Skocz do zawartości

Wiz: kanapa i stolik


mowok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, kombinuję cały czas coś z kadrami i tak ogólnie, żeby złapać jakiś "swój charakterystyczny styl" :)

Wypełniacze sceny - dodatki nie moje.

Dywanik robiony hair&fur, czesany aż do uzyskania pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie klasa - bardzo fajne shadery i klimat.

 

Zastanawiam się natomiast nad rozkładem światła w scenie - jeżeli chcesz pokazać stolik, który zdaje się tu grać główną rolę, to może powienien być mocniej doświetlony, a tło trochę słabsze. Taka luźna sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym obrazku antialiasing siedzi(na filiżance i po lewej stronie kanapy, tam gdzie przepalenie od światła słonecznego). Mogłeś to zamaskować jakimś glowem w postprodukcji. Fajne jedzonko na stoliku, twoje czy jakieś sample z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Wasze opinie. Nie spodziewałem się, że będa tak pozytywne.

Mozo super trafna uwaga. U tu pytanie do wszystkich w temacie. Oświetlałem całą scenę tylko sun-sky. Czy aby wyeksponować bardziej stolik własnie i kanapę nieco nalezałoby wstawiś jakieś plany w scenę, jakieś fille czy w postpro pobawić się shadows/highlights?

Plasti wow dzięki za tak pozytywny odbiór. Kurna, własnie zapomniałem dodać w podłogę trochę brudu i plam w reflecti wyszła taka sterylna trochę.....

xmass ale ty masz oko. Dałem w postpro DOF ale tak słabo bo nie chciałem stracić detali na ścianie i kanapie. Często mam z tym kłopot, że od słoneczka wychodzą za jasne te rozświetlenia. Macie jakiś na to sposób? Jedzenie bodajże eversów, mam posegregowane dodatki wg własnych kategorii cała mase, takze często trudno już mi stwierdzić co i skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nie wyciągnąłeś tych okien w szopie dodatkowo, że tak świecą?

 

Ogólnie to możesz po prostu zostawić dziurę w pomieszczeniu, gdzieś za kamerą aby trochę GI wpadło jak masz za ciemno, chociaż jak bardziej miałem na myśli, żeby tak pokierować światłocieniem aby słońce padało na stolik - to by pewnie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to uwielbiam to forum, garść sensownych odpowiedzi i sugestii. Boże błogosław max3d :).

rly super dzięki wytestuję przy następnej robocie, zapowiada się dobrze.

Mozono ta nieraz wystarczy najprostszy zabieg. Czasami jak się za długo w czymś działa to się zaczyna przekombinowywać. Dzięki

Okna podbijam w postpro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, front!!!! Dzięki naprawdę, aż mnie ciary przeszły.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Zbychowaty dzięki za pozytywną ocenę, śledze twoje prace od kiedy pojawiłem się na tym forum (ich wyjątkowy klimat) i bardzo mnie cieszy twój pozytywny odbiór mojej pracy.

ad_2000 dzięki

Edytowane przez mowok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności