Skocz do zawartości

Skróty klawiszowe - Blender 2.59


MRay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczące skrótów klawiszowych w Blenderze wersji 2.59. W ustawieniach Blender User Preferences -> Input zmieniłem presety na Maykowe. Wszystko jest ładnie i pięknie do momentu kiedy tworzę nową scenę. Np. po załadowaniu wcześniej utworzonej sceny skróty klawiszowe zmieniają mi się na domyślne (Blenderowe). W takiej sytuacji zamykałem soft lub robiłem korektę panelu wyżej wymienionym. Czy ktoś z was znalazł sposób jak ominąc ten mały denerwujący problem? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi !

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi Ci o tworzenie nowej sceny przy pomocy menadżera scen w tym samym bliku .blend, czy tworzenie nowej sceny tworząc nowy plik? Mi resetuje ustawieniu tylko przy ładowaniu nowego pliku, jeśli nie zapisze ustawień jako domyślnych, gdybym załadował jakiś stary blend z innymi ustawieniami to wczyta ustawienia z tego pliku.

 

Blender na razie przechowuje ustawienia w plikach blend, a nie w swojej własnej konfiguracji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tworzenie nowej sceny tworząc nowy plik. Szybki przykład. Po wcześniejszej konfiguracji odpalam Blendera wszystko jest na swoim miejscu. Po wybraniu File -> New ... ładuje się moja scena z moimi ustawieniami.. oprócz skrótów. Dzieje się również tak kiedy otwieram wcześniej przygotowane sceny na tych samych wcześniej przygotowanych default'owych ustawieniach. Zawsze jestem zmuszony do skrótu Crtl Alt U -> Input i mój presets.

Edytowane przez MRay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mray: daj File -> Save User Settings (po File -> New ładuje się plik który zapisałeś przy pomocy "Save User Settings" - jeśli tego nie zrobiłeś uruchomi się ze swoimi standardowymi ustawieniami (do których zawsze możesz powrócić za pomocą File -> Load Factory Settings)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skoti w tym przypadku to nic nie pomoże.

 

@Mray Jeśli chodzi o ładowanie wcześniejszych plików to możesz odhaczyć opcję Load UI w zakładce File w Blender User Preferences i następnie save as default. Jeśli chodzi o nową scenę to gorzej:)))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki alex3d o to mi chodziło. Chociaż do końca nie załatwia to sprawy. Z wczytywaniem scen tak jak piszesz - jest w porządku. Przy nowych scenach lepiej jest chyba po prostu tworzyć kolejne w pliku. Może coś w tej kwestii zmieni się w przyszłej wersji 2.6. ? Z pozoru błaha sprawa ale bardzo irytująca. :rolleyes: Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź !

Edytowane przez MRay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skoti w tym przypadku to nic nie pomoże.

Widocznie jest jakiś bug (właśnie testowałem na kilka sposobów i po new dostałem ustawienia mayi (później był znowu problem z odzyskaniem blenderowych, bo nawet ładowanie fabrycznych ustawień i zapisanie ich jako domyślne nic nie dawało (pomogło usunięcie pliku "startup.blend" używanego do przechowywania standardowych ustawień))). W październiku wychodzi 2.60 i może naprawią to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności