Skocz do zawartości

Render na bilboard - jaka rozdzielczość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robię w tej chwili tło plakatu na bilboard. Jest to render pomieszczenia. Tło w naturze będzie miało wymiar 361 x 237 cm. I tu pojawia sie moje pytanie, bo wydaje mi się, że "gość" od wydruku trochę "zdziwia". Proponuje on, żeby dostarczyć mu render o podanych wymiarach w rozdzielczości 100DPI. Wychodzą gigantyczne ilości pikseli. A do tego wydaje mi się, że te wydruki na prawdę mają rozdzielczość 10-20 DPI (widać dokładnie punkty tworzące obraz).

Na pewno wielu z Was robi takie prace. W jakich rozdzielczościach dostarczacie je do drukarni?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ostatnio meczylem sie z podobnym zagadnieniem, z tym ze billboard czy tam citylight mial 3 razy wieksze rozmiary. Ostateczny plik mial rozmiar 35000px po szerszym boku:) Wiem marne to pocieszenie, no ale pokazuje, ze nie jestes jedyny ktorego poproszono o takie wielkie rozdzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązał za mnie komputer. Po ustawieniu renderu na 100 dpi przy zadanych wymiarach 3ds max "pomachał rączką" i zapytał tylko czy wysłać informację o zaistniałej sytuacji do Autodesku. Chyba żeby dokończyć pracę muszę dokupić pamięci.

 

A przy tej okazji jeszcze jedno pytanie. Przy tak duzych renderach warto stosować jakiekolwiek filtry AA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie za duże dpi. 30 powinno wystarczyć, przecież nikt tego z 30 cm nie będzie oglądał - to nie czasopismo.

 

I znajdź mi ile osób w Polsce ma sprzęt aby puścić render 35000 px :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno co do renderu tak dużych rozdzielczości - warto odznaczyc "Render to memory frame buffer" i renderować albo z dmc, albo na znacznie niższej rozdzielczości irr. Mnie na skromnych 4gb ramu udało się renderować 40mpx z ~24mln poly i dodatkowymi passami. Zapis do vrimg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 30 dpi wystarcza przy klasycznym bilboardzie. Ale jakis dziwny rozmiar masz... klasyczny billboard to 504x238 cm.

No ale sa rozne nosniki megaboardy 600x300... zalezy od firmy.

 

W kazdym razie daj spokoj z tymi 100 dpi... taka rozdzielczosc to przy dobrej fotce wystarczy nawet na jakis stand 100x200 cm ktory oglada sie z min. 1 m

 

Jesli bilboard wisi wysoko to nawet 25 dpi spokojnie... jesli gdzies nisko i przechodnie ogladaja to 30 -35 dpi...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności