Skocz do zawartości

strona do portfolio..


donpedrinio

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru miesięcy stawiam pierwsze kroki w robieniu stronek. Postanowiłem przygotować porfolio z kilkoma przykładowymi projektami. Oto pierwszy z nich. Wiem że nie jest arcydziełem ale trzeba od czegoś zacząć:) Spójrzcie na nią z perspektywy zleceniodawcy. Nie miałem za bardzo skąd wziąć zdjęcia więc ściągnąłem z Google, mam nadzieje ze z racji iż jest to projekt niekomercyjny nie pójdę siedzieć. Starałem się by strona działała na wszystkich urządzeniach mobilnych, mam nadzieje że mi się udało.

 

http://www.piotrekt.linuxpl.info/

Edytowane przez donpedrinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki za komentarz,

 

jeżeli przykładowe strony zamieszczę w wersji tylko z jedną pod stroną to będzie jakiś wielki minus? chodzi mi o to że zależy mi na jak najszybszym ukończeniu portfolio, tzn. przynajmniej 3-4 projekty na początek. Potem ewentualnie dodałbym resztę... jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lenypaszek

jak dla mnie ciekawa strona:) czekam na kolejne projekty :) ps. może się na któryś skuszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że wygląda przyzwoicie. Menu - schludnie zrobione, jednakże pozbyłbym się desenia w tle na rzecz czegoś prostszego, bądź subtelnie schodzącego do pojedynczego koloru czy motywu. Jeżeli to ma być portfolio, radziłbym przesunąć projekty możliwie najwyżej - najlepiej pod menu, by oglądający mógł od razu ocenić Twoją twórczość :)

 

Dobrze by było widzieć od razu na początku skrócone info o Tobie + dane kontaktowe. Na najmniej potrzebne/uzupełniające szczegółami info przeznacz osobną podstronę (czyli w tym temacie boxy pod menu bym wyrzucił na rzecz bardziej rozbudowanej galerii ;))

 

Mobilnie niestety nie sprawdzę, więc się nie wypowiem w tej kwestii ;)

Edytowane przez Dobrotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze

mały update,

http://www.piotrekt.linuxpl.info/

 

zrobiłem:

- slady

- galeria

 

zostalo:

- porządek z kodem

- nawigacja slajdow

- klka kwestii estetycznych

 

Pytanie:

 

Nazbierało mi się sporo plików css i js. Z tego co wiem to każde odwolanie do zewnetrznego pliku spowalnia strone, czy w zwiazku powyższym nie powinienem wszytskich plikow css powrzucac do jednego i tak samo z js?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazówki, postaram się je jak najszybciej uwzględnić tymczasem mam maly projekcik do wykonania

 

Otóż dostałem zlecenie wykonania portfolia plus montaż reela dla pewnej polskiej aktorki, generalnie mam robić według swojego gustu przy czym strona ma być prosta oraz wykonana w jasnych kolorach, mecze sie z tym od rana i wyszło mi cos takiego. Po tych paru godzinach straciłem pewnie resztki obiektywizmu Ten kardrat na dole to oczywiście odtwarzacz

 

http://www.piotrekt.linuxpl.info/sylwiaprojekt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto powiększyć logotyp na samej górze. Zdaje się być trochę za mały w stosunku do reszty. Deseń, pomimo tego że fajny, jest zbyt mocny. Gasi to co najważniejsze - treść. Proponuję zmniejszyć "opacity" czy tam "fill". Może zrób kilka wersji na szybko: bez deseniu pod treścią, a tylko po bokach, z deseniem tylko pod treścią, itd. Postaw to obok siebie i porównaj. ;)

 

Generalnie jest dobrze! Nice & clean. Tak trzymać! Mam nadzieję, że Klientce się spodoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka mała sprawa: czy krój pisma którego używasz w nagłówkach i menu da się legalnie osadzać na stronie? :P Możesz się wpakować w sytuację w której będziesz zmuszony wstawiać obrazki zastępcze zamiast tekstu co jest do dupy później, podczas aktualizacji. Nowy nagłówek? Trzeba zrobić nowy obrazek... No zawsze możesz osadzić fonta "na czarno". Ale nie polecam. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jest płatny, wiec zostają mi obrazki no ale port folio to portolio wiele się nie będzie zmieniać a samego tekstu nie ma zbyt wiele, no nie wiem, chyba ze użyje podobnego Trajan z da font jest za free

 

Zwiększyłem logotyp i zmniejszyłem opacity desenia. Wydaje mi się że faktycznie wygląda lepiej.

 

http://www.piotrekt.linuxpl.info/sylwia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dwójka o wiele bardziej przypadła do gustu... ma większy "impact"... kurde, źle ze mną - nie wiem jak to napisać po polsku... ;) ale chyba robi większe wrażenie... pierwsza wersja jest ładna... ale mdława... druga ma kopa dzięki fotografią no i bardzo fajnie, że dałeś je na "dzień dobry" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności