Skocz do zawartości

fajerd


fajerd

Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]85429[/ATTACH]Witam, chciałbym prosić o ocene moich wypocin ;)

 

Rysunki powstały na bazie fotografi, tzn na jednym monitorze fotografia a na drugim robota ;)

Używam photoshopa cs5 oraz Intuosa4 L

 

 

70133375.th.jpg

 

86683488.th.jpg

Wiem, tu wystąpił problem z twarzą ;)

 

mrz42.th.jpg

A tu z perspektywą, oraz "oddzieleniem" postaci od drugiego planu

 

aaaaahw.th.jpg

 

neti.th.jpg

Edytowane przez fajerd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Włosy zostawiłem...nie zrobione, wiedziałem, że nie dam rady ich wykonać tak by pasowały do całości, więc wolałem nie ruszać. Fakt mogłem dodać tam troche zmarszczek mimicznych, będe pamiętać na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

 

Widać że masz skłonności do udziwniania portretów, i to jest fajne i przydatne, zwłaszcza w fantasy i scfi, ale skup się na razie na podstawach, zwróć uwagę że masz problem z kolorem skóry, nie bój się dodawać do monochromatycznych prac, jakiegoś akcentu kolorystycznego, który przyciągnie wzrok, np w tym portrecie powyżej można by dać tej pani złote tęczówki.

Widać że jak się przyłożysz to potrafi Ci wyjść ładny fragment, np oczy tej pani albo zęby tam gdzies wyżej w tej pani z kapturem.

 

Masz tendencje do takiego kadrowania obrazka i takiego rozłożenia cieni, że idziesz na łatwiznę i malujesz samą twarz a nie całą głowę, np w tym ostatnim opduściłeś ucho i nie do końca wiadomo jak te włosy sie układają. staraj się unikać takich "czarnych plam" niedopowiedzeń. na tym etapie co jesteś teraz warto postawić na rzetelność i pieczołowitość. Jak ktoś jest pracowity, to potem machnie od niechcenia ładny speed-painting. Jak ktoś jedzie tylko na speed-paintingach, to ukończony digital ciągle bedzie poza jego możliwościami :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo! Nareszcie coś konkretnego, myślałem, że już nigdy się nie doczekam ;) Cenne i prawdziwe uwagi, faktycznie ucho odpuściłem z pełną nazwijmy to perfidią ;p Będe starał się skorzystać z Twoich cennych uwag.

Dziękuje za poświęcony czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnisiu.jpg

 

Praca na szybko, powstała w sumie po zajęciach z rysunku na uczelni, na podstawie szkicu z modela, jakiegoś wyjątkowo nieurodziwego młodzieńca, który no cóż skojarzył mi się tak a nie inaczej, wiem zapewne brak proporcji i tego typu spraw jest spowodowany 2 rzeczami, brakiem moich umiejętności oraz chęcią stworzenia lekkiej karykaturki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia... postaraj skupić swoją uwagę głównie na rysunku, gdy skupisz się na mniejszej ilości elementów obrazu wyłączając na razie kolor to szybciej opanujesz podwaliny czyli szkic, rysunek, bryłę, światłocień na razie w gray scale... głównie oceniam Cie na bazie tego ostatniego bo skoro to aż tak koślawo wygląda to wychodzi na to, że aż zanadto korzystasz z fotek w digitalpaintingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności