Skocz do zawartości

Problem z dodatkowymi vertexami


bakteria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zrobiłem bazę w maya którą eksportowałem do zbrusha. w zbruszu model się totalnie rozjechał, wcześniej wyskoczyła informacja o pięciokątach na modelu które trzeba przekonwertować.

Bazę w maya robiłem standardowo extruda , split tool i add loop.

po dokładnym obejrzeniu modelu w mayce okazało se ze mam pełno dodatkowych vertexów ( widac je na fotce poniżej)

Skąd się te verteksy mogły wziąć ?

Czy jest jakaś funkcja w maya filtrująca takie verteksy żeby je usunąć na raz lub wyszukać więcej niż 4 kątne fejsy ? czy trzeba ręcznie je usuwać?

 

Untitled-_hqhxseq.jpg

 

Zdrówko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Takie niepotrzebne wierzchołki możesz usunąć wciskając po prostu del albo backspace.

Jeśli zaś wierzchołek łączy co najmniej trzy krawędzie, potrzebne jest już polecenie Delete Vertex z menu polygon.

Morał jest taki, że możesz śmiało zaznaczyć całą masę wierzchołków, wcisnąć na klawiaturze delete,

a usuniesz w ten sposób tylko niepotrzebne.

Do zaznaczania i usuwania ścian mających więcej niż zadana ilość krawędzi jest komenda cleanup.

Pozdr.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz.

Ja zacząłem sobie radzić select>select using constraints i tam po zaznaczeniu jakiegokolwiek facesa ustawiałem select all and next i wyszukiwałem trójkąty i nsided, dobrze mieć też licznik włączony bo czasami są tak małe że trudno je zauważyć. Już dzisiaj wiem że te dodatkowe vertexy zostawały mi po usuwaniu lupa naciskaniem del zamiast tak jak napisałeś z menu "del vertex :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności