Skocz do zawartości

zła skala przy modyfikacji Extrude


azazel

Rekomendowane odpowiedzi

witam . problem jest następujący używając splajnow narysowałem sobie pewien element o wymiarach 3x2 cm niestety gdy nadaje temu obiektowi modyfikacje extrude i ustawiam Amount na 100 cm to wychodzi z tego jakieś 5cm ... znaczy w porównaniu do wysokości i szerokości 2x3 cm to to 100 cm wyglada jak by miało max 5 cm jest tu wyraźnie jakiś problem ze skalą narysowałem obok w scenie inny obiekt w splainach użyłem extrude i już było dobrze 100cm mialo 100 cm ... macie jakieś pomysł jak to naprawić z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w zasadzie nie powinno sie uzywac narzedzia scale na obiektach tylko na ich podobiektach. jesli chcesz zeskalowac spline'a to wchodzisz w edycje > selekcja spline i zaznaczasz wszystko a nestepnie scale i wtedy bedzie OK.

jesli przeskalujesz obiekt (a tak wlasnie zrobiles) to tak naprawde skalujesz jego Pivot i wtedy automatycznie skalowane beda wszystkie modyfikatory jakie na niego nalozysz a jesli przeskalujesz cos non uniform to juz w ogole tragedia bo np. taki bend bedzie sie rozciagal, mapowanie bedzie miec inna scale na niby takich samych obiektach z nalozonym UVW Map o identycznych rozmiarach.

 

jesli juz cos przeskalowales to albo wracasz do oryginalnej skali (wlacz narzedzie scale i wklep 100 w x,y,z) i wtedy tak jak napisalem albo uzyj Reset Xform z zakladki Utilities.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnym sposobem jest też stworzenie slajna/obiektu i z poziomu edycji attaczować do niego nasz przeskalowany obiekt , następnie wywalić ten do którego się ataczowało i skala się też resetuje.....co do Xforma, to zauważyłem w kilku przypadkach że nie rozwiązywał problemów do końca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności