Jump to content

Modeler się zawiesza.


krzysztofg

Recommended Posts

Początkowo założyłem, że modeler zawiesza się przez słabą jednostkę. Mam jednak wątpliwości po tym jak testowałem go na lepszym kompie w pracy. Poza tym kolega który pracuje na co dzień z LW na odpowiednim kompie mówi że też ma czasem ten problem. Proszę o pomoc bo chcę wiedzieć czy zmiana kompa faktycznie rozwiąże problem. Pisząc pomożecie też mojemu koledze bo kto lubi jak mu program odmawia posłuszeństwa.

 

Dodam jeszcze, że nie ma znaczenia czy komputer przeprowadza poważne wyliczenia czy tworzę boxa. Zawiesza się i to zbyt często.:(

Link to comment
Share on other sites

Dziwne :(

w moim przypadku najczęstszym powodem zwiechu na LW sa ekspermenty ze starymi plugami. Jak tego napcham to zaczynaja sie dziac rzeczy niepoządane, podczas normalnej pracy wraz z systemem potrafi bez zamykania wytrzymac dwa miesiace noooon stop!.

Ale inaczej jest na macu tam sie uwala zwlaszcza Layout. Na win - Windows7 jest SUPER STABILNY!

Moze zaladowaliscie obaj jakiegos starego pluga???? Wywalcie wszystkie i na nowo zaladujecie tylko te z instalki. A i wylacznie w Layout AUTOSCAN PLUGIN moze to pomoze.

Link to comment
Share on other sites

Prawie na bank to przez drivery do karty graficznej. Jeśli nie używasz quadro tylko „cywilnej” karty, nawet najnowsze drivery mogą stwarzać problem – bo będą optymalizowane pod kątem jakiejś gry.

 

U mnie na nv gtx 285 wysypywał się modeler w trakcie kopiowania między warstwami. Problem całkowicie zniknął po zmniejszeniu wielkości tex w opengl. Co ciekawe wysypywał się tak, że mogłem zapisać plik :)

 

Naciśnij „d” i w zakładce „GL” zmniejsz Tex Resolution. Zrób test pozostałych ustawień. (wyłącz transparency itp.) Na koniec brutalne patenty - „Legacy OpenGL” luz miana ustawień dla Geometry Acceleration. To jeśli reszta zawiedzie.

 

Powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Walczę ze zwiechami modelera od lat :-) Jestem pewien że to wina driverów OpenGL. W różnych wersjach LW od 9.0 do 11 i przy najróżniejszych sterownikach. Przy niektórych więcej przy innych mniej. W moim przypadku jest to najczęściej zwis podczas przełączania warstw,szczególnie po utworzeniu nowego UV, lub przy próbie ruchu czy obrotu w oknie podglądu. Mam jednak już wyrobiony odruch wciskania "s" przed każdą taką operacją tak że robię to instynktownie. A jako że modeler wczytuje się tak szubko jak notatnik to jakoś z tym żyję. Może bym kupił jakiegoś FireGL czy Quadro ale jaką człek ma gwarancję że po wywaleniu 3.000 złociszy nie będzie w punkcie wyjścia ?

Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku jest to WIN7 64, i5 2500k, 8gb ramu, gts250 i dwa monitory 24". Próbowałem jednak na innych konfigach i w różnych wariantach. Nie jest to oczywiście tak bardzo uciążliwe bo mimo to setki modeli jednak wymodelowałem ale psuje obraz perfekcyjnego softu za jaki uważam LW. Używam LW od 19 lat więc znam wszystkie jego kaprysy. Zaczynałem jeszcze na Amidze500 z 1mb ramu gdzie nawet f9 przy złych ustawieniach kończyło się zwisem.

Po wielu skomplikowanych zabiegach i rytuałach doszedłem do konkluzji że zwisy modelera zawsze koncentrują się u mnie przy plikach i bibliotekach z literkami NV czyli spowodowane są przez sterowniki grafiki. Sprawdziłem ich dziesiątki ale bez rezultatu.

Powodem częstszych zwisów może być też tempo z jakim pracuję. Używam prawie wyłącznie skrótów klawiszowych i walę w nie niczym Koreańczyk grający w Starcrafta. Tak czy inaczej te kilka zwisów dziennie to i tak nie problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy