Skocz do zawartości

Parter-Mieszkanie


c4rl0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów bardzo dawno nic nie wrzucałem z braku czasu oczywiscie i chęci do pracy po godzinach.

Ogólnie sprawa jest prosta żona zmienia wystrój wnętrza wiec postanowiła "zobaczyć " jak to będzie wyglądać.

Dla mnie jest to motywacja do zrobienia czegoś po godzinach, liczę oczywiście na waszą pomoc przy uzyskaniu fotorealizmu bo widzę że w ciagu ostatnich 3 lat poziom wzrósł do ogólnopolskiego, a w niektórych przypadkach miedzynarodowego, aż pieknie patrzeć na ten rozwój.

Co do pracy bedzie to parter domu jednorodzinnego pokój-salon, kuchnia, przedpokój i łazieneczka z kotłownią czyli moje tymczasow mieszkanie u teściów:

Mam nadziej że uda mi się wszystko dokładnie odwzorować, i że bedzie to miłe zajęcie na długie zimowe wieczory.

 

60685787.png

Edytowane przez c4rl0s
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z technicznego 3D punktu widzenia - FG na ścianie Ci szwankuje.

 

Z technicznego budowlanego punktu widzenia - w kaloryferze brakuje odpływu wody u dołu i nie wierzę, że dopływ górny masz tak zamontowany :) noi rury chyba ciutkę za cienkie. Co więcej, wymień w domu te żeliwne kaloryfery, bo ich wydajność to jakaś porażka w stosunku do wody przepływającej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki quffqai odnetniN, myśle że najpierw modeliki wszystkiego a później teksturki bo jak wiadomo tekstura może tyle samo poprawić jak i zepsuć :> beny miło widzieć że nie tylko ja zauważam że u moich teściów w domu wszystko jest inne:

 

to teraz malutki upik kilka modeli

 

niewiem czemu niemogę skorzystać z narzędzi insert image nie działa poprostu daje linka http://imageshack.us/photo/my-images/641/97221235.png/

97221235.png

97221235.png

 

97221235.png97221235.png

97221235.png

 

97221235.png

Edytowane przez c4rl0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sporych kłopotach z maxem miedzy innymi wywalanie renderów w roznym stadium zawansowania oraz sytuacj gdzie z pliku sceny 150 mb wywala błąd i robi 14 kb i scena stracona musiałem przeinstalować windowsa na 64-bitową 7 wiec wszystko troche trwało,

próby pierwszych teksturek render miał już zabójczy czas 11,5 h a to jeszcze jeszcze bez firanek, reszty tekstur i słabszych niefinałowych ustawieniach, kilka rzeczy do poprawy tekstura materiału w koszu za duże oczka lody wchodzą w stół po dodaniu bumpa, ale najgorsze błędy gi na scianie i oknach i prau innych miejscach ktoś ma jakieś pomysły na eliminacje tego efektu.

oleh.png

oleh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka poprawek ogólnie finał tego ujcia ale jeszcze przed dłubanką w photoshopie czyli czysty 3d max może jakieś sugestie z waszej strony

napewno jest dużo ciemniej przez firany

kiepska jakośc jpg bo inne zajmują po 10 mb i niemoge wrzucić na darmowego imageshacka*

może dacie jakieś linki na darmowe wrzucenie w większym rozmiarze to wrzuce

final1thp.jpg

Edytowane przez c4rl0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bohomaz nie wiem czemu taki kolor chyba firany ale nicto jak to sie mówi po to jest photoshop i inne przydatne narzedzia render niestety na moim kompie szedł koło 16 godzin nie wrzucałem nawet finalnych ustawień z brut forcem niebylo sensu czekać 2 tygodnie hehe sprzęt nienajgorszy kupowałem 4 lata temu za 7 badyli najlepszy jaki był dostepny dla przecietnego dual core 3.00 E6850 4G ramu G-force 8800 GTX wsumie powinno radzić a tu troche kicha, wrzucam postpro renderu myśle że finał tego ujęcia i wrzucę do finished i lece powoli z następnymi chyba że jakieś sugestie?

5d189.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jest dużo lepiej po PS, co do koloru firan czy co tam jest takie niebieskie (chyba zasłony) to ostatnio sam się nauczyłem tutaj o vraymaterialverride - wrzuć bezbarwny materiał do GI i jedno masz z głowy.

 

Materiał foteli był jakby lepszy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności