Skocz do zawartości

Karta pod Cycles i gry


Slim_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Zamierzam kupić za jakiś czas nową kartę. Głównie będę ją wykorzystywał do renderowania w Blender Cycles i do gierek bf3 itp. Nie potrzebuję super sprzętu ale coś takiego żeby dało się w miarę komfortowo grać na średnich detalach np w bf a i przede wszystkim by przyśpieszyć renderowanie w Cycles (myślę że będzie różnica w porównaniu do 9600GT?)

Co byś cię polecili? Myślałem nad 460 gtx. Będzie ok?

Czy płyta główna lub procek może być jakimś ograniczeniem dla wydajności karty przy renderingu na gpu? Czy z prockiem 2.9 core 2 duo (nie chcę narazie wydawać kasy na upgrade) i tą nową kartą na pokładzie będzie jakaś różnica w ilosci fps?

sorry za pewnie głupawe pytania ale nie siedzę w temacie ;)

Edytowane przez Slim_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem tak.... Do tej pory używałem c2d 2,8 i gtx 460 i nie było gierki która nie szła by na maxa w full detalach. Jedynie w wiedźminie 2 z uber samplowaniem był spadek wydajności. Zmieniłem na gtx 570 i procek i7 2600k i dalej nie ma rewelacji w wieśku z uber samplingiem. Moja rada... gtx 460 ale pełny nie obcięty do Twojego procka będzie jak znalazł, nie wiem tylko ile masz ramu i jaki OS.

 

Edit...

co do płyty to mósi mieć port pci expres na 16 ale obecnie to każda ma minimum jeden taki port. Co innego jak łączysz grafiki w sli czy cross fire.... wtedy od płyty wymaga się więcej.

 

Edit 2.

Co do cycles to do końca pewien zmiany nie jestem, w sumie to zależy od wersji softu. Czasem na gtx 570 są skoki w użyciu gpu np z 75 do 100 %. Nie wiem czym to idzie ale co wersja blendera to jest inaczej. Cycles bazuje na cuda cores wiec im więcej ich ma karta graficzna tym lepiej. Gtx 460 ma ich chyba 360 a 570 coś chyba 448.

Edytowane przez BLADE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to asus p5kpl am in roem si trochę kiepska.. nie będzie jakichś problemów z podłączeniem do niej 460? Ma jeden port pci e x16. Kiedyś w przyszłości jak będę wymieniał procesor wymienię też płytę ale jeśli udało by się na tej odpalić 460 to było by miło bo nie chcę teraz wydawać dużej kasy. Wyczytałem ze 9600 ma tylko 64 cuda cores więc chyba powinna być znaczna różnica w porównaniu do 460 ;) Poza tym nowe buildy blendera nie chcą współpracować z moją starą kartą.

Ramu mam 3gb pracuje na win 7

Mogli byś cie podać jakieś linki do kart które były by ok w niewielkiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gtx 460 jest zalecany zasilacz 450 wat. ot wymóg producenta. Aczkolwiek u mnie na 400 działała rok i sie nie zjarała. Nie śledze cen na bierząco ale wg mnie najlepszy stosunek wydajności do kasy to gtx 460, nie ma co sie silić na gtx 560 bo to niemal to samo a kasa większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz GTX 550TI - budzetowa sprawa ale wszystko pieknie smiga. Nie renderowalem jeszcze jakichs bardziej skomplikowanych rzeczy w Blenderze ale to co sprawdzalem bylo bardzo ok. 550TI ma ta wade ze ma cos kolo 192 cudacznych rdzeni ale jej niewatpliwa zaleta jest niska cena. Skyrim i Wiesiek na wysokich detalach chodza slicznie. Jest tansza od tej 460 GTX. Mysle ze zalezy jak skomplikowane sceny chcesz w cycles renderowac. Ogolnie rzecz biorac GTX 460 jest dobrym wyborem a 550TI moze byc tansza alternatywa (ale z mniejsza iloscia rdzeni CUDA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przydatne info ;)

@Nezumi No faktycznie jest tańsza o ok 100 zł od wersji SE 460 ale ma prawie o 100 cuda cores mniej. Muszę jeszcze pomyśleć. Mam jeszcze pytanie czy jest duża różnica między wersją SE a zwykłą 460? Jaki model, jakiej firmy polecacie? Jest szansa że te karty jeszcze po tanieją za miesiąc np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej karcie? Wydaje się podejrzanie tania.

http://allegro.pl/gainward-gtx460-1gb-ddr5-778-4008mhz-336sp-nowe-i2188878061.html?source=oo

Czy da radę na takiej karcie z core 2 duo 2.9 ghz pograć w bf3 przynajmniej na średnich w hd?

 

edit: czy jeśli moja płyta obsługuje pci-e 1.0 a 460gtx ma 2.0 to będzie ona jakoś mniej wydajna czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gtx 460 jest zalecany zasilacz 450 wat. ot wymóg producenta. Aczkolwiek u mnie na 400 działała rok i sie nie zjarała. Nie śledze cen na bierząco ale wg mnie najlepszy stosunek wydajności do kasy to gtx 460, nie ma co sie silić na gtx 560 bo to niemal to samo a kasa większa

 

GTX560 ma lepsza sekcje zasilania co owocuje wyzszymi taktowaniami.

Co do zasilacza to mi na 460 ani na 560 nie udalo sie przekroczyc 300W wiec o ile jest zasilacz sprawny (ma wysoka sprawnosc) to 400W moze starczyc.

GTX560 lepiej sie kreci, bo spokojnie jedzie na 900core, przy 460 masz 850-860 w zaleznosci od tego jaki producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności