Skocz do zawartości

Problem z wyswietlaniem w viewporcie


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

czy ktoś z Was ma również problemy z wyświetlaniem obiektów w viewporcie kiedy kamera jest daleko od obiektu, ścianki obiektów strasznie wtedy mrugają i randomowo przenikają się nawzajem (mowa o maxie 2012), na tej samej scenie w maxie 2011 wszystko działa ok.

 

Problem jest ten sam niezależnie od sterowników wyswietlania, instalowałem nowe sterowniki do karty graficznej, SP i hotfixy do maxa tez nie pomogły. Akurat jestem w sytuacji kiedy nie mogę zmienić położenia kamery i obiektów oraz kiedy muszę użyć funkcji virtual viewport która dostępna jest tylko w opengl.

 

i extra bonus od maxa 2012 - nie dziala mi 'prawy klawisz myszy' ktory mam przypisany do piorka wacoma...

 

jak to u Was wyglada, nie macie takich problemow z maxem 2012?

 

EDIT:

mega lol, problem z wyswietlaniem znika kiedy w scenie ukryje kamere..

Edytowane przez Pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z prawym na piórku też miałem problem.Sprawdż czy nie masz jakichś niepotrzebnych usług windowsowych dla tabletu powłączanych.Poszukaj wisptis.exe-z tym szajsem pamiętam że miałem problemy...Nie tylko w maxie ale i w PS mi prawy na piórku nie działał jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się dziwny problem.

 

Każdy nowo powstały obiekt w scenie, nawet najprostszy box wyświetla się jakby miał odwrócone normalne. Widze środkowe face'y zamiast zewnętrznych w vievporcie. Przy renderingu jest ok.

 

Jak daje nową scene również ok, ale w mojej takie kwiatki dziwne. Działam dużo na skrótach klawiszowych więc podejrzewam że omyłkowa coś przełączyłem, a że pierwszy raz to widzę na oczy to zwyczajnie zgłupiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności