Skocz do zawartości

Monitor do 1000 zł z IPS


Orzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że było już kilka podobnych tematów ale rynek cały czas się zmienia, ceny IPSów spadają, więc wrzucam nowy wątek.

 

Chcę zakupić monitor na IPSie. Główne zastosowanie postprodukcja fotografii dlatego decyduję się na tą matrycę.

 

Moje typy:

Dell 2209w

http://allegro.pl/legenda-monitor-dell-2209wa-ips-0px-ostatnia-dost-i1665518978.html // fajny ale brakuje mi jednego cala :/

Dell u2311

http://allegro.pl/hit-monitor-23-dell-u2311h-u2311-ips-fhd-czarny-i1665512908.html // fajny ale nie wiem czy czas reakcji nie za wolny?

LG e2370v

http://allegro.pl/23-lg-s-led-ips-e2370v-game-full-hd-hdmi-pip-srgb-i1671636438.html // ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi wynalazkami LG? Bo jakoś nie mam przekonania ale cena si... Brak tylko pivota.

Samsung F2380M 23"

http://allegro.pl/samsung-f2380m-23-hd-hdmi-dvi-pva-glosniki-i1684532623.html // matryca PVA powinna być lepsza? Ktoś to zna?

Edytowane przez Orzelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sam przymierzam sie do monitorka IPS i juz jestem w zasadzie zdecydowany na dell U2410. Ma ciekawe proporcje bo 16:10, 24 cale, i ponad 1 bilion kolorow. No ale cena juz wybiega ponad 1000pln. Ale mysle ze warto wydac troche wiecej bo monitorek jest na dluzej (nie tak jak skrzynka).

 

 

2209w - jak dla mnie to za mala rozdzialka. HD musi byc:D.

u2311 - sam nad nim myslalem ale jakos bardziej mnie przekonuje 2410 (proporcje obrazu i ilosc kolorow). 8ms to nie tak duzo. IPS ma dosc dobre czasy. I sa w granicach ze tego nie odczujesz nawet grajac w gierki. IPS z lepszym czasem to juz duzo wiekszy wydatek.

LG e2370 - w sumie spoko ale malo kolorow. Ten game mode to dell tez ma i chywa wiekszosc monitorkow z IPS bo one sie przelaczaja sie na jakis tryb czy cos. Pozatym slyszalem ze nie warto brac nic innego niz Dell z IPS. Pivot przydaje sie przy rysowaniu i sculpt'cie. Ja osobiscie mam uprzedzenie do tej firmy. Mam jakos pech ze wszystko mi sie od nich psuje;/.

Samsung - podobnie jak LG - malo kolorow. No i wydaje mi sie ze ma za mala jasnosc.

Takie moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam U2311, przesiadłem się z LG L1960TR, rozdzielczość tego LG to max 1280 x 1024 i na matrycy TN, więc jak się przesiadłem na tego Della to różnice poczułem ogromną. Generalnie chwale sobie ten monitor. W porównaniu z tym poprzednim to super, kolory się nie odwracają jak patrze góra/dół, żywe kolory no i full HD, usb'ki ma po boku co często się przydaje (nie trzeba się schylać do komputera ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już ktoś posiadaczem u2311 ? Ciekawią mnie opinie na jego temat, gdyż czytajac na internecie nie są one zbyt pochlebne..

 

widzisz ja na przykład czytałem same pochlebne opinie i dlatego zdecydowałem się na zakup właśnie tego modelu

Dell 23" LCD U2311H czarny

i nie żałuję ...

jego stosunek 16:9 dla mnie jest ok bo fajnie ogląda się filmy od czasu do czasu a i aplikacje raczej wykorzystują poziom niż pion. Ma żywe kolory i ostry obraz. i ta cena :) zapłaciłem 780 zł w agito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam U2410. Jest bardzo OK tylko monitor bardzo jasny. Przy jaskrawości ustawionej na 50% w całkowicie ciemnym pokoju raczej nie dało by się pracować. Nie korzystam z gier ale np. na filmach nie zauważyłem żadnych mankamentów związanych z dłuższym czasem reakcji matrycy.

Duży plus rozdzielczość 1600 x 1200.

Bardzo wygodna regulacja położenia monitora, wysokość można zmieniać w zasadzie jednym palcem.

Plus również za 4 gniazda USB (2 niestety dosyć trudno dostepne) i gniazdo kart pamięci

Tylko cena raczej pod 2000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności