Skocz do zawartości

Oscary 2012 - kategoria VFX - pierwsza 15-ka


ApaczoS

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy pierwsze 15 filmów wybranych do walki o Oscary w przyszłym roku. Lista wygląda następująco:

 

Captain America: The First Avenger

Cowboys & Aliens

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2

Hugo

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Real Steel

Rise of the Planet of the Apes

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sucker Punch

Super 8

Thor

Transformers: Dark of the Moon

The Tree of Life

X-Men: First Class

 

Na początku stycznia z powyższej 15-ki zostanie wybranych 10 filmów, po czym, 19 stycznia z tej dziesiątki zostanie wybranych 5 filmów, które staną do walki.

Oficjalne ogłoszenie finałowej piątki odbędzie się 24 stycznia 2012, filmy będą walczyć w kategorii Efekty Wizualne na przyszłorocznym rozdaniu Oscarów, które odbędzie się 26 stycznia 2012 roku.

 

Źródło: http://www.fxguide.com/quicktakes/15-features-in-line-for-vfx-oscar/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mój typ to "Rise of the Planet of the Apes" . Pierwszy raz główny bohater w filmie od początku do końca jest cyfrową kreacją i do tego daje radę. "Transformersy" są super odrzeźbione, ale efektowo to odgrzewany kotlet z dwóch poprzednich części.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuje HP7p2 ;)

 

Ciekawe dlaczego:D

Ja obstawiam, że zostanie: Harry, Małpy, Sucker Punch, Super 8 i Transformers, aczkolwiek tez na miejsce Super 8 może wskoczyć Tree of Life. Typki z akademii chyba lubią takie tematy.

Mój faworyt to Sucker ale prawie pewne, że nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie,

owszem rise of planet of the apes jest niezle ale efekty sa bardzo nierowne w filmie, bylo pare ujec gdzie chyba inne studio robilo je i drewno wylaziolo bokami:P.

 

transformersy dlatego ze jest to pierwszy film 3d ktory aktualnie da sie obejzec od poczatku do konca gdzie aktualnie cos widac i obraz nie klatkuje (chociazby alicja w krainie czarow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle: Transformersy to jest wielki pokaz skilla, i rzeczywiscie najlepiej zrobiona stereoskopia od czasu Avatara, bezdyskusyjnie, ale czy przesuwaja granice tego co mozna zrobic w efektach w kinie? Niespecjalnie, ot powtorka tego co juz bylo, co bylo odkrywcze kiedy wychodzil pierwszy transformers ale nie teraz. Zrobione to jest mistrzowsko, ale naprawde nic nowego. Rise to inna sprawa. Moze i mniej wykonczone ( przy trzy razy mniejszym budzecie ) ale pierwszy raz mamy film gdzie pierwszoplanowa role meska w filmie live action przez 100 procent czasu jest animowana.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac tym tokiem rozumowania to benjamin button byl przed planeta malp:)

fakt ze tylko przez 70% filmu byla to glowa cyfrowa, wiec w sumie odgrzali kotleta i zrobili go na 100% filmu, (z tym ze benajmin trwa parwie 3 godziny a planeta malp niespelna 2 godziny) plus mieli latwiej bo ludzkie oko mniej nieprawidlowosci wylapie w malpie niz w czlowieku.

wiec z tym life action to tez nie taka nowosc jak popatrzyc w ta strone.

 

tak czy siak kazdy ma swoje typy. Ty obstawiasz planete, ja transforemsy, a pewnie wygra cos innego:)

 

edit: zapomnialem wyjasnienia;)

 

owszem zgadzma sie ze planeta malp jest innowacyjna pod tym wzgledem, to napewno,

 

ale dla mnie osobiscie w tym roku wygraly transformersy ze wzgledu wlasnie na idealny (prawie) efekt stereoskopii.

generalnie bylem zagorzalym przeciwnikiem filmow 3d, po obejzeniu swego czasu alicji w krainie czarow, potem jeszcze paru innych "3d" filmow i zakonczywszy tronem w polowie nie 3d stwierdziliem ze juz w zyciu nie pojde na film 3d. nic nie widac bo za cemno, obraz klatkuje przy szybkich akcjach, wymuszona glebia ostrosci nie pozwala sie skupic na jakims innym elemencie niz ten ktory wymyslil operator itp itd. + w polowie ogladania filmu bol glowy.

 

ale skads dostalem bilety na transformersy w 3d.. wiec co mi tam poszedlem, siedzialem przez caly film niedowierzajac ze jednak ktos zrobil film wyrazny, jasny, z dobrze ustawionymi kamerami ze glowa mi nie pekala po godzinie,

dlatego to moj faworyt bo zmienil moje podejscie spowrotem do stereoskopii na + :)

Edytowane przez uncle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności