Jump to content

nahalny komunikat "weld vertices?"


dimaxion
 Share

Recommended Posts

Co zrobić, żeby komunikat "weld vertices?" nie wyskakiwał cały czas w trakcie rysowania spline'a? Co kliknięcie pojawia się i trzeba wcisnąć "tak" albo "nie" a często po kliknięciu w "nie" linia się nie rysuje... mogę klikać i klikać a linia nie powstaje. Co może być tego powodem?

 

dla czepiających się ortografii - tak, wiem, że nachalny pisze się przez "ch"

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Edytuj post - "wyślij zaawansowane" możesz zmienić literówkę. Albo w liście Tematów w dziale kliknij dwukrotnie na tytule swojego wątku.

 

Z opisu wynika że rysujesz w zbyt małej skali i program widzi że stawiasz następny punkt "baaaardzo blisko" punktu początkowego, więc pyta czy chcesz zamknąć Kształt - możesz rysować większe obiekty i później skalować je w trybie edycji "segments".

Link to comment
Share on other sites

jesli masz juz spline'a i dodajesz do niego przy pomocy create line w menu modify to sprawdz czy nie masz zaznaczone Automatic Welding i wklepanego duzego threshold'a.

 

jesli to nie to, to max czasami tak ma, ze jak rysujesz spline'a i potrzebujesz obrysowac jakis detal to po duzym zoom'ie bedzie sie ciagle pytal czy chcesz tego spline'a zamknac. jedyne rozwiazanie jakie znam to troche sie "oddalic".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy