Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mobilny Żuraw Lego Technic 8053


Bazil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam :)

 

Pomysł zrodził się podczas przeglądania innego forum 3d jakiś czas temu, postanowiłem zrobić coś bardziej ambitnego niż tam widziałem.

Pracowałem nad tym jakieś2 tygodnie, po kilkadziesiąt minut dziennie, z tygodniową przerwą na przeprowadzkę. Dokończyłem wczoraj i zamieszczam dziś :)

 

Wiem, że jest gdzieś parę baboli, ale nie chciało mi się już z tym projektem bawić dłużej, i są to detale, które na pierwszy rzut oka nie szpecą renderu. Sam model nie jest HiPoly bo wiedziałem, że siatka będzie dość gęsta, a mój komputer może się trochę dławić na viewportach.

 

Dla dociekliwych - w zestawie Lego znajduje się 1289 elementów, w moim modelu 1252, czyli ominąłem jakieś szczegóły, ale nie widzę, a już na pewno nie chce mi się szukać gdzie ich brakuje. Wszystkie elementy ręcznie modelowałem sam od zera. Kilka klocków było bardziej skomplikowanych (na pewno widzieliście niestandardowe klocki Lego Technic), gdyż korzystałem wyłącznie z instrukcji budowy ściągniętej w PDF'ie ze strony Lego i nie widziałem jak wygląda w innych rzutach dana część. Ale myślę, że dałem radę i mi osobiście podoba się to, co stworzyłem :) Może za jakiś czas stworzę inny model.

 

423.485 Poligonów.

 

Siateczki i inne zbliżenia - jeśli sobie zażyczycie :)

 

pozdrawiam :)

 

mobilelegotechniccrane0.th.jpg

 

mobilelegotechniccrane0.th.jpg

 

mobilelegotechniccrane0.th.jpg

 

mobilelegotechniccrane0.th.jpg

 

mobilelegotechniccrane0.th.jpg

 

mobilelegotechniccrane0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne! pamiętam, że kiedyś robiłem dużo, dużo bardziej skromny model. ale wtedy nie umiałem prawie nic w maxie :) miałem spore problemy właśnie z proporcjami, o czym wspomniał wyżej lpshinoda. jak dla mnie czasami ten DOF chyba nie jest zbyt potrzebny, ale nie znam się na tym. po prostu mnie nie przekonuje czy aby na pewno powinno to tak być. nie mniej jednak sam model super. kawał roboty. jak na tyle elementów to szybko się z tym uporałeś. na temat renderu pisali wyżej. spróbuj może walnąć chociaż jeden w lepszej jakości. tło może ciemniejsze? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, ze wątek został przeniesiony do WIPa :P

 

Ipshinoda - miałem instrukcje lego w PDFie, gdzie jest narysowane wszystko w skali 1:1. No więc to były moje jakby blueprinty, reszta "na oko", no i metoda "kopiuj > skróć > połóż gdzie trzeba" :)

 

marcinW - z zobaczę, czy wątek nie umrze zanim dodam większy render bez szumu, o którym pisała Ania i z poprawionymi rolkami, no i ciemniejszym tłem. Jednak to dopiero, jak skończę projekt, nad którym teraz pracuję, myślę, że może w przyszłym tygodniu, bo jestem na etapie ustawień vraya do sceny, a to dość duże przedsięwzięcie :)

 

dzięki wszystkim za opinie, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności