Skocz do zawartości

Wnętrze - gabinet


Dynamico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę przygotować kilka wizualizacji do portfolio. Same wnętrza, biurowe i domowe. Na początek postanowiłem poskładać coś co mogło by być gabinetem w domu.

.

1_in.jpg

.

Zapewne można z tym zrobić dużo więcej. Proszę o wskazówki, rady i opinie.

Modele moje lub "podrasowane" modele udostępniane przez producentów mebli.

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podłoga jest super ;) Natomiast nie współgrą obrazek za oknem z tym mocno spalonym prawym narożnikiem renderu, imo chyba bym się kierował w stronę oświetlenia na zewnątrz, szczególnie ze firanki, jakie zastosowałeś jednak rozpraszają intensywnie światło. Ten dywan i nie chodzi mi o model, ale wzór na nim powoduje ze przyciąga wzrok a równocześnie nie współgrą jakoś z otoczeniem. Materiał na fotelu za biurkiem jest jakiś plastikowy. Takie małe pytanie czy ta lampka na biurku się świeci, jeśli tak to, po co nieładnie wyglądają te rozbłyski na ścianie przy nocnym renderze tego wnętrza mogłoby to być atrakcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka świeci i też teraz widzę, że to zupełnie niepotrzebne. Dywan faktyczne dosyć kontrastowy ale ma być Jan Kath - jaki inny z jego kolekcji byś tu widział? Widok na zewnątrz, gdyby odbić w poziomie byłoby poprawniej? Teraz też zauważyłem, że lampa sufitowa jest za wysoko i jeden element "schował" się w suficie. Materiał na fotelach jest wszędzie taki sam tylko nad modelem muszę chyba jeszcze popracować bo oparcie jest dosyć płaskie (chość w naturze ten fotel taki "deskowaty" właśnie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dywany to może Gamba siano lub turouk, co prawda kiedyś miał taki dywan przejście brudnej czerwieni w szary takimi maźnięciami. Ta czerwień lub bordo ozywi to wnetrze.Co do obrazka za oknem to dymnic przy nim nie zmieniał, co najwyżej cienie w pomieszczeniu bym trochę zmiękczył

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek, kaloryfery nie trzymają chyba skali, globus (chyba globus) nie ma texa, shadery na laptopie poleciały, tak samo przydałoby się chyba popracować na nóżkami mebli tam materiał nie przypomina zbytnio niczego, lampa wisząca nie ma "zawieszki", w ramkach na ścianach w szkle przydałoby się odbicie i coś strasznie bezcieniowe to wnętrze.

Posiedź dłużej bo warto to dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna próbuję zrobić materiał anodowanego aluminium i nie wychodzi (nóżki). Lampa wisząca już poprawiona. W szkle pierwszej od lewej ramki odbija sie okno ale faktycznie nie za bardzo to widać. W pozostałych nie ma za bardzo co sie odbijać niestety. Globusik faktycznie zamienię chyba na "ciekawszy" obiekt.

Jeżeli chodzi o cienie to całoś oświetlona wyłącznie od okna ale cienie zgubiłem chyba w PS. Spróbuje wyrenderować dodatkowe pass z cieniami i odbiciami. Nigdy jeszcze nie "składałem" w ten sposób (renderuję dodatkowo tylko AO) ale może jest okazja żeby nauczyć się czegoś nowego.

A myslałem, że z tą sceną mam już spokój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Fajne, ma potencjał. Wprowadził bym kilka zmian, zwłaszcza jeżeli to ma być praca do portfolio, a nie na zamówienie z konkretnymi meblami etc.

Tak na mój gust... :

- Obudowałbym grzejniki, nie prezentują się zbyt efektownie, a tak byłoby bardziej "gabinetowo". Mogłyby to współgrać z plecami miejsca do pracy i tworzyć zaprojektowana zabudowę.

- Firanki do wymiany na coś bardziej klasycznego,możne podwójne? jedna warstwa lniane,grube a druga cienkie i rozpraszające światło? Skoro gzyms pozwala na to żeby je rozwiesić na całej ścianie, why not?

- Eames nie pasuje drewnem i razem z roślina w doniczce odbiegają od kolorystyki, a wg mnie nie tworzą jakiegoś mega kompozycyjnego "eye-catchera". Wrzuciłbym tam coś bardziej komfortowego i mniej oczywistego. Może to: http://produkty.almi-decor.com/catalog.php?pid=1&id=2&func=3&col=Taranto ? do tego ładny stolik z kilkoma magazynami na nim i szklanka whiskey.

- Nad szafka po prawej stronie powiesiłbym jakiś wielki szkic lub mapę, zegar jest zdecydowanie za mały, a koleś który będzie tam pracował zegarek ma na biurku/laptopie. Jego wzrok podczas zastanawiania się nad tym jak zarobić znowu wywrotkę $$$ będzie się relaksował na mega gobelinie/np./ Może na tym meblu powinna stać kryształowa karafka z ładnymi szklankami na srebrnej tacy?;)

- Może zamiast globusa jakieś puchary? Inwestor roku i takie tam;)

- Myślę ze podłoga x2 skala.

- Lampa do czytania znika.

- Dałbym w suficie kilka spotów, które nakierowane by były na ramy na ścianach. Wyobraź sobie ze ktoś go odwiedza w gabinecie i jest odpalone "górne światło". Wg. mnie lepiej by wyglądały podświetlone ramy na ścianach, bardziej klimatycznie..

 

to chyba tyle tak na gorąco..

 

Tylko się nie złość;)

 

Pozdrowienia!

 

P.S. I trochę mniej AO..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności