Skocz do zawartości

Zestaw PC opinie modelowanie render :) Proszę o rade i pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich :)

Pracuję w programie 3ds max od paru lat i zastanawiam się nad kupnem platformy która sprawdziłaby się w modelowaniu jak i renderowaniu : ]

Pierwszy zestaw:

2x Intel Xeon E5-2600 (E5-2650) 16 Core 32HT

ASUS Z9PE-D8WS

32GB DDR 4x 8GB DDR3 HyperX 1600

nVidia Quadro 4000

Seagate 500GB 7200rpm

DVD-RW x24 Liteon

Chieftec CH-09

750W Chieftec Nitro 85+ Modular

Chlodzenie 2x RTS2011AC

 

Drugi zestaw: 2x Intel Xeon E5645Six Core @ 3,6Ghz , EVGA SR-2 Classified Super Record Dual Xeon , 24GB DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz Triple Channel , nVidia Quadro 4000 , 2x 500GB Seagate Barracuda 7200rpm RAID0 , DVD-RW x24 SATA , Zasilacz 1200W Chieftec Modular 80+ , Obudowa Lian LI LIANLI PC-90B Big Tower Black , 2x Cooler Prolimatech MegaHalems + Noctua 12CM

 

Co sądzicie o tych zestawach ? który lepszy ? Czy to prawda że pod platworme dwu procesorową potrzebna jest jakas specjalna konfiguracja 3ds maxa ?

 

PS: Jak sobie mogą radzic jakies gry na takim sprzęcie ?

Edytowane przez Kalinikos
  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano
Czy to prawda że pod platworme dwu procesorową potrzebna jest jakas specjalna konfiguracja 3ds maxa ?
NIE

 

PS: Jak sobie mogą radzic jakies gry na takim sprzęcie ?
to bedziesz na tym kompie gral czy pracowal?

 

quadro to karta do stacji roboczej a nie do grania w COD'a. osobiscie uwazam, ze jak sie na kompie pracuje to instalowanie gier i innych pierdol jest proszeniem sie o klopoty.

Napisano

Oczywiscie praca. Dlatego pytanie o gry umiesciłem w PS : ) Wiec jednak wolałbym czytac opinie na temat tych zestawów i ewentualne porównanie ich :) z góry dzieki

Napisano

pierwszy 16 tys / drugi 15 tys

 

- - - Updated - - -

 

ba tej plycie evgi niestety nie da się juz nic wiecej podkrecic :/ mało perspektywiczna za to ten Asus jest przygotowany juz nawet pod procki 10 rdzeniowe

Napisano

Aha czyli cenowo blisko , zawsze jeszcze mozesz zapytac o wersje na plycie EVGA Classified SR-X, kiedy chcesz zamawiac zestaw ? Pytam bo gdzies doczytalem ze na koniec roku ma sie nowa linia kart Quadro pojawic.

Napisano

Nie lepiej dwa i7-3920K podciągnięte do 4.5Ghz? Tych Xeonów nie da się kręcić, a zawsze raw GHz są ważne biorąc pod uwagę mnogość narzędzi działających na jednym rdzeniu.

Napisano

pierwsza polowa wrzesnia, poki co quadro 4000 bo kazda inna karta winduje cene a niestety nie mam wiekszego budżetu :/ jak juz wczesniej pisalem ma byc to zestaw modelowanie/renderowanie cos pol na pol, ten pierwszy w cinebench wykrecił wynik 24,13 i na stronie ktorą mi wyslales ma bardzo dobre wyniki w podobnym sprzecie, wiec mysle ze ten pierwszy

Napisano

NIestety ale chyba nie do konca doczytales te benchmarki.... ten który cie zainteresowal to benchmark z procesorem e5-2687W którego 1sztuka kosztuje 8200 pln.

z procesorem e5-2650 osiągniesz okolo 18,5 19 w tescie Cinebench

Napisano

Swoją drogą JEDEN i7-3920K wyciąga prawie 15 punktów w Cinebenchu. Bardzo przepraszam jednak, bo wprowadziłem w błąd - ich nie można użyć w podwójnej konfiguracji, teraz doczytałem.

Napisano

Literówka, 3930K oczywiście (nawet dwa razy widzę, sorrki). Rozumiem że te 11pkt ze stockowym zegarem? Na 4,5Ghz wykręca prawie 15. Nieistotne tutaj zresztą, tak jak pisałem doczytałem że nie da się go wsadzić na dual-cpu. Wybacz zaśmiecenie wątku.

Napisano (edytowane)

Kupowanie podkreconego zestawu obarczone jest ryzykiem stabilnosci dzialania, no chyba ze sam bedziesz budowal ta jednostke to wtedy masz do wszystkiego dostep i kontrole nad zestawem. W przeciwnym razie osobiscie kupilbym nie podkrecony zestaw. Na tych E5-2650 mysle ze spokojnie uzyskasz 17-18pkt w cine.. Model 2xe5-2660 uzyskuje slaba 20, roznica 200mhz na zegarze.

 

Tutaj jeszcze kilka testow wersji e5-2660 ale jak pisalem na tej podstawie mozna domniemywac przyblizona wydajnosc 2650.

 

http://www.anandtech.com/print/5553

http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_z9_pe-d8_ws_dual_xeon_insanity_e5-2660_e5-2687w/7

Edytowane przez Predator
Napisano

Stabilność zestawu podkręconego w największym stopniu zależy od zapewnienia procesorowi i pamięciom właściwego ( podwyższonego) zakresu napięć zasilających. To zaś zalezy od jakości sekcji zasilania na płycie oraz jakości zasilacza. A na końcu tego łancuszka rzecz najważniejsza a mianowicie konieczność odprowadzenia (powiekszonej przez nasz oc) mocy traconej w postaci ciepła na procesorach i chipsetach. Jezeli spełnimy te warunki to maszyna będzie równie stabilna jak bez oc a jej wydajność będzie o 30-50 % wyższa.

Napisano

Ladnie to ujoles teoretycznie w praktyce zazwyczaj nie jest tak rozowo. Znam osoby ktore kupowaly tego typu zestawy ,profesjonalnie podkrecone, a po roku pracy zaczely wychodzic problemy sprzetowo-programowe. Wszystko bylo poskladane zgodnie ze sztuka podrecania z zachowanie umiaru i udzielana gwarancja na sprzet i stabilnosc poprawnej pracy. Sam zwodowalem phenoma 1055t na ktorym w cinbenchu uzyskiwal 7,5pkt , pieknie renderowal ,a po roku zaczely sie problemy. Na ciezkie katowanie renderami polecalbym zwykly zestaw na dobrym chlodzeniu , chyba ze chcesz miec przygody z serwisowaniem sprzetu .Ewentualnie znasz sie na podkrecaniu i bedziesz w kazdej chwili potrafil zareagowac na problemy.

Napisano

A poza tym nie zawsze warto tego maksa wyciskać. Ja tam mam 2 presety na 2600k. Na zbrusha mam 4ghz a na maksa Co jakiś czas 4.8 jak sobie policzysz zużycie prądu (chyba na stronie zasilaczy ocz można policzyć) to się opyla bo oszczędzisz ze 30% na prądzie. Już nie mowiąc o tym że słabiej podkręcony u mnie tak nie uruchamia wentyli i jest prawie bezgłośnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności