Skocz do zawartości

Obiekt 3d : Zamek/Forteca


Grandus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moim celem i zadaniem jest zbudowanie zamku lub fortecy. Aktualnie szukam jakiś dobrych zdjęć na których mógłbym się wzorować ale od czegoś trzeba zacząć - dlatego otwieram swój wątek. Chciałbym go zbudować za pomocą dużych kamiennych bloków i tu mam pytanie do Was. Jakiego modyfikatora najlepiej użyć aby zniekształcić boxa tak by wyglądał trochę nierównomiernie (wiadomo, że takie bloki nie były idealnie równe) ?. Dodam, że mój poziom modelowania oceniam na początkujący. Życzcie mi przed wszystkim wytrwałości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zamiast modelowac kazdy blok osobno to moze lepiej zrobic sciane i zalatwic to bitmapa z odpowiednim bumpem albo displace itd. Bedzie oszczedniej.Inspiracji jest wiele wystarczy wpisac chocby u "wujka google" odpowiednia fraze (np. zamek forteca) i masz tego mase.

 

Co do modyfikatora to sprobuj NOISE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre bliki trzeba budować osobno ;) Ponieważ zamki są średniowieczne na rogach najczęściej duże rogowe ociosane kamienie, poza tym zamki nie koniecznie musiałby być takie jak w naszym klasycznym wyobrażaniu, czasem były one budowane na bazie konstrukcji ryglowej(lub ryglowej odeskowanej), z kamiennym fundamentem i gontowanym poddaszem zamek w Bydgoszczy tak się np. prezentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności