Skocz do zawartości

WIP: Robot


Szymon_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na etapie tworzenia animacji na potrzeby pracy magisterskiej. W animacji będą ścigać się dwa roboty. Na razie mam pierwsze testowe 5 sekund. Potrzebuję waszych rad co robię źle i co powinienem poprawić, żeby osiągnąć "realizm" :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZOANtSvyeAY

 

z góry dzięki za posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę za wolno, więcej dynamiki. Podoba mi się jak się rozgrzewa, ale później traci tą gibkość.

W kilku miejscach poruszasz tylko jednym fragmentem ciała, a reszta jest martwa. Może warto by dodać trochę rotacji na tułów i głowę.

Brakuje wygaszania ruchów i poczytaj też o antycypacji, przed startem powinien nabrać trochę rozpędu.

Edytowane przez wroniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem ale robot i rozgrzewka - trochę się to gryzie, ewentualnie mógłby przygotowując się do biegu - podchodząc do bloczków startowych "transformować" jakieś aerodynamiczne lotki wysunąć czy ewentualnie przybrać bardziej opływowy kształt.

Chyba, że ten robot docelowo ma być bio- to inna sprawa. Ps ładnie się zapowiada - już widzę w głowie ładny render, oświetlenie i szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@breja - w weekend będę walczył dalej, postaram się rozkminić kwestię antycypacji, z wygaszaniem ruchów pójdzie łatwiej bo wiem ocb tylko nie wiem jeszcze jak to się robi ;)

@juzwa - korzystam z innej refki ale też Asafa :)

@sunedge, michu - myślałem na początku żeby nadać im mało płynny ruch ale w tych czasach ludziom robot już się tak nie kojarzy ze sztywnymi ruchami tylko silnie rozwiniętą SI, a sam robot bardziej przypomina człowieka np. terminator - niby robot a zwinny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sunedge - nie wiem w ktora strone jest za bardzo pro. slow motion sa dobre, bo zlapiesz wiecej niz na zwyklej. Czy przy modelowaniu korzystasz z refki slabo wymodelowanego samochodu czy raczej realnej fotki?

 

Polecam na start zanim zaczniesz sobie "uplynniac" animacje zrobic to na pose-to-pose. Bardzo to dobre, bo znajdziesz timing i nie koniecznie musi on sie zgadzac z refka. Polecam te stronke (http://www.11secondclub.com/) w sekcji forum masz duzo pracek WIP i widac po etapach jak sie rozwijaja, tam tez zobaczysz o co chodzi z tym pose-to-pose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o brak antycypacji w tym ruchu, "normalny" ;) czlowiek zanim wystartuje, trochę sie spręży - cofnie i dopiero ruszy - taki ruch jest ciekawszy i naturalny :)

Asafa startuje modelowo, ale musial sie tego nauczyc - dawno temu nauczyciel od WF wbijal nam do glowy, zeby nie robic wlasnie tego ruchu do tylu, ale od razu walic do przodu ^^ a to nie takie latwe ;)

Oczywiscie slow motion sa dobre, ten film na dodatek pokazuje mistrza - wiec, mozna korzystac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności