do którego jakości nie mam zastrzeżeń).

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam zasilacz...

 

masz badziewiastego modecoma 300W. jak chcesz sie bawic w takie podkrecanie jak teraz (2500@3200) to spraw sobie porzadny zasilacz, conajmniej jakiegos chiefteca 360W [mozesz kupic o akdsn\'a on ma ich pare na zbyciu ;) ]

 

takie niemarkowe zasilki sa niby 300W ale pociagna jakies ok 270W. powiedzmy ze bez podkrecania taki zestaw zezre ci ok 240-250W. jak tak podkrecisz jak teraz to od razu wzrosnie o jakies 20-30W, moze wiecej. czyli moze byc tak ze ci brakuje zasilacza...

 

tak w ogole zainstaluj sobie speedfana i zobacz jakie masz napiecia przed i po podkreceniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedfan jest nawet przyjemniejszy od MBM ale najszybciej i najdokladniej dziala Windobnd Hardware Doctor na NF-7, co do zasilacza.. hmm moze byc ale nie musi, bardziej bym obstawial pamieci, teraz na rynku pelno badziewia co niby DDR400 a w praktyce trzeba dac min 2,8V zeby ruszyly...

 

a dla pewnosci to podnioslbym napiecie na procku, ciutke, pewnie masz 1,65V podnies do 1,7V (obserwujac temperatury) nie zaszkodzis mu na pewno a jezeli to procek (choc sygnaly z plyty sugeruja co innego) to moze pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt oczywiście jest nie podkręcony.

 

-Intel pentium 4 ht 2.8 northwood z firmowym chłodzeniem. Temperatura średnio 42 stopnie.

-Abit VT7

-2 * ddr 512 kingstone (400 MHZ) oczywiście w trybie dual (to od dziś...wcześniej miałem tylko jedną 512 i było to samo)

-IBM 40 Gb

-zwykły CD Rom LG 52

-Winfast GF 5900 XT A350

-Zasilacz chieftec 360W

-Jakiś badziewny dodatkowy wiatrak z tyłu obudowy

....

mysz na podczerwień a4, klawiatura samsunga i tablet wacom a6 :D. Monitor 17 cali lg flatron 795ft plus...to już chyba wszystko ;)

 

SansSerif : Sorry ale tak już wyszło ;) Problem jest podobny dlatego się podpiąłem. Ale jak nalegasz i jak Marcinowi to przeszkadza to otworzę nowy wątek a posty skasuję.

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Batou]

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz -> Ja mam u siebie 2x256 mb Kingmax - 400 mhz. Myślisz, że to może być badziewie? (to było pytanie, bez ironi, ani niczego takiego :P). Jeszcze jedno - wcześniej na podkręceniu działała średnio w okolicy 380 - 390 mhz, a napięć nie ruszałem. Dodatkowym efektem jest to - o co pytam przy okazji Marcina, czy też ma coś takiego - że bez resetu napięcia (czyt. wyjęcia wtyczki z tyłka, odczekania i ponownego wsadzenia) komp się nie odpala. I co Wy na to? pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze oboje macie podlaczone te male kostki od zasilacza w plyte

wiem ze to pytanie typu \"a na pewno zatankowales?\" no ale roznie to bywa...

batou zmieniales banki w ktorych siedza pamieci? moze zle siedza, moze cos nie styka,

 

zamiast wyciagac wtyczke sprobuj wciskac insert zaraz po wlaczeniu, powinien zaladowac defaultowe ustawienia biosu, powinno zadzialac

moze w waszych pamieciach w SPD jest zapisane CL3 czego N-force bardzo nie lubi a NF-7 szczegolnie, sprobujcie zwiekszyc napiecie na pamieciach, podczas obciazenia szczegolnie na gorszych zaislaczach napiecie moze mocno spasc co spowoduje zwis, kingmaxy teoretycznie sa dobre, moze to procek nie daje rady? kingstony niby tez ale obie kostki robily swego czasu pamieci na kosciach wlasnie kingstona wiec mozliwe ze niczym sie wasze nie roznia poza kolorem PCB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczcie zbedne rzeczy od plyty (tak dla pewnosci) to co zostaje podlaczcie jeszcze raz (moze poza prockiem hyhy) zrobcie clear cmos i wgrajcie w biosie optimized defaults

timingi pamieci ustawcie na takie jak mowilem cl2,5 4-4-11

plyta nie powinna miec problemu z czestotliwoscia wieksza niz 200 wiec to chyba nie ona (chyba ze cos sie wam zrypalo)

na moj gust obstawiam pamieci, wyjmijcie jedna kosc i zobaczcie czy w singlu tez tak sie dzieje

mozecie sprobowac ustawien asynchro dla wyeliminowania procesora lub pamieci (oczywiscie tylko do testow)

a kompa mozecie wylaczyc jak przytrzymacie przycisk power przez 5s :) jakbyscie nie wiedzieli oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serifsan odkad mam abita IC7 G moje problemy odeszly w zapomnienie (za czasow abita NF-7 problemy wynikaly raczej z pamieci i procka :) niz plyty )

naprawde swietna plyta choc to G jest zbedne... :)

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

 

sorki za te powtarzajace sie posty juz nie bede

batou wracajc do twojego problemu, ciezko powiedziec doswiadczenie podpowiada mi ze to jakis sprzetowy problem, i na poczatek sprawdzilbym pamieci, potem procek, mobo a jezeli nie to skontaktuj sie z serifsanem i bedziedzie mogli oboje popasc we wspolna frustracje :D

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak... zrobiłem wszystko, co rzekłeś, nic nie pomogło. Na jednej kości, na różnych bankach, różne tajmingi, ech...... Teraz dreptam se na asynchronicznym 400 mhz, jest chyba dobrze. co mogę powiedzieć. Acha, już wiem - pragnę zauważyć, że może to być problem z temperaturą... czegoś. Nie wiem czego konkretnie, ale jak miałem kompa pare dni temu rozmontowanego - tj. bez obudowy złożonego na biórku, to się udało go podkręcić tak, że działał na 3000+ (czyli tam 2150 mhz, przy napięciu chyba 1.8 volta). Jak go wsadziłem do obudowy znowu, z tymi samymi ustawieniami - jak ręką odjął, zaczęło się to samo. Co Wy na to? (sorki, żę wcześniej nie powiedziałem o tym, zapomniało mi się). Marcin - jedziemy na jednym wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak asynchro szybciej proc czy szybciej pamiec?

a tak w ogole to jaki rev. macie tej plyty?

jak sie wam grzeje niewiadomo co to podotykajcie PLC-kow chyba 8 sztuk pomiedzy kondensatorami kolo procesora ( kierunku tylu obudowy :)

sprawdzcie jak NB I SB aczkolwiek przy tych czestotliwosciach nie powinno byc problemu z mostkami

jaki macie wentyl, uwazalbym na temperature procesora, starajcie sie nie przekraczac 50C w obciazeniu

musicie miec jakakolwiek wentylacje w obudowie, czy ze zdjeta scianka tak samo ci sie dzieje?

 

sans chodzilo mi raczej o sam fakt frustracji :) a nie o testowanie

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianke to ja mam od urodzenia zdjętą :D. zmacałem całą płytę - dławiki sa cholernie ciepłe, procek pamiętam, że przy obciążeniu to potrafił i do 57 dojść. NB nie wychodzi poza 30 stopni, SB nie sprawdzałem.... eee... no nie wiem, wstawię jakiś mocniejszy nadmuch na okolice procka, może to coś da... Ale staję się coraz bardziej zirytowany stanem zaposiadania nie podkręconego procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziales mi jak asynchro pusciles, co szybciej dziala plyta czy procek? to wazne, bo mozesz puscic tak zeby procek dzialal na 200 a pamieci na 166 i na odwrot...

57 to duzo za duzo, musisz kupic lepszy wiatrak i zastosowac jakas srebran paste, za 60PLN masz arctica z wstawka miedziana a za ok 100 masz te pentagramy miedziane ale waza w cholere a jak masz kase to tylko zalman 7000A cu, duzo zalezy tez od procka mozliwe ze masz takiego co powyzej pewnej wartosci to i na 2v nie pojdzie :)

moze w ogole masz zle zalozony wentyl, dla pewnosci zaloz sobie copper shima, przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze jak zalozysz jakiegos bydlaka to sie nie ukruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustawienia dalem na default i mam teraz fabrycznie na 2500+ i RAM na expert ...... wlaczylem 2 3dmaxy i dalem 2 rozne sceny do renderingu obliczylo sie pieknie i niebylo juz klopotu.....moze to problem z synchro RZM z prockiem niewiem sam bo timingi mialem defaultowe ..... mysle ze to ogolnie problem overclocku ,..... oki juz sie pozbylem problemu (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. na tej zasadzie to ja też się pozbylem problemu, tylko, ze nie jest to dla mnie rozwiazaniem :D. Ps. okazało się jednak, że SB na płycie jest bardziej rozgrzane, niż niejedna kobita. Pożyjemy, zobaczymy, ale coś czuję, że rozwiazanie problemu tuż tuż :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin to nie jest rozwiazanie, musisz wiedziec co ci nie idzie... cos na pewno

www.google.pl i po kolei memtest oraz prime95, jezeli chcecie sie bawic w oc to bez tych dwoch programow daleko nie zajedziecie i beda powstawac takie tematy, no i poza tym oczywiscie to co powiedzial dirty musicie miec dobry sprzet

na default procesor zarowno jak i pamieci dzialaja na 166MHz

aby uzyskac cos wiecej musicie zwiekszac sukcesywnie czestotliowsc (na n-forcie tylko synchro, asynchro mozecei wykorzystac tylko do testow, wydajnosc leci przy tym na leb i szyje) co 5-10MHz i za kazdym krokiem testujac mtestem i prime95 (minimum 30 min :) )

jak dojdziesz do pewnej granicy gdzie wyskakuja bledy (mtest nie wszystkie wylapie Prime jest bardziej skuteczny) zwiekszasz napiecie na procku albo poluzniasz timingi pamieciom i probujesz dalej, i tym sposobem wyciagajac odpowiednie wnioski podkrecisz tyle ile mozesz a przy okazji rozwiejesz wiele watpilosci co nie dziala

nie radzilbym przekraczac 50 stopni no te 55 to jeszcze ale 60 i wiecej to juz hardcore (dla mnie, bo ale sa tacy co mecza procki do 70-80 :) )

radiator na SB jest wskazany, na NB trzeba by zdjac ten co jest i posmarowac dobra pasta bo pewnie jest tam jakis badzienwy silicon i to w ilosci niewystarczajacej...

zreszta no co wam bede mowil...podstawy juz wam napisalem reszta zalezy tylko od waszego wyciagania slusznych wnioskow

ale nie liczcie ze na std coolerze bedzie wam wszystko super chodzilo, przy OC bardzo wazna jest wentylacja obudowy, czyli jeden wyciagajacy i jeden wciagajacy w std miejscach obudowy czyli z tylu i przodu (z tylu wyciagajacy) najlepiej jeszcze jeden w bocznej sciance wciagajacy i drugi w gornej wyciagajacy ot co

greets i powodzenia

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

 

a chialem jeszcze dodac ze najwazniejsze to sie nie zalamywac, nie bedzie wam jakis kompl plul w twarz :)

 

[Wyedytowany dnia 23-6-2004 > Quadysz]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja pozdrawiam wszystki co wielbią american style. Tymczasem męczę się, żeby dopasować jakikolwiek radiator napołudniowy mostek, ale nic mi nie pasuje :(. Może \"pożyczę radiatory z karty graficznej? cholera z tym chromolonym blaszakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie kupie uzywana lodowke za 200 zl i se napisze załamana :P i bede mial 5-10 stopni.... ok narazie nienazekam na kompa i do czasu gdy sobie niesprawie kolejnej kostki 256 i wentylka na proca to siedze na standard settings....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. Pierwsze testy po modyfikacjach wnętrza kompa. Częstotliwość 2220 Mhz, Vcore 1.850 V, udało mi się dojść do tego forum i napisać ten oto komentarz - co wcześniej było mało możliwe :D. Zbieram się psychicznie na włączenie 3dmaxa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie jest to coś z temperaturą u mnie. Dałem mocny nadmuch na okolice procka - zewnętrzny. 3dstudio walczyło z geosphere 200 segm. jakieś 2 minuty i komputer padł. Wcześniej to było niedopomyślenia. Jest poprawa. Przyszedł mi do głowy idiotyczny wniosek, chcecie to krytykujcie - ale czy zmiana temperatury na dworzu o w sumie jakieś 10 - 15 stopni (zaznaczam, że w zimę u mnie w pokoju panuje temp. rzędu 5-10 stopni, otwieram okna)nie ma tu na nic wpływu....? Walczę dalej, jak się uda bezkompromisowo stwierdzić, że procek jest podkręcony tak jak był, natychmiast się podzielę tym, com zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz radiator na procku??

sam nadmuch czasem nie starcza

a temperatura otoczenia oczywiscie ma znaczenie, i to b. duze jezeli piszesz ze zima masz 5-10 stopni w pokoju :D a tak na marginesie, co ty sie do morsow zapisales?

musisz miec naprawde przedni wentyl zeby to wszystko chodzilo, aby pracowac na pokreconym kompie temp nie powinien mocno przekraczac 50* i olej narazie NB i SB a zajmij sie w pierwszej kolejnosci prockiem, FSB rzedu 200 sprawna plyta wytrzyma bez mrugniecia okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mw4d : Bez przesady. Jak już mówiłem jest to box`owe chłodzenie intela. Może nie jest super wydajne i ciche ale temp wynosi 42 stopnie. Nie przekracza 50.Mam teraz trochę kasy, ale nie chcę jej wydawać na nowe super chłodzenie za 200zł. Po co mi takie kiedy ja nigdy nie podkręcam podzespołów w kompie (stabilność to podstawa). Zasilacz mam dobry... wydałem na niego swojego czasu ponad 200zł i na pewno nie kupię mocniejszego. 360W Chieftec`a jest w moim przypadku raczej wystarczające.

Myślę że problem leży tu gdzie indziej. Sprawdzałem bios i wrzystko jest tam dobrze ustawione. Awaryjne Wyłączanie kompa w przypadku awarii wentylatorów Itp. jest wyłączone.

 

 

 

[Wyedytowany dnia 24-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batou: a probowales reinstalowac winde? moze to jednak nie sprzet...

to pytanie o wentyl bylo do overclockerow :) dla ciebie boxowy wystaczy, po to zostal stworzony...

te restarty moze powodowac wiele rzeczy, sprobuj poodlaczac wszystko co masz zbedne, to co masz powtykaj ponownie, i probuj, moze reinstal windy pomoze...

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem płytę i procka jakieś 3-4 tygodnie temu i wtedy przeprowadzałem reinstalację całego systemu łącznie z formatowaniem calutkiego dysku. Mniej więcej od tej reinstalacji mam te problemy.

 

Wczoraj już miałem dwa restarty w ciągu dnia. Jak widać to się nasila. To chyba coś z płytą główną.

 

[Wyedytowany dnia 24-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - procek chodzi na 2242 bodaj mhz. Stabilny. Marcin - oto co zrobiłem. Tylko aby się nie śmiejcie, jeśli jemu też to pomoże.

1. zdjąłem radiator z procka

2. wyjąłem procka

3. Radiator poszedł pod kran

4. wysuszyłem go starannie

5. nałożyłem świeżą pastę na procka (termoprzewodzącą. Okazało się, że procek był goły i wesoły pod radiatorem...).

6. Wszystko zmontowałem, biorąc poprawkę na lato dodałem jeszcze jeden dodatkowy wiatrak - wygląda teraz bardziej bojowo.

 

No i to wszystko. Marcin - spróbuj. Jak Ci nie pomoże, to chociaż sobie porządku zrobisz w kompie. U mnie problem rozwiązany, mało tego, procek poleciał 60 mhz dalej niż zwykle. Temperatura njawyższa odnotowana przy obciążeniu za pomocą winbonda to 57 stopni. Wszystko super :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje, ale teraz mam po 3 - 4 restarty dziennie. Zresztą nie są to do końca restarty gdyż praktycznie cały sprzęt \"cichnie\" prócz zasilacza. Ekran robi się czarny by po chwili pokazało się początkowe logo intela (load biosu itp.) podczas którego cały sprzęt ponownie rusza. Może zasilacz jest za słaby ... przypominam chieftec 360w (konfiguracje sprzętową podałem wcześniej w wątku). Temperatura procka jest dobra, ustawienie biosu raczej też. Restarty zdarzają się zarówno przy 100% obciążeniu procesora - rendering - jak i przy pisaniu w worldzie.

 

ps. Dla przypomnienia chodzi o abita vt7 na chipsecie via PT880 (procek to noorthwood p4 2,8 ht)

 

[Wyedytowany dnia 28-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności