Skocz do zawartości

Resetowanie pivot? Problem z extrude.


Dante41k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieje sposób na zresetowanie ustawień pivot, ewentualnie jakieś inne rozwiązanie mojego problemu. Całość widoczna na screenie: beztytuumtkp.jpg

 

Problem jest taki, że kiedy usiłuje extrudować to poligony zawsze są extrudowane pod kątem. Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

beztytuu2gk.th.jpg

beztytuu1fzp.th.jpg

 

Gdzie znajdę to reset xform? Szukałem, ale nie bardzo mogę znaleźć. Na screenach widać mniej więcej o co mi chodzi. Wskaźnik niby jest ok. Ale kiedy extruduje którykolwiek z poligonów robi się bajzel.

 

beztytuu1fzp.jpg

 

beztytuu2gk.jpgEDIT: Znalazłem Xform, ale po dodaniu do stosu nic się nie dzieje. Są dwie opcje, Gizmo i Center, ale są one "puste", nie posiadają żadnych opcji do ustawienia.

Edytowane przez Dante41k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset xform resetuje ci pivota i bounding boxa względem world coordinate.Na screenie w pierwszym obrazku masz walniętego bounding boxa obiektu.Robisz reset,convert to poly i masz prosto. Na tych dwóch ostatnich obrazkach sprobuj zaznaczyć tylko te poly na łuku najpierw bez tych dwóch podłużnych z przodu i zobacz co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dodałem po prostu modyfikator xform do stosu, ale tak jak napisałem, nic się nie działo. Dopiero później znalazłem reset xform. Po dodaniu i złączeniu stosu w jedno wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności