Jump to content

mowok

Members
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Good

About mowok

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Płock
 1. Helion, nie chciałbym się rozpisywać i robić offa, ale idąc twoim tokiem myślenia wystarczyło wrzucić te ujęcia na fejsika a na pewno byłoby mnóstwo lajkowań i każdy by pisał jakie to genialne i niesamowite, ze takie rzeczy można teraz na kompie zrobić z niczego. Niestety (dla mnie oczywiście stety) na tym forum urzędują Ludzie, którzy albo co nieco o tym wiedzą, albo co nieco już się naoglądali. I wyrażają po prostu swoja opinię w formie pomocnych uwag, a nie jakiejś docinki itp. Znajomość softu, gdzie i co nacisnąć to dopiero początek. Można już "produkować szybkie wizki", których już wszędzie pełno i być zarobionym i zadowolonym z siebie, bo widzę, że dość mocny nacisk na to kładziesz. Ale istnieje jeszcze coś takiego jak uznanie i szacunek kolegów po fachu. A zrobienie dobrych renderów to oprócz znajomości programu, jeszcze godziny nad próbami, testami, samodoskonaleniem, byciem wciąż krytycznym wobec siebie, szukanie własnego stylu, odrobina jakiejś odmienności i smaku itp. Jeżeli chcesz pstrykać szybkie wizki bez skupiania uwagi na detalach i na tym zarabiać to twój wybór. Ale jeżeli liczysz, że wrzucisz to później np. na takie forum i dostaniesz oklaski lub fronta, to chyba nie ten adres...Zrozumiesz kiedyś bądź nie, że akceptację klienta uzyskuje się dużo szybciej, niż bardzo dobre oceny od Ludzi z branży. Klient na wiele rzeczy uwagi nie zwraca, bo nie obserwuje tak dokładnie otoczenia, nie przygląda się tak skrupulatnie setka fotek w celu oddawania realizmu na wizualizacjach, bo myśli, "że lepiej już się tego na komputerze nie zrobi" itp. Axis oczywiście to moja subiektywna ocena, ale belki, które wyglądają mi na surowe i stare, tak się nie zachowują pod wpływem oświetlenia je światłem słonecznym. Na drugim ujęciu belki wyglądają jakby je wyjął z ogniska i były pokryte popiołem. A w łazience nie boli mnie styl i kolorystyka, bo nie to oceniam. Chodzi o to, ze nie widzę tam okna, więc do oświetlenia jest użyte światło sztuczne. To co tam świeci? Te halogeniki w suficie? A gdzie od nich jakiś cień? Mozaika ma to do siebie, ze nie położysz jej super idealnie i każdy kwadracik odbija w nieco innym kierunku. Ale ta mozaika nic nie odbija, a na jakiś typowy mat tez mi nie wygląda. Ręcznik na pierwszy planie wygląda jakby był z tektury lub blachy. Szkoda, bo wymodelowana scena wygląda naprawdę fajnie i mam wrażenie, że psuja ją niedopracowane shadery. Wiem, ze UE ma nieco inne zastosowanie niż vray czy corona, niemniej jednak do mnie to nie przemawia do końca. Moja ocena nie ma na celu obrażania nikogo, bo mam szacunek w ilość pracy i serca włożonej w projekt, chciałem tylko ukazać co według mnie można poprawić na przyszłość, nad czym mocniej popracować. Wszystko się piekielnie szybko rozwija i dziś akceptowalny poziom za miesiąc, dwa, pół roku może się okazać zupełną słabizną.
 2. Nieźle, ale odbicia w witrynach znacznie różnią się od pozostałych.
 3. O ile że tak się wyrażę w "salono-kuchni" niektóre elementy wyglądają naprawdę przyzwoicie, to drewniane belki tak kłują po oczach, że psują cały odbiór. Są po prosty słabe i nienaturalnie nienaturalne :), jakby sam diff. Szczególnie widać to przy "wchodzeniu" w ścianę, sufit. Łazienka...słaba.
 4. Dosyć dobry poziom realizmu, tylko ta mgła. A i wyłącz nieużywane pole grzewcze na płycie. Ogólnie całość idzie w dobrym kierunku.
 5. Przejrzyj sobie darmowe tutki tutaj na max3d oraz na Eversach link poniżej: http://www.evermotion.org/tutorials/category/3ds-max/14/0/ Znajdziesz tam pomoce modelowania różnego typu: hard, organic itp., korzystanie z pasów. Na youtubie też jest tego sporo. Warto wspierać się również darmowymi scriptami, które madzrejsi ode mnie koledzy z branży napisali i dzielą się nimi nieodpłatnie za co jestem im niezmiernie wdzięczny: tu jest super proceduralny kreator (trawa, kamienie itp.) tylko wystarczy potem tylko rozsiać jak pisał Skalpel scatterem czy painterem: http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/debrismaker2-procedural-geometry-creation-tool tu rock generator: http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/rock-generator Przejrzyj całośc i wyciągnij co najlepsze dla Ciebie. Zacznij dłubać i załuż watek w WIP a na pewno znajdziesz tu wiele pomocnych dusz, które podpowiedzą co i jak. Dobra nie rozpisuje się bo to nie ten dział :)
 6. Hoołłł man!!! Ale miazga. Temat drugiej wojny i to w takim wydaniu. To jak wieczorny masaż dla moich oczu.
 7. Cegła super i cała praca. Mimo, że imo lekko za mocna to bez porównania lepsza od dużej ilości jakie widziałem robione disp., nie wspominając o klocach z samym bumpem. No i właśnie ram i czas potrzebny do disp....Kulawy disp. w coronie spowodował, że pomimo pierwszego zachwytu, przestałem się nią bawić we wnętrzach. nie wiem jak wygląda to na dziś dzień, bo używałem tylko wersji testowych. Nie wiem, czy to efekt zbyt mocnego post pro, ale niektóre elementy wyglądają rysunkowo, najbardziej czarne drewno i te kręcone stołeczki. Ogólnie bardzo, bardzo pozytywnie, szczególnie pierwsze ujecie.
 8. Challenge 2015. Super koncepcja z latarnią i cały klimat taki apokaliptyczny. Byłem zdziwiony, że nie ma twojej pracy wśród nagrodzonych.
 9. Dzięki Skalpel za opinię. Całe zamglenie dodawałem z pasa Environment Fog, może troszkę za mocno, pobawię się jeszcze. Pozdro
 10. Witam Kilka różnych ujęć. Na początek exterior, wygrzebany gdzieś z archiwum surowy render. Dodałem trochę postprodukcji i wrzucam do oceny. Loft na konkurs Eversów Challenge, ale czasu nie starczyło na wyrenderowanie całości. Na koniec wnętrze inspirowane Bondem Skyfall, zrobione wyłącznie z wewnętrznej potrzeby i ewentualnie do portfolio. Mam nadzieję, że komuś coś się choć trochę podoba :). Konstruktywna krytyka jak zawsze miło widziana. Pozdrowienia dla wszystkich.
 11. Dzięki skalpel. Rendery były robione na defaultowych ustawieniach corony a po początkowym zachwycie tym silnikiem z czasem trochę się zawiodłem. Brak mi takiej opcji jak vrayowskie podkręcanie subdivsów dla poszczególnych materiałów, w disp. nie mogę znaleźć opcji kontynuacji, w ogóle materiały jakoś lepiej tworzy mi się w vrayu. Są jakieś może making of dla corony?
 12. Wrzucam kilka ujęć, które powstały w trakcie nauki i prób z Coroną. Proszę o jakąś konstruktywną krytykę. 3dmax, Corona, ps.
 13. Witam Mały mix prac. Konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziana. Pozdrawiam
 14. Dzięki Panowie Wiem, flara kicz, ale wstawiłem ja tu z premedytacją. Miała trafić do konkretnej grupy odbiorców i myślę, że spełniła swoja rolę. Deemes, a co jest design? Pusta przestrzeń z wszechobecnym Lounge Chair lub Kartellem? A ta umywalka to Raspel Melting, a za 200 to nawet metra płyty fornirowanej nie kupisz nie mówiąc o szafce, bez względu czy spełnia ona wymogi ergonomii czy nie :), a pan Kowalski to może na designie się nie zna, ale nie potrzebuje blatu pod piankę, bo kupił sobie elektryczną maszynkę Brauna:))))) i życie stało się prostsze :)))) I żeby nie było; ja też uwielbiam to forum, bo można tu zawsze liczyć na garść porad od ludzi, którzy wiedzą z czym to się je. Klienta dużo łatwiej zadowolić........ Dzięki i pozdro
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy