Skocz do zawartości

Scena 3d: Ciemnica


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

moja 2 praca na forum...zaczynam tworzyc zgodnie z moimi pogladami...czyli...eee...religijnie...

to ciemnica ktora zrobilismy w tym roku...jeszcze bedzie miala kilka bajerkow - tak mysle... :D

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a wiec od poczatku pomysl mi sie podoba i pewnie cos z tego wyjdzie ale...

- ta posadzka z przodu czy co to jest paskudna tekstura jakas wyrozciagana i do niczego nie pasuje

- popracoawlbym troche nad tekstura ciemnicy

- co to za ramka w oddali w centrum kadru ??

- proponuje do takiej scenki zastosowac troszke bardziej skomplikowane oswietlenie przyda sie GI z jakiegos solidnego renderka Brazila, V-Ray'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak...posadzke walnolem tak zeby nie bylo ciemnej ciury, sie ja zmieni - no problem. ta ramka to Najsiwętrzy Sakrament, albo raczej miejsce gdzie go umieszcze, to jest taka drewniana szfeczka z drzwiami z kamienia (drzwiczki troche kiepski to wim...), Monstrancji robic nie bede bo i tak jej nie widac bo normalnie to te drzwiczki sa zamkniete, ja je troche uchyle i ze srobka jakies oswietleni, jakies promienie zrobie.

 

No tak to ma wygladac jak dziura w skale bo to jest jaskinia :D...

 

Bedzie jeszcze mgla i kilka swieczników, no i na pewno jakies inne osietlwnie, bo to Omni to tak zeby rendera wrzucic na forum dalem, na koniec na pewno bedzie inne...

 

Dzięki i milych wakacji...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz lepiej, ale nadal to swiatlo mi sie nie podoba, a swiatlo w takich scenkach odgrywa chyba najwazniejsza role, popraw ten ogien na swieczkach bo b.malo klimatyczny, zmiejsz troche swiatlo bo jest go za duzo i nie czuc klimatu ;) Zlikwiduj ta mgle bo strasznie kiczowato to wyglada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religijny to ja nie jestem ale wypowiem się od strony technicznej :)

Wywal tą mgłę, zmnień płomienie na świecach. Radziłbym też popracować nad texturami skał żeby się tak nie rozciągały. Poza tym to strasznie chaotyczne to wszytko, za dużo obiektów nawrzucałeś, w sumie to może i normalka jezli chodzi o wystrój obiektów sakralnych ale mi się nie podoba.

 

Spróbuj może wzmocnić kadr albo dodać jakię elementy na ścianach oza ciemnicą bo jak narazie to wygląda jak poprostu dziura w ścianie w jakimś putym pomieszczeniu.

 

Oświetlenie też jakieś takie zbyt kolorowe jak na takie miejsce, może tak ma być ale ja się na tym nie znam...:)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już ostatni render....myślę ze praca jest skonczona...nic w niej juz poprawiac nie bede, no chyba ze ktos z Was jakis bardzo mocny argument wysunie to sie pomysli...

Dzięki za wszelkie wskazówki, szczególnie dla Morta, i wszystkich którzy dawali cenne uwagi...czas na następną prace, pomysl mam (również sakralny) ale w toku opracowań wiec jeszcze nawet nie zaczolem....

 

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok...na ta mgłę to sie uparlem bo byla w zeczywistosci. mielismy atka fajna lampe co dymek dawala i sie tak fajne rozchodzil po calej ciemnicy. I dlatego chciałbym zeby byla. No ale moze faktycznie nie pasuje. Wrzuce renderka bez niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka- nie będę się wypowiadał, wybitnie nie moja działka.

 

Oświetlenie siada- skoro głównym punktem świetlnym jest monstrancja w tabernakulum to niepotrzebnie wprowadzasz światła i cienie łamiące linię wzroku. Materiał na kandelabrach i menorze trochę dziwny- wygląda jakby nie podlegał cieniowaniu, z kolei ten na skale ma ewidentnie za małą rozdzielczość.

 

Całość wygląda jak dobry początek- posiedź przy nim jeszcze trochę i może wyjść coś naprawdę dobrego- już teraz przypomina dawne kościoły koptyjskie. Nie poddawaj się, dłub dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności