Skocz do zawartości

Teczka 3D: Dwaarf - nauka


dwaarf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Forum śledzę od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zdecydowałem się cokolwiek napisać (nie ukrywam, bałem się :P). Postanowiłem założyć sobie taką małą teczunię, w której będę zamieszczał efekty mojej nauki modellingu. Poniżej prezentuje 2 testrendery routera D-Link DIR-635, który powolutku dłubię sobie na moim archaicznym sprzęcie. Nie jest to moja pierwsza styczność z modelowaniem, wcześniej zrobiłem parę rzeczy na podstawie tutoriali, router jest moją pierwszą samodzielną pracką. Proszę o komentarze, sugestie i czasem jakąś zrypę jak będzie ewidentnie widać, że brnę w złym kierunku :)

 

test1.jpg

test2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniżej wynik szybkiego dłubania przed pracą. Wymodelowałem ten dzyndzelek do którego przykręca się antenę WiFi. Ogólnie jak tak patrze to wydaje mi się, że zawaliłem proporcje, ale chyba nie jest jeszcze tak źle żebym nie zdołał tego poprawić. Dodatkowo poprawiłem trochę to co szumnie nazywam studiem i rendery są teraz bardziej czytelne. Wrzucam też siateczki, tak wiem nie są piękne :)

 

siatka2.jpgsiatka1.jpgtest4.jpgtest5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ostatnio dopadło słodkie lenistwo więc dopiero dziś mały upik. Wymodelowałem antenkę wifi kopiąc się z nią niemiłosiernie, mam duże problemy przy modelowaniu obłych kształtów.

test7.jpgtest6.jpg

 

i siateczki

 

siatka3.jpg

siatka4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem antenka wyszła w porządku. No zazwyczaj obłe kształty przyprawiają trudności. Ja mam tak samo a jak jeszcze trzeba dodać różne typy krawędzi np że kawałek krawędzi jest ostra a później coraz łagodniejsza to zaraz mi nie wychodzi tak jakbym chciał:). powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chciałem pójść z tym projektem dalej, ale pojawił się pewien problem. Jak najszybciej i najwygodniej zrobić otwory wentylacyjne w bocznej ścianie?

To raz, a dwa na tej wypukłej obwódce (nie wiem jak to nazwać), są takie wgłębienia w stałych odstępach. Co będzie lepsze, wymodelowanie tych wgłebień czy zrobienie bumpa? 3461098134de2720d3a0b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku możesz spokojnie użyć bump lub displacement, ale że te otwory są prostokątne to również spokojnie możesz się pobawić z wymodelowaniem ich gdyż nie jest ich dużo oraz nie jest to jakiś trudny kształt. Zawsze wymodelowane to będzie lepiej wyglądać w bliższych ujęciach. Możesz też zrobić dziurki dzięki mapie opacity ale szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po długiej przerwie :) Żeby nikt nie pomyślał, że dałem sobie spokój, wrzucam 2 pracki. Pierwsza z nich to teścik materiałów i oświetlenia, druga to WiP, dłubie sobie w ramach nauki takie małe krzesełko. Przerwę miałem dosyć długą bo i sprzętu nie miałem i miejsce zamieszkania zmieniałem :) Ale teraz na pokładzie mam małego potworka, który skrócił mi czasy renderingu 10-krotnie więc myślę, że znów będę bardziej aktywny.

 

mebel_test2.jpg

 

chair_test.jpg

 

siatka_ts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upik. Kółka pójdą chyba do poprawy, ale na razie dałem im szansę. Narzeczona twierdzi, że lewa strona siedziska "zje**a", ale to chyba perspektywa płata jej figle :p

 

chair_test2.jpg

Edytowane przez dwaarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny up. Mało mam ostatnio czasu i chęci do modelowania ale powolutku coś tam się dzieje.

 

Model krzesła w zasadzie gotowy, siatek nie ma co pokazywać, tragedii tam raczej nie ma:p

 

chair_test3.jpg

 

Natomiast ostatnio w ramach relaksu postanowiłem zrobić sobie wizualizację swojego pokoju i przy okazji zaplanować jakie meble by do niego wpakować i jak wszystko rozmieścić.

 

test_plakat.jpg

 

I teraz tu mam pewne problemy. Pomijam walkę z sufitem i z oświetleniem, mój największy problem na chwile obecną to te dziwne cienie w kątach. W paru miejscach ściany się nie schodzą to wiem i powoli to eliminuje, ale w paru miejscach wiem, że w danym kącie wszystko jest ok, a mimo to na renderze wychodzą babole.

Edytowane przez dwaarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności