Skocz do zawartości

Scena 3d: wnętrze mieszkania


jurop3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić Wam wizualizacje mieszkania. Chciałbym aby ocena dotyczyła raczej samych wizualizacji niż ARCHITEKTURY

Co do mieszkanie , to jest to mieszkanie własne które ciągle przechodzi jakieś metamorfozy pod względem aranżacji, i to jest ostatni projekt.

Jako że mieszkanie już jest zamieszkane i niektóre elementy wnętrza już są wiec jestem jakoby ograniczony w inwencji twórczej.

Soft to max 2011 plus v ray 1.5

pozdrawiam

Edytowane przez jurop3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Joł,

 

Przyjemna wizka - tyle mogę powiedzieć o niej, gdyż za małe rendery jak na mój gust.

 

Co do prośby - myślę ze architekturę możemy odnosić tylko do exteriorow, gdyż tutaj pewnie masz na mysli design. Co prawda niektórzy lubią się w Polsce nazywać architektem wnętrz, ale to jest sprzeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne światło, natomiast słabe materiały i tekstury (w szczególności tekstury).

 

Bolitic - Współcześnie przyjmuje się, że architektura jest sztuką kształtowania przestrzeni. Niekoniecznie sztuką wznoszenia budynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kozioo, trochę jeszcze pracy nad materiałami, no i osobiście bałbym się stanąć na ten dywan, zwłaszcza na pierwszej wizce wygląda jak z igieł. Zastanawia mnie kanapa, na pierwszym wygląda extra, a na drugim jakbyś zapomniał textury, może to faktycznie kwestia rozdzielczości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to jest to praca nad która sie jeszcze powinno posiedziec pierwsze co razi to to spalone okne i jego oolice zupełnie nie realistyczne, swiatło we wnekach sufitowych jest takze niedopracowane, drzwi do pokoju masz z szyba ale przez to szkło nie wpada zadne swiatło jakos tak płasko. Natomiast co do stylu to w pierwszzej kolejności te sufity podwieszane śa straszne zabieraj przestrzen standardowo robi sie na 10-20 cm wysokosci no chyba ze montujesz oswietleni które wymaga duzej przestrzeni montarzowej w konstrukcji GK. Kolejna sprawa w tym pomieszczeniu rozmieszczenie mebli jesr całkowicie nie ergonomiczne sofa stojaca prostadle do tv nie ma wogóle prawa bytu nie funkcjonalna nie mówiac ze zagraca przestrzeń

PS Poleam przeczytac co to jest architektura dla tych co to tylko budynki pod to podciagaja http://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem na początku, niektóre elementy już są w pomieszczeniu a niektóre dopiero zamierzam wstawić. Sofy, ława, lampy podłoga już są nowym elementem mają być meble w pokoju. Kolor co do kolorystyki drewna to podłoga już jest i pomieszczenie jest bardzo ciemne, jasne meble mają to trochę zmienić.

Co do ustawienia mebli to dla nas jest najbardziej ergonomiczne i wygodne, przerabiałem różne opcje a ta jest najlepsza a przestrzeń nie jest zagracona. Sufit ma być docelowo na 18 cm. wymagają tego wbudowane oprawy oś.

Co do pojęcia Architektura - jest ono szerokie w swoim zakresie i również obejmuje kreowanie przestrzeni.

 

Postaram się coś zrobić z tym przepalonym oknem oraz z oświetleniem we wnękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze niektore materialy i tekstury potrzebuja wiecej pracy... takze niektore miesca co so prszepalone az za bardzo,

w tych ostatnich to oko poszlo na ten dziwny ksztalt dywanu i jego grubosc...

A co do architectury to czasami sie miesza tez z tym co od jakiegos czasu sie nazywa "architektura wnetrz" a dawniej (i prawidlowiej dla mnie) interior design... Interior designer rysuje i zmienia wszystko w przestrzeni wnetrznej oprocz elementow struktury budynku... Architekci

tak naprawde rysuja caly budynek ale nie wchodza w mniejszej skali tak jak sa meble lub kalmki lub materialy (oprocz tych co lubia i maja taki talent), wiekszosc szkol architektury maja jeden semester lekcji i nauki o interior design, a istnieja szkoly interior design na 3 lub 4 lata... ja wlasnie w takiej studiowalem...

Moim zdanie to oby dwoje sa designers tylko w innej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności