Skocz do zawartości

Mocny zestaw architektoniczno-renderujacy do 25000pln netto


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że nie wiesz czego chcesz. Ciągle sie zastanawiasz ale sam nie wiesz nad czym. Zdecyduj na czym Ci zależy. Nie wiem, moc obliczeniowa czy co tam myślisz.

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi BLADE...

Sprecyzowałem przecież jasno jakie mam wymagania wobec sprzętu i wyszło na to, że w grę wchodzą dwa rozwiązania-dwuprocesorowa stacja robocza albo mini renderfarma. Co w tym niejasnego? Natomiast jeżeli chodzi już o konkretne podzespoły to miałem i nadal mam wiele wątpliwości i nie ma chyba w tym nic dziwnego biorąc pod uwagę że nie znam się zbyt dobrze na częściach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D
Serif a jakiej ty myszki używasz za 300 zł? I dlaczego? Bo to wydaje mi się mało zdroworozsądkowe. Ale może jestem w błędzie.

 

może taka ? chyba najdroższa na allegro:)

 

http://allegro.pl/myszka-razer-imperator-4g-model-2012-dual-sensor-i2178054503.html

 

Serif używa żywej z zoologicznego ;)

 

a tak na marginesie, jak nie znasz się na sprzęcie - piszę do autora - to nie baw się w nody, bo będziesz miał więcej kłopotu niż pożytku. Weź najmocniejszą dwuprocesorową i po problemie.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serif a jakiej ty myszki używasz za 300 zł? I dlaczego? Bo to wydaje mi się mało zdroworozsądkowe. Ale może jestem w błędzie.

 

może taka ? chyba najdroższa na allegro:)

 

http://allegro.pl/myszka-razer-imperator-4g-model-2012-dual-sensor-i2178054503.html

 

 

 

Jest troche myszek za ponad 300zł Moze być np. poniższa ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=b3_G1zzyeKM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serif używa żywej z zoologicznego ;)

 

a tak na marginesie, jak nie znasz się na sprzęcie - piszę do autora - to nie baw się w nody, bo będziesz miał więcej kłopotu niż pożytku. Weź najmocniejszą dwuprocesorową i po problemie.

 

Tak, jak już pisałem-ja nie będę ani własnoręcznie tego konfigurował ani składał, tylko będzie robić to osoba porządnie ogarnięta w temacie. Natomiast co do samego użytkowania to spokojnie, myślę że sobie poradzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Robocza;) Nie mozna mowic po prostu komputer?:)

 

Oczywiście, że można ale tu chodziło mi bardziej o zróżnicowanie żeby każdy wiedział o co chodzi i żebym nie musiał za każdym razem się rozpisywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas drążę temat i na razie po próbie pracy na farmie stanęło na tym, że typowy układ renderfarmy złożony z kilku komp-4/5 będzie trochę zbyt uciążliwy przy moim zastosowaniu więc powstał pomysł żeby były dwa komp-jeden jako główna jednostka robocza, a drugi żeby wypuszczać na niego rendery i móc dalej pracować na komp nr.1. W związku z tym propozycja konf jest taka:

komp główny:

-2x Xeon E5 2670

-EVGA SR-X

-48GB RAM (12*4GB) G.Skill RipJawsZ 1600MHz CL9 (F3-12800CL9Q-16GBZL)

-SSD Crucial 256GB

-HDD Samsung F3 1TB 2szt (spięte w raid1)

-zasilacz Chieftec BPS-1200C 1200W Nitro Series Modular

-obudowa Xigmatek Elysium

-GPU Quadro4000

-chłodzenie-2x Prolimatech Super Mega + Noctua 14cm

 

nod:

-i7 3930k

-Asus Pro (P9X79)

-32GB RAM (8*4GB) G.Skill RipJawsZ 1600MHz CL9 (F3-12800CL9Q-16GBZL)

-SSD Crucial 120GB

-zasilacz Chieftec BPS-750C 750W Nitro Series Modular

-chłodzenie Noctua D14

-GPU HD5450 1GB

-Corsair CC-9011014-WW

 

Te konf są waszym zdaniem ok, czy coś byście w nich zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a więc co do glównej stacji zmieniłbym dyski samsunga na WD z serii Green o 5400rpm(wiecej ciszy i wieksze bezpieczenstwo/wieksza zywotnosc mechanizmów) oraz zasilacze w obu z Chiefteców na Corsaire, bo kiedys stracilem zaufanie do Chiefteców :) No to Kiedy kupujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a więc co do glównej stacji zmieniłbym dyski samsunga na WD z serii Green o 5400rpm(wiecej ciszy i wieksze bezpieczenstwo/wieksza zywotnosc mechanizmów) oraz zasilacze w obu z Chiefteców na Corsaire, bo kiedys stracilem zaufanie do Chiefteców :) No to Kiedy kupujesz? :)

 

Zasilacze już zmienione właśnie na Corsaire, natomiast co do dysków, to WD zostały mi stanowczo odradzone ze względu na dość częstą awaryjność...

 

Teraz jestem na etapie szukania odpowiedniego sklepu/firmy, która podejmie się odpowiedniego poskładania takiego zestawu, da mi dobre ceny i udzieli mi satysfakcjonującej gwarancji. Jak znajdę, to finalizuję zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności