Skocz do zawartości

Wysoka półka: Radeon 6990 czy NVidia GTX 590


legolas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyleciałem sobie za ocean popracować i chcę wydać pieniądze na konkretny i trwały sprzęt. stoję przed wyborem zakupu karty graficznej. Generalnie chciałbym ją używać zarówno do grafiki, jak i gier. mniejsza z grami (mnie nawet worms armageddon cieszy). Chodzi mi o wybór karty, która mi się lepiej sprawdzi głównie pod maxem, VUE, messiashem i vrayem.

to na czym mi zalezy to wsparcie Physx, bo chcę się bawić w animacje. CUDA mi jest obojętne chyba (może). Generalnie na banchmarkach Radeon 6990 wychodzi wyżej w rankingach, czytałem gdzieś artykuł, że jest na tyle szybki w obliczeniach, że physix mu nie potrzebny, jest może jakieś 30 dolców tańszy od od NVidii GTX 590.

Jestem fanem pluginów typu rayFire, PullDownit.

 

Poczytam chętnie wypowiedzi, bo jak na magistra informatyki na hardwarze znam się dość przeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Musisz sie okreslic chyba czy moze :) ci CUDA potrzebne jak niepotrzebne to radek zdecydowanie. Druga sprawa jaki max najnowszy czy starsze wersje? Jak starsze to geforce zdecydowanie odpada. Dlaczego odpada bo ze starszymi wersjami maxa wszystkie karty geforce serii 4xx i 5xx maja zanizona wydajnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety oszuści są wszędzie, także w Polsce. Dlatego zawsze warto kupować w sprawdzonych źródłach. Od siebie mogę dodać tylko że worms armageddon na windows 7 nie pójdzie.
w trybie zgodności z xp pójdzie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem twojej wypowiedzi dexter... ty sie cieszysz, ze ktoś stracił kasę?

Nie cieszę się że facet stracił kasę. Co ty. Chodzi o to że facet przekombinował miała byc wysoka półka a wyszło beznadziejnie.

To taka przestroga że jak się ma kasę to może lepiej iść do sklepu obok i kupić wymażony towar a nie kombinować.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa sama nie przychodzi, też musiałem zapierniczać, żeby zarobić na to co chciałem kupić.

Fakt, że człowiek jest istotą przedsiębiorczą i cechuje go myślenie ekonomiczne, czyli jak wydać jak najmniej, a mieć jak najwięcej, działa.

Sprzedawca znów zainteresowany maksymalizacją zysków, postanowił zabrać pieniądze bez wysyłania towaru.

Światem rządzi chciwość zarówno z mojej strony jak i ze strony tego scammera.

Ja się niczego nie wypieram. I nie wskazuję palcem na nikogo, dlaczego w Polsce VAT na elektronikę wynosi 23%

 

WA nie chodzi pod W7 ;) niejednokrotnie próbowałem, ale może wirtualna maszyna da radę.

Jak na razie mam komputer bez karty graficznej, obudowy , zasilacza, dysku twardego i monitora.

Trzeba wziąć się do roboty i uzbierać jeszcze przed świętami na resztę.

 

Dexter na początku miał chyba pretensje, że nie dokładam się do krajowego PKB, ale niestety nie stać mnie, żeby dopłacać 1K do budżetu za jedną kartę graficzną. Może kiedyś.

 

 

 

[edit]

 

wrzuciłem folder z W7 na pulpit, uruchomiłem bez żadnych trybów zgodności i działa. zonk.

Edytowane przez legolas
działa xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności