Skocz do zawartości

Problem z rzeźbieniem przy uruchomionym Spotlight


operonxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Problem jest następujący że jak wczytam sobie zdjęcie referencyjne jako Spotlight to działa mi jedynie pędzel Move i żaden inny ( tzn pozostałe brushe działają tylko jesli wjadę rzeźbą w obręb zdjęcia referencyjnego- poza nim już zupełnie nie, a własnie najwygodniej było by mi pracować jeśli mam zdjęcie obok rzeźby a nie w jedno zachodzące na drugie ) ! Mam nadzieje że to tylko taki bug , który niebawem poprawią a nie zamierzony cecha Spotlight...Może da się to jakoś zmienić w ustawieniach czy gdzieś, bo inaczej to chyba przyjdzie jedynie drukować zdjęcia referencyjne... :( ? Z góry dziękuje za rychłą pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eh ..kurcze...przy Image Plane zaś mi symetria szwankóje...bo bierze pod uwagę całość -tzn nie tylko aktualny subtool nad którym pracuje ale też ten ze zdjęciem referencyjnym...i przy każdym obrocie rzeźby obraca nam też zdjęcie referencyjne..Zaraz zawaruje !!!! Nie wytrzymam !:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najnowsza to cos źle robisz z image plane. Wchodzisz w menu texture,submenu Image Plane,load texture i masz w tle swoją refke.Na dole masz suwak do ustawiania przeźroczystości swojego modelu i przyciski do zapisania widoków- front,left itd.Nie powinno wrzucać image plane na subtoola tylko na tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Problem jest następujący że jak wczytam sobie zdjęcie referencyjne jako Spotlight to działa mi jedynie pędzel Move i żaden inny ( tzn pozostałe brushe działają tylko jesli wjadę rzeźbą w obręb zdjęcia referencyjnego- poza nim już zupełnie nie, a własnie najwygodniej było by mi pracować jeśli mam zdjęcie obok rzeźby a nie w jedno zachodzące na drugie ) ! Mam nadzieje że to tylko taki bug , który niebawem poprawią a nie zamierzony cecha Spotlight...Może da się to jakoś zmienić w ustawieniach czy gdzieś, bo inaczej to chyba przyjdzie jedynie drukować zdjęcia referencyjne... :( ? Z góry dziękuje za rychłą pomoc !

 

Hej, aby móc rzeźbić z włączonym spotlightem i zdjęciami referencyjnymi do podglądu musisz wejść w Brush- Samples i wyłączyć Spotlight Projection :-)

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - jeszcze na żadne pytanie postawione tu na forum nie uzyskałem tak rzeczowych a co najważniejsze szybkich odpowiedzi ;) aż że wzruszenia mi się łezka w oku zakręciła !

Wszystko zmierza w dobrym kierunku-chyba jednak nie będzie tego końca świata w 2012 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności