Skocz do zawartości

rodzaje silników renderujących


BoomBox20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jakie są rodzaje (chodzi mi o nazwy )silników renderujących?!Zarówno tych darmowych jak i komercyjnych?

Chciałbym też zapytać czy jest jakaś literatura odnośnie tych silników-książkowa i jakakolwiek inna?Czy jest w miare przyzwoita-mówię tu o ilości tej literatury.

bardzo serdecznie proszę o odpowiedz.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wątek umieszczony w złym dziale, przenoszę.

 

@BoomBox20

Rodzaje? Biased i Unbiased to taki główny podział, ale to obszerny temat. Radzę zadać precyzyjniejsze pytanie.

Tak, jest literatura, książkowa, internetowa, silniki mają nawet własne manuale.

 

@kosi

 

Unbiased - używają fizycznie poprawnych obliczeń by wyprodukować render, są przez to bardzo powolne.

 

Biased - używają uproszczonych algorytmów, mniej lub bardziej zgodnych z prawdziwą fizyką, dzięki temu renderują szybciej, ale są mniej poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka rodzajów aby je zbadać i porównać.Dwa znam mental-ray oraz vray

 

to nie są rodzaje silnikow. To sa poprostu 2 silniki renderujace, tak sie sklada ze oba z kategorii biased.

 

Chciałbym tez zapytać jak z dostępnością pozostałych silników?

 

to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę napiszcie mi jakie są jeszcze silniki renderujące-konkretne wskazania jak np. V-ray.

Chodziło mi o to czy są w śród nich darmowe albo ewentualnie czy gdzieś można je pobrać-nawet te płatne.Będę pisał pracę porównawczą wiec potrzebne mi są do celów edukacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki wielkie za odpowiedz.

Hmm...tylko że mi nie chodzi o gotowe rendery -to ja muszę przeprowadzić analizę silników,przynajmniej paru wybranych przeze mnie.

Czy ja dobrze zrozumiałem z tych linków wyżej?-czy to są silniki rednderujące?:

Scanline, Mental Ray, Light Tracer, Quicksilver, Radiosity Engine (Lightscape)

Arion Render, Brazil r/s, finalRender, finalToon, Fryrender, Gelato, Illustrate!, Krakatoa, MaxwellRenderer, VRay

 

Czy można je gdzieś pobrać,choćby nielegalnie?Proszę nie zamykać tematu i nie ochrzaniać mnie za to słowo ponieważ nie mam kasy na to a potrzebuje ich do celów edukacyjnych,do napisania pracy dyplomowej.No bo jak inaczej je zdobyć zeby przeprowadzić testy?Chyba że pisać do firm czy nie udzieliliby mi licencji na okres testów.pozdrawiam i thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności