Skocz do zawartości

Modelowanie - jak lepiej ?


prace09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Chciałbym się dziś zapytać wszystkich bardziej lub mniej doświadczonych użytkowników programów 3d. Otóż obeznałem się troche ostatnio w modelowaniu, wykonałem kilka praktycznych tutoriali i myślę, że jestem teraz na dobrej drodze :) tyle, że oglądając tutki zauważyłem, że niektórzy modelują w sposób następujący: tworza boxa,dzielą go na pół, mirror i w tym modelują, a niektórzy zaczynaja np od oka oplatając go linem i extrudują kolejne warstwy. Strasznie mnie zastanawia to która metoda jest ogólnie wygodniejsza przt modelowaniu np jakiś wymyślonych postaci|przyklad|http://images50.fotosik.pl/1481/dfb3246cfe627bd4gen.jpg. Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam w ten szczególny śnieżny 1 kwietnia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To tak jakbys zapytal czy herbate pic z cukrem czy bez... Rob jak ci jest wygodniej i tyle, nikt ci tutaj nie powie ze dana technika jest lepsza i jedynie sluszna... Kazdy robi wg wlasnych preferancji. Na ten przyklad ja preferuje poly by poly bo moge od razu prowadzic loopy jak chce i nie musze wtedy za duzo ciac zeby poprowadzic krawedz jak chce tak jak w przypadku kiedy wychodze z box'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego co jest do wymodelowania. Dobiera się technikę do zastosowania np modelując np głowę łatwiej jest metodą poly by poly, boxem też się da ale jest trudniej. Proste modele nieorganiczne np jakaś szafka łatwiej będzie z boxa. Ale tak jak pisał powyżej Pawelkos rób jak Ci wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość osób, która zaczyna zabawę z 3d zastanawia się jak lepiej modelować, którą metodę wybrać. Dopiero po jakimś czasie sam zauważa, że faktycznie dobiera się to w zależności od rzeczy jakie się modeluje. Już nawet przy samej organice, można stosować na przemian metody - modelując głowę lepiej stosować poly by poly, a tworząc tułów można użyć boxa. Ja osobiście przeważnie stosuję pierwszą metodę (jeśli chodzi o organikę). Boxów używam niekiedy do odzieży - np. buty, czapka, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności