Skocz do zawartości

zaznaczone obiekty nie chcą konwertować


lalaith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

 

Mam taki problem. Chcę uzyć Slice'a i zamierzałam sprowadzic wszystkie zaznaczone obiekty do editable mesh, ale gdy je zaznaczam, znika mi w ogóle funkcja "convert to..." Nie wiem co tam zrobiłam, bo jeszcze parę dni temu wszystko normalnie działało i ładnie się cięło. Zaznaczam, że jestem początkująca :) Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć! Czemu akurat do mesh? :)

 

Może zrób po prostu tak, przekonwertuj na co tam chcesz jeden obiekt, a potem użyj opcji attach i wybierz to, co chcesz przyłączyć do bazowego obiektu. Sprawdź czy przypadkiem nie zaznaczasz dodatkowo czegoś jeszcze, no. z zakładki Helpers - wtedy znika opcja "convert to".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czemu akurat do mesh? :) Może zrób po prostu tak, przekonwertuj na co tam chcesz jeden obiekt, a potem użyj opcji attach i wybierz to, co chcesz przyłączyć do bazowego obiektu. Sprawdź czy przypadkiem nie zaznaczasz dodatkowo czegoś jeszcze, no. z zakładki Helpers - wtedy znika opcja "convert to".

 

Do mesh - bo gdzies był napisany taki sposób i wcześniej mi działało ;) Zrobiłam z attach, wszystko gra, dzięki!

 

na 90% w grupie zaznaczonych obiektow znalazly sie takze modele ktorych sie nie konwertuje - np dummy.

 

Tylko że ja tam nic takiego nie tworzyłam, żadnych Helpersów. Jest możliwe że przypadkowo się tam stworzyły? Mam tam kilka takich dziwnych punktów, których nie da sie zaznaczyć ani usunąć i nie wiem skąd sie wzięły - może to one blokują?

 

Jeszcze nasuwa mi się jedno pytanie: czy jest jakies narzędzie, które zadziała jak slice, ale tak że ta odcinana częśc tak naprawdę nie zniknie? Nie wiem jak to ująć inaczej - chodzi mi o wyrenderowanie przekroju, ale jak odetnę jakąś część, to światło z zewnątrz mi świeci do środka i to wnętrze juz wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Slice zaloz cap holes

 

Nie o to mi chodzi, chyba zbyt pokrętnie wyjaśniłam

 

Zastosuj kamerę i wykorzystaj jej funkcję "clipping" bez robienia przekroju

 

O, to własnie ten efekt, tylko da się jakoś ustawić kamerę, żeby nie działała z perspektywa, tylko ortogonalnie? Bo to ma byc przekrój.

 

edit: ups, przeoczyłąm funkcję. Juz mam wszystko co chciałam, dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności