Skocz do zawartości

witam


Shan3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale chciałem zapytać jaka powinna być kolejność żeby to wszystko sprawnie szlo Modelowanie>texturowanie>oświetlenie>rendering >>>??? Bo robię teraz wizke mieszkania a jestem początkujący i nie wiem czy najpierw stawiać światło na scenie czy teksturować z góry dzięki za podpowiedz Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym podzielił raczej na preprodukcję, produkcję i postprodukcję. Elementy które wymieniłeś to produkcja. Wszystko co przedtem czyli zbieranie materiałów, tekstur, rysunków to preprodukcja. Dodanie kolorków, blurów i innych elementów to postprodukcja. Proste jak konstrukcja cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi niby śmieszne, choć czasami mam wrażenie że modelowanie jest zupełnie pomijane i z tego twojego żartu wychodzi drugie mroczne dno.

Potem materiały byle było, przecież to nie o materiały w wizkach chodzi tylko renderowanie.

A potem są pytania "jak to oświetlić żeby dobrze wyszło", albo "pomożcie uzyskać realizm".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardzo rozbawiło.

Expertem nie jestem, ale zgadzam się z tym, że solidną podstawą jest dobry model, co oczywiście wiąże się z gotowym pomysłem na przestrzeń wnętrza. Ale dalsza część to już raczej rzecz indywidualna. Ja najczęściej po wymodelowaniu teksturuje i oświetlam niemal jednocześnie. W międzyczasie puszczam kilka szybkich renerów dla podejrzenia efektu. Takie trochę projektowanie wnętrza za pomocą Maxa. Jak jestem z wnętrza zadowolony to pozostaje tylko kosmetyka, pomysł na kilka dobrych kadrów i finalne rendery. Wisienką na torcie jest postprodukcja, choć często spotykam się z opiniami, że to aż 30% finalnego efektu.

Edytowane przez Winkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności