Skocz do zawartości

fake chrom


Mimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu walczę na efektem chromu. Jednak standardowe materiały nie spełniają moich oczekiwań. Stworzyłem sobie nawet studio lighting, ale i tak nic z tego nie wychodzi. Potrzebuję uzyskać coś takiego

 

http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/dom-ogrod/Diament-bateria-umywalkowa-stojaca.jpg

 

http://www.aeon.com.tr/images/Icerik/Cat_Ladder-b.jpg

 

Może to jest robione teksturą? Chodzi o to, że standardowy chrom np z vray wiadomo odbij tło. Czyli jak np mamy coś żółtego, chrom będzie wpadał w żółty. Tutaj jest to idealne. Nawet próbowałem szare tło, ale wtedy nie ma refleksów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wg mnie takie efekty bez tekstury są nieosiągalne. Na dziesiątki sposobów robię różne ustawianie świateł, odbić itp. Efekt jest bardzo daleki od zamierzonego. Zwykłe materiały wychodzą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie da jak da.

 

HDR w 3d jest modne od paru lat, ale wcześniej też sobie ludzie bez problemu radzili z odbiciami.

Zrób czarny materiał i wrzuć skomplikowany gradient na reflectivity, taki z natężeniem bieli od 0 do 255.

Niech ma dużo przypadkowych punktów zmiany koloru. Do tego białe studio i kilka plane'ów też z gradientami i wyjdzie chrom jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCZYTAJ o fotografii produktu, idz na warsztaty jak potrzeba, bo beeezedury pleciesz, ze sie nie da :)

To bardzo specyficzne ustawianie swiatel, HDR nie daje odpowiednich rozwiazan (na to, co chcesz osiagnac) swiatla/odbic jesli nie jest to HDR zrobione z wlasnie takiego studia, ktorego nie potrafisz zbudowac. Wlacz sobie RT i kombinuj az Ci sie uda, nikt tego niestety za Ciebie nie zrobi (chocbysmy chcieli), bo to bardzo specyficznie sie uklada w zaleznosci od obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle, ze masz slomiany zapal.

najpierw, ze sie nie da, potem, ze powyzej umiejetnosci :)

wez sie chlopie do roboty i pomysl chwile, doczytaj. co to za filozofia? albo jezdzisz softboxem na wskros czarnych odbic, albo odwrotnie - czarna plansza na wskros jasnych odbic. Zupelnie niepotrzebnie robisz z siebie ofiare kaloryfera i baterii lazienkowej :)

wyobraz sobie, ze zdolni ludzie robia fotki aut z jednym rigiem idacym na wszystkie styleline i podkreslajace wszystkie slupki. To dopiero sztuka oswietlania! W Twoimprzypadku jeden rig w zupelnosci wystarczy.

 

jedziesz. czekamy na update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności