Skocz do zawartości

Zestaw PC opinie modelowanie render :) Proszę o rade i pomoc


Kalinikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Pracuję w programie 3ds max od paru lat i zastanawiam się nad kupnem platformy która sprawdziłaby się w modelowaniu jak i renderowaniu : ]

Pierwszy zestaw:

2x Intel Xeon E5-2600 (E5-2650) 16 Core 32HT

ASUS Z9PE-D8WS

32GB DDR 4x 8GB DDR3 HyperX 1600

nVidia Quadro 4000

Seagate 500GB 7200rpm

DVD-RW x24 Liteon

Chieftec CH-09

750W Chieftec Nitro 85+ Modular

Chlodzenie 2x RTS2011AC

 

Drugi zestaw: 2x Intel Xeon E5645Six Core @ 3,6Ghz , EVGA SR-2 Classified Super Record Dual Xeon , 24GB DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz Triple Channel , nVidia Quadro 4000 , 2x 500GB Seagate Barracuda 7200rpm RAID0 , DVD-RW x24 SATA , Zasilacz 1200W Chieftec Modular 80+ , Obudowa Lian LI LIANLI PC-90B Big Tower Black , 2x Cooler Prolimatech MegaHalems + Noctua 12CM

 

Co sądzicie o tych zestawach ? który lepszy ? Czy to prawda że pod platworme dwu procesorową potrzebna jest jakas specjalna konfiguracja 3ds maxa ?

 

PS: Jak sobie mogą radzic jakies gry na takim sprzęcie ?

Edytowane przez Kalinikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czy to prawda że pod platworme dwu procesorową potrzebna jest jakas specjalna konfiguracja 3ds maxa ?
NIE

 

PS: Jak sobie mogą radzic jakies gry na takim sprzęcie ?
to bedziesz na tym kompie gral czy pracowal?

 

quadro to karta do stacji roboczej a nie do grania w COD'a. osobiscie uwazam, ze jak sie na kompie pracuje to instalowanie gier i innych pierdol jest proszeniem sie o klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza polowa wrzesnia, poki co quadro 4000 bo kazda inna karta winduje cene a niestety nie mam wiekszego budżetu :/ jak juz wczesniej pisalem ma byc to zestaw modelowanie/renderowanie cos pol na pol, ten pierwszy w cinebench wykrecił wynik 24,13 i na stronie ktorą mi wyslales ma bardzo dobre wyniki w podobnym sprzecie, wiec mysle ze ten pierwszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka, 3930K oczywiście (nawet dwa razy widzę, sorrki). Rozumiem że te 11pkt ze stockowym zegarem? Na 4,5Ghz wykręca prawie 15. Nieistotne tutaj zresztą, tak jak pisałem doczytałem że nie da się go wsadzić na dual-cpu. Wybacz zaśmiecenie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... i7-3930k oc to 4,6 Ghz wynik w Cinebenchu 13,3 ... Mozna wiedziec skad wziales 15? 1,7 pkt to duzo w tym teście.

zródło http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/intel_core_i7-3930k_review/6

ale moge tez sam potwierdzic bo kiedys był w moich łapkach , krótko bo krótko ale zdażyłem zrobić bencha.

przy 4,5 było ok.13 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie podkreconego zestawu obarczone jest ryzykiem stabilnosci dzialania, no chyba ze sam bedziesz budowal ta jednostke to wtedy masz do wszystkiego dostep i kontrole nad zestawem. W przeciwnym razie osobiscie kupilbym nie podkrecony zestaw. Na tych E5-2650 mysle ze spokojnie uzyskasz 17-18pkt w cine.. Model 2xe5-2660 uzyskuje slaba 20, roznica 200mhz na zegarze.

 

Tutaj jeszcze kilka testow wersji e5-2660 ale jak pisalem na tej podstawie mozna domniemywac przyblizona wydajnosc 2650.

 

http://www.anandtech.com/print/5553

http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_z9_pe-d8_ws_dual_xeon_insanity_e5-2660_e5-2687w/7

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność zestawu podkręconego w największym stopniu zależy od zapewnienia procesorowi i pamięciom właściwego ( podwyższonego) zakresu napięć zasilających. To zaś zalezy od jakości sekcji zasilania na płycie oraz jakości zasilacza. A na końcu tego łancuszka rzecz najważniejsza a mianowicie konieczność odprowadzenia (powiekszonej przez nasz oc) mocy traconej w postaci ciepła na procesorach i chipsetach. Jezeli spełnimy te warunki to maszyna będzie równie stabilna jak bez oc a jej wydajność będzie o 30-50 % wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie to ujoles teoretycznie w praktyce zazwyczaj nie jest tak rozowo. Znam osoby ktore kupowaly tego typu zestawy ,profesjonalnie podkrecone, a po roku pracy zaczely wychodzic problemy sprzetowo-programowe. Wszystko bylo poskladane zgodnie ze sztuka podrecania z zachowanie umiaru i udzielana gwarancja na sprzet i stabilnosc poprawnej pracy. Sam zwodowalem phenoma 1055t na ktorym w cinbenchu uzyskiwal 7,5pkt , pieknie renderowal ,a po roku zaczely sie problemy. Na ciezkie katowanie renderami polecalbym zwykly zestaw na dobrym chlodzeniu , chyba ze chcesz miec przygody z serwisowaniem sprzetu .Ewentualnie znasz sie na podkrecaniu i bedziesz w kazdej chwili potrafil zareagowac na problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym nie zawsze warto tego maksa wyciskać. Ja tam mam 2 presety na 2600k. Na zbrusha mam 4ghz a na maksa Co jakiś czas 4.8 jak sobie policzysz zużycie prądu (chyba na stronie zasilaczy ocz można policzyć) to się opyla bo oszczędzisz ze 30% na prądzie. Już nie mowiąc o tym że słabiej podkręcony u mnie tak nie uruchamia wentyli i jest prawie bezgłośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności