Skocz do zawartości

Vray a raytrace engine ze scanline


Maliniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie, do sceny renderowanej w vray wrzuciłem niechcący model lampy z materiałami ze scanline. Ustawiłem lampie materiały vraymtl, ale przy renderowaniu co chwila włącza mi się obok okna "frame bufer" okno "raytrayce engine". Nie robi mi to nic ze sceną, ale jest cholernie irytujące :) ma ktoś pomysł jak to wyłączyć?

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przekonwertowałem, ale bez zmian. Dalej wywala to cholerne okno raytrace engine, mimo że po renderze w tym oknie jest "rays traced= 0" :-/ nie mam pojęcia co, gdzie i jakim cudem. Można w jakiś sposób pozbyć się materiałów całkowicie ze sceny, ale tak, żeby nawet material editor ich nie widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kurcze, ale jeszcze rano tego paskudztwa nie było, a renderowałem obraz przed dodaniem tej nieszczęsnej lampy. Teraz jak się pojawiło, to nie mogę tego okna wyłączyć, nic nie robi, ale irytuje mnie coś, czego nie było, teraz jest, i nie wiem jak to wyłączyć. No nic, walczę dalej :) Dzięki! :)

 

Edit: znalazłem rozwiązanie. Wystarczy przełączyć render na scalnline, w zakładce raytrayce odznaczyć opcję "show messages" i przerzucić się na powrót do vray. Może komuś się takie info kiedyś przyda. Dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

Edytowane przez Maliniaq
znalezienie rozwiązania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności