Jump to content
Maksym

Jak z maxa wypuścić render tylko w 2 kolorach ?

Recommended Posts

Czyli tylko czarny i biały. W scanline rendererze. Jaki format bym nie wybrał, to najniższe możliwe ustawienie jest 256 odcieni szarości.

Materiał Ink'n'paint, wyłączamy ink, ustawiamy ilość stopni "painta" na docelową ilość kolorów końcową (-1 jeżeli tło ma robić za kolor).

Po wyrenderowaniu w oknie renderu wyłącz kanały RGB to wciśnij monochromatic i... zapisz :)

Po wyrenderowaniu w oknie renderu wyłącz kanały RGB to wciśnij monochromatic i... zapisz :)

to wciaz ci daje 256 kanalow szarosci.

Ja bym poprostu wyplul obrazek w skali szarosci, potem w programie w rodzaju IrfanView czy XnView zrobil batch convert na np gifa lub pnga 2 kolororwego

Jeżeli to ma być full RGB skonwertowane na 2 kolory, to tylko tak jak pisze Mirach. W samym MAXie tego się raczej nie da zrobić.

Tak, wlaśnie o to mi chodziło - full RGB (albo lepiej 256 szarosci, bo tyle mogę minimalnie dac w maxie) do 2 kolorów. Irfan view odpada, bo to ma być animacja, może się da w AE jako sekwencja png 2 kolorowych, albo jakis inny format..

/zapomniałem że irfanie mozna to też przecież zróbic na sekwencji png :)

Edited by Maksym

Irfan view odpada, bo to ma być animacja,

a co to ma do tego?

Irfan ma batch processing, wybierasz katalog z obrazkami, wybierasz co ma byc na tych obrazkach zrobione, podajesz katalog docelowy i po zabawie.

A tak z ciekawosci, co jest tak waznego zeby byly 2 bity a nie 8?

Do animacji flash prerenderowane fragmenty, żeby się szybko ładowała. Ale to takie moje gdybanie, może nie będzie to konieczne