Skocz do zawartości

Waterfall


Ryan Glose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przedstawić mój pierwszy render z naturą w roli głównej. Wiem - jakoś specjalnie dobrze nie jest, więc byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady co poprawić, wytknięcie co źle robię, co powinno jeszcze się znajdować/czego nie powinno być. http://fc07.deviantart.net/fs71/f/2011/300/0/7/waterfall_by_first9-d4e3tw4.jpg Soft: 3ds max, mentalray, daylight, GrowFx, Photoshop

Edytowane przez Ryan Glose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WItaj no wode na pewno trzeba poprawić, ale jesli to mam byc reistyczne to ten most jest za blisko wodospadu. Nie będę zanudzał technicznymi sprawami, ale erozja gruntu pod wodospadem zawsze jest duża, i po prostu podpory po jakim czasie zawaliły by się i tyle z mostu :) nie mowie ze jest zle, bo można i tak ale to inne podpory musisz dać (w kszatcie łuku). Sory za czepianie ale to zboczenie zawodowe :)

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę robiłem cząsteczkami, i to jest póki co najlepszy efekt jaki otrzymałem (nie miałem zbyt dużej styczności z cząsteczkami wcześniej). Nie chciałem też na razie ściągać żadnych dodatkowych pluginów do tego. Macie jakieś ciekawe wskazówki co do cząstek albo jakieś dobre tutoriale? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezms nie przesadzaj nParticlami czy FlipParticlami robi sie czasem wodę... Sam kilka razy coś robiłem mimo mojego sprzętu... Moja propozycja: wymodelować wodę, zrobić animowane displace i tam gdzie jest kolizja emitować cząsteczki. Ew. ale nie wiem jak to na maxie jest: fluidy+particle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie chyba wymodelować tą wodę. Połż tam kilka plane rzuć UV i potem rozdzielaj i wyginaj je w miejscach gdzie są występy skalne, potem jakiegos smootha. Wtedy jak zaanimujesz teksturę w materiale to powinno elegancko "spływać". I tak jak legomir mówi - partykle z pianą przy kamieniach. Przydałoby się jeszcze jakąś maskę rzucić żeby woda u góry wyglądała na mniej spienioną niż na dole. i dopiero gdzieś niżej większy emiter piany/mgły.

Poza tym jakoś te krzaki wydają mi się zbyt intenswynie zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem dzisiaj trochę z wodospadem stosując się do Waszych wskazówek. Tutaj zamieszczam co wyszło:

91409575.jpg

W wersji powyżej wstawiłem sam wodospad do obrazka w 1. poście, żeby nie męczyć kompa renderingiem krzaków. Surowy render jest tu: http://img521.imageshack.us/img521/9291/03an.jpg

Wodospad będę jeszcze próbował poprawić (woda wciąż mi nie pasuje, itp. itd.) i nie odpuszczę ;]. Jak w końcu uda mi się osiągnąć w miarę przyzwoity efekt, poprawię resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem jeszcze trochę w wodzie, ale nie widać specjalnych zmian. Nie mam pomysłu na razie co z nią zrobić. Może macie jakieś wskazówki? ;)

Poza tym spadających liści z powodu ich rozmiaru okazało się, że nie widać wgl.

No ale przynajmniej nauczyłem się małe co nieco ; p

41960790.jpg

 

EDIT: Zauważyłem, że na renderze powyżej, gdzie dodałem Deflector pod mostem i włączyłem opcje die after collision (żeby komp się tak nie męczył z cząsteczkami poza zasięgiem wzroku) efekt motion blur się zmniejszył, co negatywnie wpłynęło na pianę (porównanie z renderem z zielonymi drzewami). Macie jakieś rady jak to naprawić?

Edytowane przez Ryan Glose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do poprzednich na pewno znacznie lepiej to wygląda. Pomysł na zmianę pory roku moim zdaniem dobry.

W zasadzie nie mam pomysłu co dalej zrobić. Może w materiale wody (czy raczej partycli - nie wiem czego więcej) jakieś hilighty dodać żeby mniej przypominała pył, i ewentualnie trochę pomarszczyć samą krawędź załamania wody żeby nie spływało jak z linijki, choć nie wiem na ile to będzie widoczne.

Jakaś mgiełka pod mostem?

I taki detal rzucił mi się w oczy - chmury na niebie są oświetlone niemal z przeciwnego kierunku niż reszta sceny, i trochę zbyt kontrastowe mi się wydają. Zobaczymy co powiedzą inni.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności