Skocz do zawartości

Nowa książka: 3ds Max. Leksykon


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja myślę że dla początkujących przerobienie takiej książki to obowiązek, tutoriale są ale pewne rzeczy mogą być w nich pominięte, jak już ktoś przerobi trochę materiałów z neta to później nie zaglądnie do takiej książki a sporo informacji mu umknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to bardzo przydatne, mam do dziś taki leksykon z przed paru lat, nie nauczyłem się z niego bezpośrednio wiele. Ale dowiedziałem o istnieniu wielu funkcji i dzięki temu, że widziałem, że coś jest mogłem szukać gdzie indziej więcej informocji na ten temat. Dobra rzecz. Polecam początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że nareszcie książka o tej tematyce za 35zł się pojawiła. Większość takich książek kosztuje koło 100zł, a i tak nie przerabia się od dechy do dechy, tylko najczęściej modelowanie i jakieś proste materiały i rendering. Wiadomo że dalszy rozwój wymaga pracy i ciężko więcej wynieść z książki dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze biblioteczka Komputer Świata, w której krok po kroku są instruowane przykładowe modele i animacje. Jak dla mnie jest to najlepszy sposób na zapoznanie się z interfejsem i podstawami modelingu, niż te podane w książkach powyższych, a Biblie to już się nadają tylko do przypomnienia sobie jak działa jaka opcja i na co mają wpływ poszczególne parametry.

Jak nauczysz się budować poszczególne modele za pomocą poly, nurbsa itd to już w programie da się siedzieć, bo można próbować, a wtedy to pozostają tylko tutoriale, przykłady, czyjeś pomysły na rozwiązywanie problemów/uproszczenie ,które powstają po drodze.

Jak dla mnie to jest najlepsza droga nauki, a zaczyna się od "trzeba chcieć", nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widziałem w empiku, przejrzałem to sobie:

http://www.literia.pl/612295,Ksiazki_Grafika-komputerowa_3ds-Max-i-Maya-modelowanie-3d.html

 

kiedyś dali też do wersji 2006 bodajże z budynkiem. Są to proste, amatorskie wydania dla ludzi, którzy w ogóle nie ogarniają tematu, a korzystając z prostych narzędzi można już coś stworzyć, a zawsze siedząc przy czymś przypadkiem można natrafić na coś innego i z ciekawości zastosować i tak poznajemy resztę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności