Skocz do zawartości

Jak pozostawić wyłącznie cień?


hedonist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post ale forum przeglądam od jakiegoś czasu. Utworzyłem box na którym znajduje się cień który rzuca inny obiekt i chciałbym ukryć boxa tak aby pozostał wyłącznie cień. Nie mam pojęcia jak to zrobić, wygooglowałem kilka wskazówek o ukryciu shadow pass natomiast ale nie wiem jak dokładnie to zrobić. Proszę o jakieś wskazówki ponieważ obecnie słabo znam 3ds maxa a naprawdę nie mam siły już z tym walczyć.

 

Jeśli umieściłem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wybierasz obiect który chesz aby rzucał cien prawym klawiszem myszki otrzymujesz rolete, z roletki wybierasz obiect properties a nastepnie usuwasz zaznaczenie przy visible to camera obiekt nie bedzie widoczny ale cieniowanie od niego tak Pisałem równoczęsnie z elemledutki i tak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodzi mi o to że utworzyłem box na którym znajduje się napis, który rzuca cień na tego boxa i chciałbym ukryć boxa pozostawiając cień. Próbowałem już z visible to camera natomiast wtedy znika również cień który znajduje się na obiekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak... Niech da UV pass na plane/boxa, i potem podłoży na tą mate w postprodukcji za pomocą AE czy czegoś innego. Cień zostaje, plane ma kolor podłożony z video. O To chodzi przecież?

Edytowane przez legomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak nie zna maxa nie wie nawet w czym renderuje a podejzewam ze ma scanline bo w nim czasami materiał mate /shade nie działa tak jak trzeba wystarczy aby to co che uzyskac wyrenderował mental ray którego ma w maxie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze taki słuchaj przerzuc render ma mental ray, common-assign renderer i wybierasz czym chesz renderowac bo rozumiem ze chesz uzyskac taki efekt http://imageshack.us/photo/my-images/849/20454890.jpg/ czy moze taki http://imageshack.us/photo/my-images/821/12900537.jpg/ jesli ten drugi to jeszcze na obiekcie dane invisible to camera

A tak po prawdzie to na kiego wogóle do tego zatrudniac maxa taki efekt to jest błysk w corelu chociazby ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w scenie która mi przysłales w opcji gdzie wstawiasz cieniowanie tylko w tym układzie rozstrzelonych lamp miałes on zaznaczony natomiast w lampach podłuznych nie było zaznczenia własnie robie animacje zeby zobaczyc jak to wyjdzie musisz sekunde poczekac bo robie to na laptopiei nie te mozliwosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności