Skocz do zawartości

biped gitarzysta


makej

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie zrobiłem animację bipeda jako gitarzystę i teraz dołożyłem gitarę po przez link , podlinkowałem gitarę do części "brzucha" bipeda i gitara ładnie z nim chodzi tylko teraz czy jest sposób aby zrobić tak aby ręka szła za ruchem gryfu gitary

aby ją do gryfu przyczepić.

 

I pytanie drugie przy okazji . jak przenieś skopiować klatki z kluczami czy ruchami zwał jak zwał

na inna pozycję aby się powtarzały ruchy w identycznych parametrach

Edytowane przez makej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesli chodzi o drugie pytanie, to zaznaczasz klucz ktory chcesz skopiowac na timelinie i sziftem przeciagasz do klatki do ktorej chcesz go skopiowac, a co do pierwszego pytania to powiem ci tylko tyle ze sie da ale jak to juz nie pamietam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te linkowanie to ważniejsza sprawa bo chciałem to zapętlić

rozumiem że stałego elementu nie da się prawdopodobnie podlinkować do dwóch obiektów

bo na logikę to za którym by miał sie poruszać ale biped jest elastyczny

i tak jak ja potrzebuje zapętlić to gitara podlinkowana do brzucha i cała gitara ładnie chodzi lecz ręka do gryfu

i jest pętla gitara za brzuchem a ręka za gitarą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę na około i pewnie jest inna metoda, ale spróbuj najpierw zrobić animację gitary przypiętej do brzucha, następnie do tej gitary podlinkuj dummy i zapisz jego trajektorię ruchu kluczami. Teraz od linkuj gitarę od brzucha i dummy od gitary, i z kolei gitarę podlinkuj do dummy, który prawidłowo, na własnych kluczach odwzoruje ruch gitary przy brzuchu. Wówczas spokojnie podlinkujesz rękę do gryfu i unikniesz pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności