Skocz do zawartości

Problem z viewport'em - niewyraźny plain


AccessX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Program: 3D Max 2012 64bit.

 

Problem mam taki iż po załadowaniu blueprintu i próbie zrobienia obwodu domu plain'em, jest on strasznie nie wyraźny i utrudnia podstawowe ruchy, porzez co jest to troche żenujące....

 

Zamieszczam screeny, i proszę o pomoc :/

2011-09-1521-54-48.jpg

 

2011-09-1521-55-37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mirach, dzięki bardzo za radę. Niby taka błahostka, a dała po tyłku.

 

A i jeszcze pytanie, nie zakładając nowego tematu. Bo w ustawieniach sterowników grafiki mam Open GL, Direct i Nitrous, i jak ustawiam Nitrous, to działa mi Viewport troche wolniej, a jak ustawie np. Open Gl to działa okej, z tymże jak dodaje obrazek na blueprint to jest bardzo nie wyraźny. Próbowałem, różnych rozmiarów plain'a i wychodziło baardzo rozmazane. A na nitrous'ie odrazu ok. Czy jest możliwość jakiegoś kompromisu? Czyli, blueprint ładny wyraźny i szybki viewport (podczas tworzenia obiektów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem radeona,ale wydaje mi sie że i tak powinien być duuuużo wydajniejszy w maxie w direct niż OGL.Zwłaszcza na większych modelach,u mnie na GF direct jest z 10x wydajniejszy niż open,nitrous jeszcze wydajnieszy niż direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi.

 

Ale mam jeszczer jeden problem. Otóż, skorzystałem z linka zamieszczonego przez Vegap/b], poustawiałem według tego poradnika opcję w Maxie. I ładnie pokazuje plain itp. Ale gdy wychodzę z Maxa i ponownie go włączam (np. za minute, lub obojętnie kiedy), to ustawienia MAxa (te odnośnie configure driver, mi się resetują i muszę za każdym razem je ustawiać i akceptować. Spotkał ktoś się z takim problemem? Proszę o odpowiedź. Radek

 

 

P.S I problem mam z tym,że jak konwertuje obiekt do Editable Poly, i wciskam np. 2 (krawędzie), to nie widać ich na obiekcie. Tylko vertexy widac w miare.

Edytowane przez AccessX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności