Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: kominek-viz


kru

Rekomendowane odpowiedzi

no takie cos wyszlo :P - w sumie nie jestem za bardzo zadowolony, ale przyznam sie ze nie wiedzialem co jak poprawic. lecz od czego forum :) ?

 

Moze jeszcze dodam ze chodzilo o zwizualizowanie TYLKO kominka. pomieszcznie stworzylem dla odwzorowania warunkow oswietleniowych.

 

Mam pytanie do ludzi, ktorzy sie vizkami zajmuja na codzien - w takim wypadku (wizualizacja pojedynczeggo obiektu) "wrzucalibyscie" jakies bzdety, typu mebelki, futrynki etc? w sumie nie wiem i nie chce wiedziec jak klient zamierza urzadzic sobie chate, a moglbym nie trafic w gust, co skolei mogloby wplynac niekorzystnie na ocene kominka.

 

A moze odpuscic sciany, podloge itd... jak Wy byscie to zrobili?

 

No i prosze o komentarze odnosnie renderu. Wyszedl mi dosc "plastikowo". Tego juz nie zmienie, ale na przyszlosc - moze jakies rady? dodam ze robilem na Mayi 6 +mental ray. materialy (pod i) na kominku maja odwzorowywac marmur, piaskowiec, zeliwo, miedz.

 

ekspozycja1.jpg

ekspozycja2.jpg

ekspozycja4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Coś mi sie ten kominek nie podoba... to jest projekt na zlecenie?? Dziwi mnie tylko że on jest taki prosty... nie wiem czy wszystkie elementy zrobiłeś... no bo jak go się otwiera?? Tam nie ma żadnych uchwytów... albo nie zauważyłem bo dwa pierwsze rendery ładują się jeszcze (sprawa do wp....)

Z materiałami też Ci trochę nie wyszło... tak jak mówiłeś... plastik.. oświetlenie słąbe... kominek wygląda jakby się unosił nad tą blachą, która nie wygląda jak miedź...do okoła której przydała by sie jakaś ramka.. bo teraz nie wiadomo czy ona jest przybita do paneli czy przyklejona... jeżeli jest wycięta to ramka konieczna ;] Sam kominek mi jakoś nie pasuje... jakbym to ja zlecił taką robotkę to chciałbym żebyś zrobił jakieś otoczenie... tak jakby ten kominek był już używany... no nie wiem nie mam kominka ale jakiś stojak z drewkiem ;] pogrzebacze itp... jeżeli chodzi o meble to za dużo tam nie możesz wcisnąć... chyba że odjedziesz z kamerą... daj chociaż listwy, cokolwiek... obiekt nie szokuje zaawansowaną technika... to przecież kilka boxów.. i mizerne materiały... dodaj życia temu...kominkowi..

 

ooo całe się załądowało ;] hehe komentaże bez zmian...

 

pozdro i do roboty,

Beatou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. projekt jest prosty, ale spoko - na dniach wrzuce jeszcze nieco bardziej skomplikowany projekt innego autora :)

2. wlasnie zauwazylem ze sam wklad ma troche pionowe przedzielenia przez srodek szybek - to poprawie na pewno (grrr... jak moglem tego nie zauwazyc!). ten model zamkniecia w formie dzwigni nie ma. (Jest to Prestige II firmy Tarnava) na dole sa jakies dziwne pokretla ale fakt - slabo sie wyrenderowaly :/.

3. no wlasnie nie wiem czy zasmiecac render rzeczami ktore nie wchodza w "zakres uslugi" (drewno, stojaczki, pogrzebacze ) wlasnie o to sie pytam was!

4 co do tej blachy - hehe - to robilem ja z glowy - po prostu wiem ze cos takiego sie kladzie bo tego wymagaja normy - nawet nie pomyslalem ze to ma jakies mocowanie ( mowisz listwy? - jakie? tez miedziane?)

5. moze jakis pomysl na odplastikowienie?

 

pozdr

 

kru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny efekt sss ;)

 

sprawdz material kominka. na moje oko to on swieci albo ustwienia renderera sa tak slabe lub/i siatka ma bledy w wygladzaniu faceow.

co do otoczenia to zawsze mozna zrobic ciekawa kompozycje choc lepiej dac sam glowny obiekt niz robic na sile scenke rodzajowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, wcale niejest tak zle... moze troszke brakuje szczegułów,

wnetrze kominka wycinales boolean'em?

ladne, pastelowe kolorki, fajnie graja...

niewiem czy potrzebne sa te teksturki... mozna by wszystko materialami rozwiazac, troszke mniej ostre cienie dac...

ale to raczej do "Finished Works" niepasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje tego kominka. Wizualizacja powinna oszukiwać oko. Klijent jak patrzy na wizualizację to powinien sie zastanawiać, dlaczego on tego jeszcze nie ma i skąd firma od kominków wzięła tak zdolnego fotografa? Obawiam sie że klijentowi nie bedzie sie chciało wyobrażać tego tak jak to naprawde wygląda. Od tego są wizualizacje, żeby odciążyć wyobraźnię. Zdecydowanie dodaj tam otoczenie. Kominek sam w sobie jako taki nie jest zbyt atrakcyjny wizualnie. Każdy chce mieć kominek po to by ładnie sie komponował z otoczeniem i w nocy ładnie oświetlał pokój. Nie licz na to że jak nie postawisz wokół niego nic co choć troche zasugeruje w jakim klimacie artystycznym powinien sie on znaleźć, to że będzie uniwersalny. Nic z tego. Jeżeli chcesz zwrócić uwagę na jakąś rzecz, to nie stawiaj jej na środku białego kwadratu (pokoju), ale spraw by był pierwszo planowym bohaterem wśród bogatej obsady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

popracuj nad detalami i teksturami tak jak poprzednicy pisali pomyśl też o parapecie nad kominkiem najczęściej jest odstający w stronę pokoju poza tym musisz zrobić otwór wentylacyjny z żaluzją u góry nad sufitem

Działaj, działaj jeszcze dużo pracy....

 

powodzenia

 

rób tak abyś sam go chciał mieć w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności