Skocz do zawartości

Adobe Creative Suite 6 oficjalnie zaprezentowane


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@ Xix0r

Licencja edykacyjna nie pozwala na wykorzystanie komercyjne. Co innego licencja Student & Teacher - tutaj można wykorzystywać zarobkowo i ja tak robię od półtora roku. Szczegóły w wątku, w którym swego czasu wszystko opisałem:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=71480

 

@ velopl

W Student & Teacher można mieć zainstalowane na dwóch a używać w danym momencie na jednym, dokładnie tak jak piszesz. Przypuszczam, że w innych licencjach podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że link do starego FAQ na temat Student and Teacher nie działa. Myślę, że nic nie zmienili w CS6 w porównaniu do CS5 gdy ja kupowałe, ale na wszelki wypadek zainteresowani odezwą się do Adobe gdzie jest aktualnie FAQ na temat możliwości wykorzystania i kupowania S&T, bo ja tego nie mogę odszukać na ich stronie.

 

@ Dynamico

Kiedyś (CS5) było tak, że S&T nie miało opcji upgradu i pewnie tak zostało. Wychodzili z - w sumie słusznego - założenia, że co tu upgradować skoro i tak kupuje się wersję pełną za 20% ceny. Czyli jak chciało się nową wersję to trzeba było jeszcze raz kupić pakiet w licencji S&T w cenie 20% pełnego komercyjnego. Kupić można było dany pakiet raz w roku, ale np. Design Premium i Master Collection można było nawet tego samego dnia, bo to różne pakiety.

 

Tak w telegraficznym skrócie zasady, które obowiązywały do S&T dla CS5:

- można używać komercyjnie

- można używać mając jednoosobową działalność gospodarczą (czyli gdy cały majątek firmy jest moją własnością), ale wszelkie sp.z.o.o. już odpadają

- warto przed kupieniem licencji wysłać do Adobe skany wymaganych dokumentów z prośbą o potwierdzenie czy ma się uprawnienia, żeby potem nie wylądować z ręką w nocniku jak po zakupie przy próbie uzyskania numeru seryjnego z Adobe okaże się, że jedna nie ma się uprawnień, bo sklepy zwrotów nie przyjmują a sprzedać mają prawo bez wglądu w nasze dokumenty, więc każdy niech sam wcześniej zadba o swój tyłek (czytaj kasę)

- Licencji tej można używać dożywotnio, nawet jak się przestało studiować/pracować na uczelni. Grunt, żeby w momencie rejestracji mieć odpowiedni status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ marograf: chyba się tak nie da bo aktywacje masz tylko dwie i nie robisz tego dla każdego produktu osobno ale dla całego pakietu. Ale pakiety można "deaktywować" czyli jakby zwracać licencję do ponownego wykorzystania. Teoretycznie mógłbyś kończąc pracę na jednym komputerze "dezaktywować" licencję i uruchamiając program na innym koputerze, "pobrać" licencję na niego. Ile razy tak da się zrobić? Nie wiem. Aktywacje są rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności