Skocz do zawartości

[3ds max] unwrap - relax tool goes mad


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może mi ktoś pomóc - wytłumaczyć, dlaczego relax tool tak mi rozwala tą siatkę? robiłem identycznie na podobnym obiekcie - po prostu trochę większym (to jest coś na kształt pierścienia - rozciąłem w poprzek używam point to point seam i jest pasek - ok) i wszystko było dobrze. a na tym jak klikam relax to się wywija, kurczy zawija i inne takie. Dodam, że dopiero się tego uczę i niekoniecznie znam wszystkie zakątki unwrap uv. oczywiście zmiana wartości w iterations i amount nie rozwiązuje problemu.

 

z góry dzięki za pomoc.

 

p.s. robię to wg tutoriala więc i staram się robić identycznie.

 

[ATTACH=CONFIG]84292[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dokładnie,musisz rozciąć seamem w odpowiednich miejscach.Potem można walnąć jeszcze pelt albo peel i dopiero na końcu relax.Bez seamów to tak jakbyś chciał sklejoną w rulon kartke rozłożyc na płasko-nie da się;)

 

Na obrazku seam na niebiesko.

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]84309[/ATTACH]hej! dzięki za podpowiedzi. niestety raczej nie w tym rzecz. mój obiekt nie jest zamkniętą rurką więc wzdłuż nie ma potrzeby tego ciąć - tak myślę. a w poprzek przeciąłem - jak widać na załączonym obrazku.

 

gutekfiutek zmieniałem już te wartości na małe i duże, tak czy inaczej siatka wariuje - jak nie cała to jej część. a powinna się po prostu ładnie rozjechać.

 

mafida pelt i relax na zmianę też próbowałem ale za każdym razem relax zabawia się w to samo.

 

jedyne co w miarę daje radę to jak dam w relax to KEEP BOUNDARY POINTS FIXED. w 95 % mam efekt jak z tutoriala, ale nie w tym sęk. dla mnie problem tego typu, że relax wariuje a ja nie wiem dlaczego.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuj walnąć reset xform przed unwrapem.Jak nie pomoże to odbij w poziomie albo w pionie w okienku unwrapa przed relaxem.Czasem relax dostaje świra na odbitych lustrzanie w poziomie lub pionie elementach,podobnie może być jeśli przeskalowałeś obiekt i nie zrobiłeś reset xform.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności