Skocz do zawartości

Lustrzanka: Canon 600 D / 650 D


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Od jakiegoś czasu planowałem zakup lustrzanki. Głównym założeniem było to, żeby służyła mi przede wszystkim do filmowania ale i strzelania fotek tekstur. Oczywiście okazyjnie jakieś tam tradycyjne foto.

 

Byłem już zdecydowany na Canona 600 D, miałem go w rękach - jednym słowem fajny. Oczywiście w tym czasie wyszedł nowy model z tej półki - Canon 650 D, który mimo tego że jest nowością nadal mieści się w moim budżecie. Jednak różnica w cenie jest duża - 800 złotych.

 

Niestety z zakupem się śpieszę - muszę zamawiać wszystko w tych dniach, nie mogę czekać aż 650 D stanieje. Zastanawiam się czy brać mimo wszystko starszy model, czy pakować się w nówkę? Czy ktoś zorientowany w temacie może mi doradzić?

 

Analizowałem różnice między tymi aparatami i nowościami w 650 D są:

 

- dotykowy ekran (absolutnie mi nie potrzebny)

 

- szybciej strzela fotki niż 600 D (3,7 vs 5,10, ale raczej to też mi nie jest potrzebne :) )

 

- rozszerzone ISO (może być całkiem przydatne)

 

- nowy procesor - DIGIC 5 zamiast DIGIC 4 (nie wiem w czym to jeszcze może pomagać oprócz tej "szybkostrzelności" ? )

 

- 650 D : 9-cio punktowy AF (wszystkie czujniki krzyżowe)

600 D : tylko centralny krzyżowy

 

- lepszy mikrofon, który i tak mi nie potrzebny bo będę podpinał zewnętrzny

 

- nowy autofocus w funkcji video absolutnie nie jest mi potrzebny

 

- atutem na rzecz 600 D oprócz ceny jest oczywiście Magic Lantern, ale pewnie prędzej czy później na 650 D też wyjdzie.

 

Nie wiem czy 650 D ma jednak coś takiego, na co warto wywalić 800 zł więcej? Które mógłbym przeznaczyć na battery gripa i jakieś inne pierdoły? Widziałem filmik porównujący obraz wideo z tych dwóch sprzętów i lepiej wyglądało oczywiście z nówki:

 

 

ale nie wiem ile w tym prawdy, a ile jakiegoś podsycenia koloru czy dodania/usunięcia jakiegoś szumu.

 

Tyle co do samego aparatu. Teraz jeszcze kwestia karty pamięci i obiektywu:

 

Co do obiektywu zdecydowałem się na sam początek na stałkę Canona, dokładnie taką:

http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Fixed_Focal_Length/EF_50mm_f14_USM/

 

A co do karty pamięci - nie mam zielonego pojęcia :) co do pojemności to celowałbym w jakieś raczej 32 GB, no i oczywiście żeby wyrabiała z nagrywaniem nawet jak pobawię się bitratem w ML.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na MagicLattern uwazaj. Moj 60D po godzine dzialania przegrzal sie, i byl problem by go uruchomic. Na szczescie na drugi dzien uruchomil sie bez problemu. Mialem ten defekt dwa razy, i zawsze przy uzyciu ML. Soft ten wiec wylecial wiec z impetem do kosza, i odtad nic takiego sie nie dzieje.

 

Ta sama sytuacje odnotowal kolega na 600D.

 

Co do kart to mysle, ze dobrze jest sie zaopatrzyc w SDHC 8 Class. Sprawdzalem ten slawny bitrejt Latternowy i powiem szczeze ze golym okiem nie bylo widac w zasadzie zadnej roznicy miedzy standardowym a maxymalnym. Test robilem na Canon 100mm F2.8L.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrego. Ale mnie przestraszyłeś. :) Dzięki za info co do karty, zaraz popatrzę. Co do bitrate - w 650 D jest już możliwość ustalania samemu przepustowości, ciekawy jestem jak to tam wygląda. Niestety porządniejszych testów jeszcze nigdzie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Ale najpierw muszę wybrać który ewentualnie będę odnosił do sklepu, 600 D czy 650 D :D

 

Znalazłem takiego Patriota:

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-sd/patriot-sdhc-32gb-ep-class-10/specification?switch_t=t

cenowo wygląda bardzo interesująco, mógłbym wtedy dwie takie dorwać. Tylko czy warto? Prędkości z tego co widzę całkiem przyzwoite. Ale cena chyba dziwnie niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, raczej wezmę taki zestaw:

 

Canon 600 D - 2395 zł

Canon EF 50 f/1.4 USM - 1465 zł

Battery Grip BG - E8 - 539 zł

SanDisk 32 GB SDHC eXtreme HD Video 45 MB/s Class 10 - 179 zł

 

Nie wiem czy grip jest sprzedawany z akumulatorem czy trzeba go dokupić osobno? Jeżeli jeszcze jakieś sugestie macie to serdecznie proszę o jakieś opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory osobno. Zestaw jest ok, zastanów się jeszcze nad lupą do filmowania (i zorientuj się czy pasuje do aparatu. W 600d odchylany ekran uniemożliwiał montaż niektórych.) Ten obiektyw jest bardzo fajny, o czym na pewno zresztą wiesz;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odpowiedź :) myślałem nad lupką, właśnie to jest dla mnie trudna opcja. Widziałem że w większości są one przyklejane na stałe, co mi nie pasuje. Najbardziej interesujące wydaje mi się takie rozwiązanie:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2-8x-LCD-Viewfinder-V4-for-Sony-NEX-3-NEX-5-16-9-Ratio-/251047945536?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item3a739fa540

 

tylko nie wiem, czy jak bym to wepchnął to czy battery grip by nadal pasował?

 

Na obiektyw się bardzo nakręciłem, widziałem dużo materiałów kręconych właśnie na nim i naprawdę ślicznie wszystko wyglądało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności