Skocz do zawartości

Architektura: Bliżniak


shadowsexpe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właściwie miałem nazwać projekt odziedziczony. wrzucam skutki moich wypocin z ostaniach 6 dni, odziedziczyłem wykonanie projektu bliźniaka, problematyczność były wylane fundamenty i ich wykorzystanie pod nowe osiedle które powstaje pod Nowym Sączem teren ma mieć 4 takie konstrukcje jak ta poniżej zademonstrowana:

PS zmian w wizkach nie będę robił deweloper zadowolony zawalił mnie teraz zrobieniem aranżacji przykładowej wnętrza całego domupartern.jpgrzutpietrotechniczny.jpg domu rzutfront.jpgalbinrzut4.jpgalbinrzut2.jpgalbinxk.jpgwizualizacjarzut3.jpgwizualizacjarzut2.jpgosiedlec.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz ja robiłem projekt a rendery to była po prostu już zachcianka developera taki dodatek bo facet che sprzedawać coś co ma dopiero fundamenty i tak jak pisałem musiał robić to na szybko bo właściwe najlepiej na wczoraj jak to się mówi, szczególnie że główny problem to było zmajstrowanie projektu od podstaw tylko na cudzych fundamentach. A co do kadrów to właśnie było najwięcej marudzenia bo jak chwiałem z pozycji stojącego łepka to niestety nie przeszło i wcale nie taki nie wymagający we wszytko wścibiał trzy grosze ;) Na szczęście jeśli chodzi o wnętrza to mam sporo czasu i na spokojnie mogę zrobić porządne wizualizacje do nich Przy okazji nie polecam pluginu RPC jeśli chodzi o rośliny koszmarny patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko nie na szybko ale jak się robi takie rzeczy na codzień to przynajmniej setup i materiały powinny zachować jakiś poziom a u Ciebie kiepściuteńko Panie kiepściuteńko. Co do zleceniodawcy który chce mieć wszystko pod kontrolą to uwierz wiem coś o tym oj wiem bardzo dużo, mam takiego ananasa za ścianą od 3 lat. Wpada do mnie od czasu do czasu pomachać słońcem i kamerami, muszę gryźć podłokietniki od krzesła żeby nie wstać i nie wyskoczyć przez okno. RPC'ki radzę pożegnać, jeśli już chcesz używać roślin w 2d to polecam stronkę www.cadplants.com i wklejanie roślin w szopie. RPC zawsze wychodzą płasko i nienaturalnie, a w szopie, mimo że to z deka dłuższe rozwiązanie, da się zrobić cuda.

Jak masz często takie szybkie roboty to dobrze jest zrobić sobie bibliotekę takich materiałow jak trawa np z mapowaniem. Ja mam osobny plik gdzie mam boxy metr na metr z nałożonym materiałem i niescollapsowanym mapowaniem - trzymam tam wszystko od drewna przez trawę po materiał na obróbkę blacharską. Jak motam coś na szybko, zarobkowo i nie mam czasu tworzyć nowych materiałów, przypisywać tekstur etc. to merguje ten plik i w 10 minut mam materiały na wszystkich elementach w scenie. Tak samo z setupem - jeden plik pod mainstream'owy dzienny set drugi pod nocny z kamerami i sunem - wystarczy merge i koniec zabawy, wszystko szybko leci z automatu praktycznie. I wtedy termin 6 dni, na takie osiedle, nie będzie Ci straszny

Edytowane przez żółty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze nie czytacie wizualizacje są tylko skutkiem ubocznym projektu który musiałem zrobić na łeb na szyje i zajeły tylko 2 dni. Tak jak sam mówisz wiszącym developera na karku z 100 zmianami w samym projekcie, nie było czasu na dopracowanie strony wizualnej jak bym miał 6 dni n tylko na wizki to by były dopracowane i wylizane ;), Co do rpc to mówiłem o pluginie do maxowym a nie w ps. Trawę robię autograssem i darowuje sobie walki z modelami trawników. A ogólnie przekonałem się że lepiej jest przerabiać modele do proxów niż używać rpc. Krytyka i uwagi mile widziane ;)

PS Będziecie mnie mieli za co jeszcze objeżdżać bo dołączę do tego projektu wnętrza jak je tylko zrobię ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... trochę rozumiem shadowa...często mamy klienta który marnie płaci i mówi.."no wiecie takie tam obrazki na jutro"..no to ma:), materiału staramy się nie pokazywać, z resztą nie wszystko się pokazuje co się w biurach projektuje ..życie:) Ale gratulacje za odwagę....czekam na wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok ale jakiś poziom powinien być, jak pisałem jak się ma swój defaultowy setup oświetlenia i opracowane kilka podstawowych materiałów to takie wizki z serii na wczoraj też można doprowadzić do jako takiego stanu - a tu widać że leży wszystko. Kadry tam pal licho widać że klient skakał po gałęziach za młodu, ale światło i podstawowe materiały powinny być lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty nie obraź się ale jak zerknąłem na to co masz poniżej to po prostu zobaczyłem typowy katalog projektów domów jakich jest wszędzie pełno nawet tło z " wronami" już się może porostu przejeść a ja miałem do czynienia z developerem który przyszedł i zasunął tekstem panie ale ja nie chce czegoś właśnie takiego i wyjął mi na stół typowy katalog domów tylko żeby to było inne od reszty no to dostał według własnego widzimisię.

biszkopte wiesz ten nawet nie płacił groszy bo to było kompleksowo włącznie z projektem, zresztą ci co siedzą w branży architektonicznej to i tak wiedzą na czym naprawdę się zarabia( na załatwianiu dokumentów wymaganych w tym dziwnym kraju)

A teraz będzie ftopa która dzisiaj mnie już całkiem rozbroiła klient przychodzi do mnie z pismem nie może pan budować ponieważ na pańskiej działce słup elektryfikacyjny stoi w potoku, no cóż mapka geodezyjna i słup stoi w potoku tylko cały cyrk polega na tym ze mapy geodezyjne całego kraju satelita zaledwie kilak lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie :) ..............................raz przy projekcie hali mieliśmy robić projekt przesunięcia linii wysokiego napięcia (główna magistrala zasilająca Zawiercie i jego rejon)...to były cyrki :), pal licho przesuwanie linii, ale plany transferu energii na inne linie i harmonogram prac to było wyzwanie. Na szczęście w połowie prac Klient się pożarł z Tauron'em i sprawa wylądowała w sądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jeśli chodzi o prąd to są zawsze jakieś prze jaja, zamiast robić projekt o ostanie dni jeździłem po rożnych urzędach żeby to odkręcić i uregulować, i co ze klient zawołał geodeta kasę sypnął i ani rusz dalej, bo pani w gminie w planach zagospodarowania przestrzennego ma na mapce debilizm z przed kilku lat to tego tam się nie da osunąć bo to musi zrobic gmina a kowalski z ulicy ;). a tak naprawdę to wystarczy zrobić jedna kreskę i podpisać ją. Na szczęście wczoraj trafiłem na przytomna kobitkę w dziale wód i sprawa został załatwiona ;) A co do przyłączeń prądu to spróbuj załatwić przyłączenie dwóch domów stojących na jednej działce ;)

PS tylko się tyle pocieszam ze tonie tylko nasze swojskie absurdy kilka lat pracy za granica nauczyło mnie ze tam maj taki sam burdel w dokumentach jak u nas ;) Pod tym względem unia nie odstaje od naszych standardów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę pojedynczą dachówkę powielam ja tyle razy ile mi potrzeba na długość z lekkim zachodzeniem na siebie potem zaznaczam wszystkie dachówki i przy pomocy pivot robię taki obrót równoczesny wszystkich dachówek aby ładnie na sobie leżały z zachodzeniem takim jak na dachu, należy tylko pamietac aby os działania na dachówce była centralnie na niej umieszczona. potem tylko należy arrayem to powielić po płaszczyźnie dachu i po wywalać zbędne elementy. Ogólnie na koniec zawsze scalam dach w jeden obiekt i przerabiam go do vray mesha aby nie obciążać sceny zbędną geometrią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP ( do autora wizki )

Może głupie pytanko, ale nie zauważyłem żebyś o tym pisał. Soft to sketchup + Vray, czy archicad + vray, bo jakoś tak mi strasznie "pachnie" tym drugim, a wcześniej pisałeś coś o archicadzie. Na maxa czy C4D to mi raczej nie wygląda.

A pytam dlatego, że koleżanka ze studiów pytała mnie , czy warto w ogóle zajmować się renderingami w archicadzie, czy warto się uczyć tego programu? A skoro wizki prezentują się tak jak twoje, to chyba raczej warto.

No i na koniec jeszcze jedno moje pytanie, a mianowicie ile średnio zajmuje taki render?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMat Vray nie posiada nakładki do archicada jeśli już używa się archicada do renderów to z Artlantisem, sam go nie polecam. Natomiast tak jak tu napisał kolega powyżej tak bryła jest z archicada rendery to max +vray. Co do czasów to jest to wszytko uzależnione od maszyny jaką posiadasz a także od tego jak bardzo to wszytko ma mieć wyciągniętego skilla tu właściwie musiało być zrobione na szybko anie na efektownie dlatego jak mogłem to ograniczałem materiały i patenty wszelkiego rodzaju typu displacement czy dirt . Akurat te rendery robiły się coś około 1,5h

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wypowiedzi zastanawiam się dlaczego wszyscy uparcie jadą na maxie. Z doświadczenia wiem ze z archicadem lepiej dogaduje sie cinema. Robie model w archicadzie wyrzucam do c4d uzupelniam detale i renderuje za pomoca vray, maxwellrender, advance render, mentalray, arion czy co tam kto ma i lubi. Jeśli jest potrzeba to w c4d jest taka opcja jak wyślij do archicada i mam zmodyfikowany model w archicadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr7979 ale nikogo nie namawiam do maxa czy innego programu sam preferuje akurat designa i vraya z praca w archicadzie i autocadzie to jak kto wybierze metodę to jest indywidualna sprawa i szczerze mówiąc to zawsze mnie bawi jak mi ktoś mówi że jedynie słuszny renderer czy program to jest taki a nie inny, bo tak naprawdę super prace można zrobić każdym z wyżej podanych rendererów i na wszystkich programach 3D. Jeśli chodzi o tych co już pracują to po prostu przyzwyczajają się do danego programu i interfejsu i jest im z nim wygodnie ;) A tak przez czysta ciekawośc czy cinema ma wersje testowa bo mnie zaintrygowała ta opcja kompatybilności z archicadem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowsexpe, mam nadzieje że mnie źle nie zrozumiałeś. Twoje wizki mi się całkiem podobają, ale byłem święcie przekonany ze to sketchup albo archicad. Faktycznie do tego drugiego vray'a jeszcze nie ma, więc poradzę koleżance żeby raczej skupiła się na sketchupie. Mój błąd ze się pospieszyłem i nie przeczytałem wszystkich komentów.

Taka szybka metoda robienia wizek jest jak dla mnie idealna do studenckich projektów, bo jak wiadomo czasu jest niewiele na picowanie wizek, a student zawsze ma wiele innych rzeczy na głowie;)

Pracowałem trochę na cinemie i w maxie, w obydwu przypadkach w vray,u. Dlatego wydawało się mi, że potrafię rozpoznać i odróżnić wizki pochodzące z obydwu programów. Zapomniałem jednak że po postpro nie da się wychwycić specyficznych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności