Jump to content

najlepsze strony - HTML5


guffqa
 Share

Recommended Posts

szkoda ze nie mam Gchrome. ale 10fps i 33% CPU to troche sporo jak na chmurki na początku. Chętnie będę oglądał projekty w html5, bo uzywajac javascriptu nie wiem jak multimedialnie to może być lepsze do flasha, a z drugiej strony "multimedialna" juz dawno przestało znaczyć dobra i skuteczna.

Link to comment
Share on other sites

A ja tutaj często zaglądam: http://www.awwwards.com/ Można wyłuskać coś ciekawego. ;) Rozwalająca jest też ta (interaktywna) animacja: http://www.onehourpersecond.com/ Twórcy nieźle dali radę!

 

Odnośnie Rome - muszę zwrócić uwagę, że WebGl ma więcej wspólnego z OpenGl niż z samym HTMLem. Na ten czas to technologia eksperymentalna, ale dobrze rokuje na przyszłość moim zdaniem. :)

 

Jeżeli chodzi o inne rozwiązania 3d to całkiem ciekawy jest Origami 3D http://projects.mariusgundersen.net/Origami3D/examples/ - czyli 3d za pośrednictwem 2d w canvas. Autor w całkiem przystępny sposób referuje w tym wideo https://vimeo.com/31129124 o co chodzi. Jeżeli ktoś się interesuje tym tematem to polecam!

Link to comment
Share on other sites

widać, ze technologia jeszcze potrzebuje kilku lat. u mnie 26polygonów zabiera 70%cpu mam nadzieje, ze nigdy nie trafie smartofnem na takie strony. Masakra. minelo kilka lat od zachwytu nad html5 i nadal nie bardzo sie nadaje do codziennego użytku poza podstawowymi funkcjami które niezbyt wykraczają poza zwykły html.

Nie zebym narzekał, czasem jest to idealne by wziac od klienta kilka pln wiecej ale na pewno nie po to by uprzyjemnic wizyte na stronie userom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy