Skocz do zawartości

IJN Takao


Andrzej1964

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną taką nieśmiałością zakładam ten wątek aby poddać się krytyce społeczności tego forum. Model który chciałbym wam zaprezentować przedstawia japoński ciężki krążownik Takao według stanu na rok 1937.

 

Nad modelem tym pracuję z mniejszymi i większymi przerwami (bardziej z większymi) od ponad roku i pewnie gdyby nie marudzenie Górala44 to już bym go zostawił.

 

Gwoli wyjaśnienia jeszcze model jest ukończony w około 90% i myślę, że za około miesiąc będę mógł zakończyć prace nad nim.

 

A teraz troszkę migawek z budowy tegoż okrętu.

Działko plot 40mm

dziako3.jpg reflektory

reflektory.png

Wyrzutnie torped wraz działem 40mm i kmlewis 7,7mm

torpsx2.jpg

wózek dla samolotu

wzek2u.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aby nie dawać zbyt wiele zdjęć w jednym poście pozwolę sobie dać drugi od razu po pierwszym - bardzo bym prosił modów o wyrozumiałość

 

Troszkę drobnicy

wietlik.jpg

drobiazgi.jpg

9m kuter

szalupa30020.jpg

i ten sam kuter "wiszący" w powietrzu na tle nadbudówki głównej

nadbudwka210020.jpg

katapulty

53735118.jpg

i widok śródokręcia od strony rufy

nadbudwka260020.jpg

i od dziobu

nadbudwka320020.jpg

z samolotami to ja nie specjalnie się lubię

samolot2t.jpg

Dziury w śródokręciu na wyrzutnie torped i właz załadunkowy torped (ta dziura po środku)

torpy50020.jpg

 

I stan aktualny okrętu umieszczonego na czymś co ma przypominać wodę

as4nh.jpg

 

Poproszę o łagodny wymiar kary wymierzanej w waszych postach.

Edytowane przez Andrzej1964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest niesamowity i przepiękny :) Natomiast nie byłbym sobą jakbym się troszkę nie przyczepił :D A mianowicie, jak już go skończysz i tylko i wyłącznie wtedy to poproś któregoś z miejscowych mistrzów aby coś doradził w sprawie renderingu. Bo ja osobiście widzę ten model na froncie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu zapomnial dodac, ze model jest wykonywany w c4d, co ma znaczenie, renderer to Vray. Teraz cala trudnosc i nieznane wody to "przedstawienie" tego o to wspanialego modelu w sposob ladny i przyjemny dla oka.

 

jak dla mnie to mgla, zdecydowanie za silna i nie ta kolorystyka.

Moze opisz/pokaz jaki efekt chcialbys uzyskac, jakie swiatlo, klimat. czy to ma byc pogoda sztormowa czy sielanka w sloncu. Woda wymaga displace, obecnie widac ze z kadlubem przecina sie w lini prostej

 

Duuuzzzzo zrobionego, rzetelnej inzynieryjnej roboty, teraz czas na cwaniakowanie i kombinacje z ladnym przedstawieniem: ]

 

pozdr wodzu: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

Mam silne postanowieni zakończyć model, tym bardziej, że już niewiele zostało. Gorzej z tymi "sreberkami" w które trzeba go owinąć.

 

Pomysł mam mało oryginalny na prezentację. Ma być to sielanka - taka cisza przed burzą poranek mgiełka przy powierzchni wody, po trapie będzie sobie wchodził admirał, przy trapie marynarze z gwizdkami i część załogi na zbiórce. Rok 1937, więc do wojny jeszcze kilka lat zostało, a konflikt w chinach jeszcze się nie zaczął.

 

Troszkę bezładnie to opisałem ale może coś z tego zrozumiecie :)

 

Komicu, V-ray jakoś dziwnie nie daje rady wykrzacza się przy renderze, z pojedyńczymi elementami problemu nie ma a z całością już tak, to co widać jest zrobione z AR czyli standartowym rendererze C4D ale on ma i tak dość spore możliwości - dużo większe niż moje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o mistrzach oby najmniej nie miałem na myśli siebie :D Mi daleko do mistrzów zarówno modelowania jak i teksturowania skończywszy na renderingu :) Natomiast mam nadzieje że inni pomogą :) Co do scenki to ta którą przedstawiłeś bardziej przypomina atlantyk niż pacyfik ;) Pacyfik jest w zasadzie zawsze spokojny i takich potężnych mgieł na nim napewno nie ma. Spróbuj jakąs wyspę np wulkaniczną dorzucić w tle, dużo zieleni, plaża, a na pierwszym planie okręt. Co do wody to KoMic bardzo dobrze prawi. Poza tym pogodne niebo i delikatna mgiełka przy wodzie. Tak bym to widział. Natomiast jak to zrobić to niestety nie doradzę :) Jeżeli potrzebujesz jakąś bitmapę do displacementu owej wyspy to proponuję to:

niższa rozdzielczość:

http://earthobservatory.nasa.gov/Features/BlueMarble/Images/srtm_ramp2.world.5400x2700.jpg

wyższa rozdzielczość:

http://earthobservatory.nasa.gov/Features/BlueMarble/Images/srtm_ramp2.world.21600x10800.jpg

 

Wytnij odpowiedni kawałeczek, użyj jako displace mape i jedyne co do zostaje teksturowanie :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacyfik jest w zasadzie zawsze spokojny i takich potężnych mgieł na nim napewno nie ma.

 

Tu bym mocno polemizował :)

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/86564/boj-o-wyspy-mgiel

 

To tak troszkę żartem, ale pogoda zależy od pory roku mocno. Poza tym w pobliżu wysp może być mgła dość mocna w porze deszczowej (aczkolwiek nie taka jak na obrazku ;)). Nie pamiętam czy chodziło o zatokę Leyte czy Guadalcanal, ale gdzieś tam występowały spore problemy z widocznością podczas walk artyleryjskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol to akurat o Aluetach a tam to tylko 360 dni w roku jest mgła a pozostałe dni są piękne i słoneczne :) Poza tym faktycznie to Pacyfik tylko z nazwy jest spokojny - w rzeczywistości jest tak samo żywiołowy jak inne oceany, ale skoro piszecie, że za mocna ta mgiełka to muszę wam przyznać rację :)

 

JacekCichy pomyślimy jeszcze dziś wieczorkiem :)

 

Waldek ten chłopak ma niestety niewiele miej latek niż Ty - nie zapatrzyłem sę bo mi wcześniej tego chyba nie pokazywałeś, albo mi przeleciało niezauważone :)

 

Ale skoro ta mgiełka jest be to tu troszkę wcześniejszy ale czyściutki

takao30020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Wspaniały! Nic więcej nie trzeba dodawać. Generalnie dziękuje za wybór :) bo moim zdaniem to najpiękniejszy japoński ciężki krążownik. Naprawdę ogromny szacun! Niesamowita robota!

 

Co do finalnego renderu to Twój pomysł można np. wykorzystać do przedstawienia objęcia dowództwa przez nowego dowódcę. W 1937 chyba Daigo Tadashige obejmował nad nim dowództwo (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczalbym od kardu.

Ten ktory prezentujesz teraz, to jest kadr modelarski.chocby nie wiem jak dobrze wszytko bylo zrobione, pokazujac okret z tej perspektywy, zawsze bedzie wrazenie ze to zabawka. Czy to dioramka, czy modelik w gablotce.

Wiem ze sie narobiles i chcesz to pokazac, ale cos za cos.

imo zdecydowanie lepiej odda ogrom okretu, tzn skale, jego wielkosc i potege, kadr z innej szalupy, moze cos z poziomu pokladu, nie wiem musialbys poprobowac. Wszystko byle nie takie izo, niemal ze bez perspektywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Model wiadomo śliczny :)

- kadr - ok (można jeszcze coś wymyślić ale w zasadzie to nie ma się czego czepiać)

- materiał - dorzuć cos co imituje stal, bo narazie to tak "modelinowo" :)

- niebo, woda - ok

- może na pokładzie kilku marynarzy (low poly) tak co by było widać że ten okręt to nie latający holender bez załogi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności